ویدئو/ شیر ترسو رقیب قوی‌تر را دید و فلنگ را بست!

یک شیر می‌خواهد به مصاف یک فیل برود که ناگهان با تعدادی از فیل‌های بالغ رو به رو شد.

primary_image
کد خبر : ۱۹۹۰۲۵
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح ، شیرها اغلب به فیل‌های نابالغ نزدیک می‌شوند و همیشه فاصله‌شان را با فیل‌های بالغ رعایت می‌کنند.

اما این شیر اشتباهی مرتکب می‌شود و به میان فیل‌های خشمگین می‌رود.

با غرش فیل‌ها شیر راهی جز فرار ندارد و فرار را بر قرار ترجیح می‌دهد.

آخرین بچه فیل سریلانکایی باغ وحش تهران

دامپزشک باغ وحش ارم با بیان اینکه باغ وحش علاوه بر نگهداری در تکثیر و حفاظت از ژن‌های با ارزش نیز وظیفه دارد. درباره آخرین وضعیت بچه فیل سریلانکایی اظهار کرد: «مایسا» وضعیت مناسبی دارد و مرحله آشنایی او با پدرش نیز به خوبی انجام شد.

پیمان محمدزاده در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط زادآوری گونه‌های خاص در باغ وحش توضیح داد:

وی افزود: فیل سریلانکایی یکی از نمونه‌های بارز گونه‌های کمیابی است. که به‌صورت نر و ماده از چند سال گذشته در باغ وحش ارم حضور داشته‌اند. و علی رغم اینکه چندین دفعه بارداری این فیل گزارش شده بود ولی فیل ماده باردار نبود.

به گفته دامپزشک باغ وحش ارم، با پایش‌های مکرر و حتی استفاده از داروهای انسانی، بعد از دو سال تلاش و درمان. شبانه روزی برای حفظ بارداری، اولین فیل در باغ وحش ارم تهران به دنیا آمد که این مورد در تمام باغ وحش‌های دنیا موردی نادر بود.

وی درباره آخرین وضعیت بچه فیل متولد شده در باغ وحش ارم (مایسا) گفت:

این بچه فیل درحال حاضر شرایط مناسبی دارد. چندی پیش هم یک کارشناس آلمانی به باغ وحش آمد که با باغ وحش ارم ارتباط دائمی دارد. و هر دوسال یک بار برای بررسی وضعیت فیل‌ها به ایران سفر می‌کند. و در آخرین بازدید از فیل‌ها نسبت به وضعیت و جایگاه «مایسا» اعلام رضایت کرد.

محمد زاده ادامه داد: مایسا هنگام تولد به دلیل قد کوتاهی که داشت در خوردن شیر با مشکل مواجه شد. ولی با تلاش بسیار موفق شدیم که به‌صورت طبیعی شیر بخورد و حالا هر سه فیل در وضعیت خوبی هستند.

۰
ارسال نظر