افشای مهمترین مشکل تیم قلعه‌نویی از نگاه سرمربی سابق تیم ملی

پیشکسوت فوتبال ایران می‌گوید مشکل تیم ملی ایران در دیدار مقابل ترکمنستان ضعف در خط میانی و عدم حفظ توپ به شکلی مناسب بوده است.

افشای مهمترین مشکل تیم قلعه‌نویی از نگاه سرمربی سابق تیم ملی
کد خبر : ۲۲۸۹۲۰
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح، پیشکسوت فوتبال ایران می‌گوید مشکل تیم ملی ایران در دیدار مقابل ترکمنستان ضعف در خط میانی و عدم حفظ توپ به شکلی مناسب بوده است.

ناصر ابراهیمی درباره پیروزی ایران مقابل ترکمنستان در دور دوم مرحله انتخابی جام جهانی 2026 در قاره آسیا، اظهار داشت: سابقه تاریخی فوتبال ما نشان می‌دهد هر وقت در زمین ترکمنستان بازی می‌کنیم با مشکل مواجه می‌شویم، حتی با اینکه در تهران به راحتی این تیم را شکست داده‌ایم. در زمان ما هم چنین موضوعی وجود داشت و در ترکمستان بازی‌مان مقابل این تیم سخت می‌شد. به هر حال آنها میزبان هستند و تمایل ندارند مقابل هواداران‌شان به راحتی شکست بخورند.

«طارمی در دیدارهای اخیر با اینکه کمتر گلزنی کرده، اما پاس‌های پخته و طلایی زیادی داده است.»، وی با بیان این جمله افزود: به نظرم در این بازی بازیکنان خط هافبک ما تعداد پاس‌های کمی داشتند و باید میزان حفظ توپ را افزایش دهند. یکی از دلایل افزایش حملات ترکمنستان، عدم حفظ توپ توسط بازیکنان ما در میانه زمین بود. هافبک‌های ما علاقه‌مند هستند که سریعاً توپ را به حمله ببرند و تا تیم برای گلسازی تلاش کند. به نظرم با افزایش تعداد پاس‌ها در خط هافبک‌، بایستی خط دفاعی حریف را جلو بکشیم و اجازه ندهیم که توپ خیلی دست تیم مقابل باشد. در دقایق پایانی موقعیت‌های ترکمنستان به این دلیل زیاد شد که توپ بیشتری در اختیارشان بود. در کل برد یک بر صفر انگیزه رقیب را برای تغییر نتیجه افزایش می‌دهد.

با قلعه‌نویی تماس بگیرم از مشکل هافبک‌ها می‌گویم

پیشکسوت فوتبال ایران با یادآوری لزوم اصلاح کار بازیکنان میانی تیم ملی تصریح کرد: من کار قلعه‌نویی را قبول دارم و معتقدم در تیم ملی خوب عمل می‌کند. من ارتباط خوبی با قلعه‌نویی دارم و احترام زیادی برایش قائلم. اگر با او تلفنی صحبت کنم مشکل هافبک‌ها را به او می‌گویم. به نظرم کمبود کار هافبک‌ها باعث شد تیم ما در دقایق پایانی بازی مقابل ترکمنستان تحت فشار قرار بگیرد. وقتی انسانی از ناحیه کمر دچار درد شود، زمین‌گیر می‌شود. مرکز زمین مانند کمر تیم می‌ماند و اگر در آنجا خوب عمل نکنیم با مشکل مواجه می‌شویم.

از حالا باید به فکر جام ملت‌های بعدی باشیم

ابراهیمی که در کارنامه‌اش سابقه سرمربیگری تیم ملی نیز دیده می‌شود، درباره بکارگیری جوانان در تیم ملی گفت: فوتبال ما نتیجه‌گرا شده و طبیعی است که در چنین شرایطی، سرمربی دلش نخواهد شکست بخورد. با اینکه معتقدم قلعه‌نویی به مرور زمان و در جای درستش جوانگرایی را انجام خواهد داد، اما باید برای جام جهانی و جام ملت‌ها از حالا دنبال بازیکنانی برویم که سن و سال مناسبی دارند. البته معتقدم ما مشکلی برای صعود به جام جهانی نخواهیم داشت، اما برای جام ملت‌ها باید بیشتر حواس‌مان روی جوانگرایی باشد. چه کسی فکر می‌کرد که روزی قطر و اردن فینال جام ملت‌ها را برگزار کنند؟ سال‌هاست که نتوانستیم قهرمان جام ملت‌ها شویم و از حالا باید به فکر دور بعد باشیم.

برنامه‌ریزی برای استفاده بهتر از ضربات ایستگاهی

مربی پیشین تیم ملی فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که «آیا تیم ملی فوتبال ایران روی ضربات ایستگاهی بابرنامه عمل نکرد؟»، گفت: بله، اما معتقدم باید بابرنامه‌تر عمل شود. با اینکه موقعیت زیاد داشتیم، اما نیازمند برنامه‌ریزی بیشتری هستیم. البته این نکته را هم باید در نظر گرفت که بازیکنان در سطح باشگاهی بیشتر در اختیار سرمربی هستند تا در تیم ملی که فرصت محدودی برای برگزاری تمرین عمومی وجود دارد.

منبع: برترین ها

۰
ارسال نظر