ویدئو/ هوش این سگ گله را ببینید و لذت ببرید!

ویدئوی جالب و بانمکی از یک سگ گله باهوش منتشر شده است.

asdasd
کد خبر : ۱۵۶۸۵۴
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح ، در این ویدئو می‌بینیم که سگ گله چگونه بدون کمک صاحب گله گوسفندان را جمع و به سمت آغل هدایت می‌کند.

سگ‌ها مناسبترین مراقب برای گله

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان، گفت: استفاده از سگ‌های گله با تجربه و تنومند توسط چوپانان، بهترین راهکار برای مراقبت و حفاظت از دام‌های درحال چرا است تا جانوران وحشی از جمله گرگ‌ها به سادگی به گله نزند.

امجد باقری در گفت و گو با ایرنا افزود: چوپانان در فصل بهار که زمان‌زاد و ولد جانورانی چون گرگ است هنگام چرای دام‌ها در مناطق کوهستانی و ارتفاعات باید مراقبت بهتر و بیشتری داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

تصاویر/ سگ گله پس از تیر خوردن ویلچری شد!

ویدئو/ صحنه‌های تماشایی از یک سگ گله باهوش

وی اظهار داشت: جانوران گوشتخواری چون گرگ در فصل بهار برای یافتن غذا به منظور سیر کردن توله‌ها مجبور به شکار می‌شوند که در این میان اگر ناچار شوند به سمت دام‌های درحال چرا نیز هجوم می‌آورند.

باقری افزود: چوپانی که تجربه چرای گله در باغ ها، علفزارها و دره‌های سرسبز و ارتفاعات و مناطق کوهستانی را دارد به خوبی می‌داند که به چه طریق دام را از حمله جانوران گوشتخوار در امان نگه دارند اما چوپان کم تجربه ممکن است دام‌ها را به سادگی هرچه تمام طعمه این جانوران وحشی و گرسنه کند.

وی تصریح کرد: چرای دام به مراقبت و هوشمندی بیشتری نیاز دارد و کوچکترین غفلت و سهل انگاری می‌تواند سرانجام بدی را برای چوپان و گله در پی داشته باشد.

۰
ارسال نظر