ویدئو/ پلنگ بچه آهوی بدبخت را در اختیار توله‌هایش گذاشت!

یک بچه ایمپالای یک روزه پس از اینکه توسط یک پلنگ ماده ربوده شد به عنوان وسیله‌ای برای کسب مهارت توله‌های جوان پلنگ مورد استفاده قرار گرفت.

ویدئو/ پلنگ بچه آهوی بدبخت را در اختیار توله‌هایش گذاشت!
کد خبر : ۱۳۵۲۴۹
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح ، یک پلنگ ماده در منطقه حفاظت شده مالامالا یک بره ایمپالا را ربود و این وعده غذایی بالقوه را به تمرینی برای توله‌های جوان خود تبدیل کرد.

مایکل بوتس، راهنمای میدانی ۳۴ ساله، به اندازه کافی خوش شانس بود که این رویداد را از نزدیک مشاهده کرد، جایی که پلنگ ماده مهارت‌های شکار توله‌های جوانش را تقویت کرد.

بره‌ای که به دام افتاد!

مایکل می‌گوید: پلنگ ماده و دو توله ماده‌اش در حال قدم زدن در محوطه‌ای در منطقه حفاظت شده مالامالا بودند. توله‌ها مثل همیشه حال و هوای بسیار بازیگوشی داشتند و دنبال مادرشان می‌رفتند.

همانطور که به بوته‌زار رسیدند، پلنگ مادر به سمت یک بیشه کوچک رفت و یک بره ایمپالا یک روزه را که توسط مادرش در آنجا پنهان شده بود بیرون آورد.

بیشتر بخوانید:

ویدئو/ پلنگ در نبردی مرگبار با گورکن عسل‌خوار گوشش قطع شد!

ویدئو/ جسارت پلنگ و حرکت عجیبش برای شکار عقاب!

او بره را نکشت بلکه به آرامی به سمت توله‌هایش برد و ایمپالای زنده را به آن‌ها داد. این کار به منظور آموزش شکار به توله‌ها انجام شد.

گربه‌های بزرگ اغلب از هر فرصتی برای آموزش مهارت‌های بقا استفاده می‌کنند. مشاهداتی از این قبیل با یوزپلنگ و شیر ثبت شده است. با این حال، این ممکن است اولین باری باشد که پلنگ‌هایی را مشاهده می‌کنید که به این شیوه تعامل دارند.

تقلای بره برای زنده ماندن

تنها مشکل این بود که ایمپالا هنوز زنده بود، و هنگامی که از درخت بالا رفت شروع به لگد زدن کرد و به زمین افتاد. قبل از اینکه توله دیگر داخل شود و آن را بگیرد، به سختی زمین را لمس کرد. توله سپس کمی دور شد.

چیزی که بعد از آن انجام شد، ۴۰ دقیقه تلاش هر دو توله به نوبت برای کشتن ایمپالا بود. در نهایت یکی از توله‌ها گردنش را گرفت و گاز گرفت و بره مرد.

سپس هر سه پلنگ شروع به تغذیه از لاشه کردند. تماشای این منظره دلخراش بود، اما دیدن اینکه چگونه پلنگ‌ها به توله‌های خود شکار را آموزش می‌دهند بسیار جالب بود.

پلنگ‌ها با گاز گرفتن گردن طعمه و خفه کردن آن با محدود کردن راه نفس کار طعمه را تمام می‌کنند. پس از کشتار، پلنگ‌ها اغلب دیده می‌شوند که طعمه‌های خود را به درختان نزدیک می‌برند.

این کار برای دور نگه داشتن سایر شکارچیان و لاشخورها مانند شیرها و کفتارها از طعمه انجام می‌شود.

منبع: فرارو

۰
ارسال نظر