ویدئو/ کاربرانی که درخواست کردند این بز بامزه قربانی نشود!

انتشار ویدئویی کوتاه از یک بز سفید بسیار زیبا در شبکه‌های اجتماعی تحسین‌برانگیز شده است و در عین حال کاربران خواستار ذبح نکردن این حیوان منحصربه‌فرد شده‌اند.

ویدئو/ کاربرانی که درخواست کردند این بز بامزه قربانی نشود!
کد خبر : ۱۸۵۱۵۷
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح به نقل از فرارو، در این ویدئو بز سفید با موهای بلندی که روی چشم‌هایش را پوشانده دیده می‌شود. که در یک مکان ایستاده و سرش را به اطراف می‌چرخاند.

این ویدئو که با عنوان "دلت میاد در روز عید قربانی‌اش کنی؟ منتشر شده کاربران شبکه‌های اجتماعی را به تحسین واداشته.

و با توجه به نزدیک بودن عید قربان آن‌ها از صاحب ناشناس این بز درخواست کردند که او را ذبح نکند.

یکی از کاربران تمایل خود را برای میزبانی از بز به عنوان مهمان تا زمانی که او زنده است ابراز کرد، در حالی که دیگری در اظهارنظری عجیب خواستار ازدواج با او شد!

یکی از اعمال عید قربان، قربانی کردن است که مختص به حاجیان نبوده بلکه همه مسلمانان بسته به استطاعت مالی خویش می‌توانند قربانی کنند.

مسلمانان برای قربانی کردن می‌توانند از بین شتر، گاو، گاومیش، گوسفند و بز، یکی را برای قربانی کردن در روز عید قربان انتخاب نمایند.

در مورد گوسفند، نر بودن و در مورد شتر و گاو ماده بودن آن‌ها برای قربانی کردن نسبت به جنس مخالف ارجحیت دارد.

اما در مورد بز، نر یا ماده بودن حیوان فرقی در قربانی کردن ندارد. برای هر حاجی در روز عید قربان یک گوسفند یا بز جهت قربانی کردن لازم است.

حجاج برای قربانی کردن در ایام حج تنها سه روز زمان دارند. از روز دهم ذی الحجه که روز عید قربان است تا غروب روز سوم عید! اما توصیه می‌شود که قربانی در روز اول عید انجام شود.

۰
ارسال نظر