ویدئو/ کشته شدن پلنگی که قائم شهر را بهم ریخت!

پلنگی که در جستجوی غذا به خیابان های قائم شهر پناه آورد و شهر را بهم ریخته بود، بعد از عملیات زنده گیری مجروح و کشته شد.

ویدئو/ کشته شدن پلنگی که قائم شهر را بهم ریخت!
کد خبر : ۸۵۶۰۵
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح صبح روز یکشنبه ‌یک فرد پلنگ بالغ در قائم شهر رؤیت شده بود که با تلاش ماموران محیط زیست و آتش‌نشانان پس از چهار ساعت با دارت زنده‌گیری شد اما علی‌رغم زنده‌گیری این پلنگ تلف شد!

در رابطه با تلف شدن این فرد پلنگ, مجید غضنفری, مشاور رسانه‌ای یگان حفاظت سازمان محیط زیست در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم گفت: با وجود اینکه پلنگ توسط مأمورین یگان حفاظت سازمان محیط زیست زنده‌گیری شده بود اما به واسطه آسیب‌هایی که قبل از زنده‌گیری برای جلوگیری از آسیب زدن پلنگ به مردم به این جانور وارد شده بود, پلنگ تلف شد.

به نظر می‌رسد که قبل از عملیات زنده‌گیری و بیهوش کردن پلنگ، برای جلوگیری از درگیری پلنگ با مردم, این حیوان با سلاح دیگری مجروح شده بود.

پلنگ در خیابان های قائم شهر چه می کرد؟

صبح روز یکشنبه مردم قائم‌شهر حوالی منطقه چشمه سر با مشاهده یک قلاده پلنگ به خیابان آمدند تا از نزدیک این حیوان را مشاهده کنند.

در کلیپی که از سوی شهروندان در فضای مجازی پخش شد، این پلنگ روی سردر بانک صادرات منطقه چشمه‌سر حضور دارد که با دیدن مردم از سردر به پایین پرید و فرار کرد.

هم‌زمانی مشاهده پلنگ در خیابان با ساعت تردد کارکنان برای حضور در محل کارشان، بسیاری از خودروهای سرویس ایاب و ذهاب کارکنان در این مسیر معطل مانند تا مأموران این نهاد بتوانند پلنگ را بگیرند که متأسفانه این مهم اتفاق نیفتاد.

۰
ارسال نظر