نقش باورنکردنی هیتلر در حذف یک شماره از پیراهن تیم آلمان!

بعد از جنجال‌های پیش آمده، کمپانی آدیداس سفارش پیراهن‌های تیم ملی آلمان با شماره ۴۴ را ممنوع کرده است.

asdasd
مدت مطالعه :

به گزارش وقت صبح، آدیداس با عرضه پیراهن جدید تیم ملی آلمان جنجال به پا کرده است. تایپوگرافی اعداد روی کیت‌ها سر و صدای زیادی در شبکه‌های اجتماعی به پا کرده و کاربران بلافاصله دریافتند که عدد ۴۴ روی این پیراهن‌ها شبیه به نشان شوتس‌شتافل (SS) است (یک گروه شبه‌نظامی در رژیم نازی آدولف هیتلر که مسئول اجرای هولوکاست بود).

هیچ بازیکن آلمانی قرار نیست پیراهن شماره ۴۴ را بپوشد و پیراهن‌های این تیم برای یورو ۲۰۲۴ از ۱ تا ۲۳ شماره‌گذاری شده است. در بازی‌های دوستانه اخیر نیز بازیکنان پیراهن شماره ۴ و ۱۴ را پوشیدند. طرفداران معمولاً می‌توانند در فروشگاه‌های آنلاین نام و شماره خاصی را سفارش دهند و از آنجایی که طراحی فونت عدد ۴۴ روی این پیراهن‌ها شبیه به علامت نازی‌هاست، آدیداس تا اطلاع ثانوی فروش پیراهن‌های سفارشی را متوقف کرده و اتحادیه فوتبال آلمان در تلاش است تا شماره ۴ را با فونت جدیدی طراحی کند.

الیور بروگن، یکی از سخنگویان برند آدیداس، برای روشن کردن موضوع با روزنامه آلمانی بیلد صحبت کرد و گفت: «فدراسیون فوتبال آلمان و شریک آن 11teamsports مسئول طراحی اسامی و اعداد هستند. ما شخصی‌سازی پیراهن‌ها را در فروشگاه‌های آنلاین خود مسدود کرده‌ایم. افرادی از حدود ۱۰۰ کشور در آدیداس کار می‌کنند و شرکت ما فعالانه علیه بیگانه‌هراسی، یهودی‌ستیزی، خشونت و نفرت در همه اشکال مبارزه می‌کند. هر تلاشی برای ترویج دیدگاه‌های تفرقه‌انگیز یا تبعیض‌آمیز، به هیچ عنوان در ارزش‌های ما جایی ندارد، و ما قویاً عمدی بودن این اتفاق را رد می‌کنیم. هدف شرکت ما به رسمیت شناختن تفاوت‌ها و ایجاد اتحاد است.»

نمایش عمومی نماد SS در آلمان ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.

منبع: خبر ورزشی

کد خبر : ۲۲۸۹۳۱
لینک کوتاه کپی شد
0
۰
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان