مدیرعامل اسبق استقلال واسطه سفر مرجانه گلچین به آلمان شد!

مرجانه گلچین بازیگر مطرح کشورمان با انتشار ویدیویی در فضای مجازی خداحافظی خودش از دنیای بازیگری را اعلام کرد.

مدیرعامل اسبق استقلال واسطه سفر مرجانه گلچین به آلمان شد!
کد خبر : ۲۲۸۸۱۳
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح، مرجانه گلچین بازیگری که او را از دهه ۶۰ با سریال ماندگار آینه به خاطر داریم و البته در دو دهه اخیر نیز در مجموعه‌های طنز زیادی حضور داشته است، صبح روز یازدهم فروردین اعلام کرد از دنیای بازیگری کناره‌گیری می‌کند. این بازیگر ۵۵ ساله البته سابقه تئاتر هم دارد و نکته اینجاست که وقتی تئاتر کار می‌کرد، یکی از مدیران ارشد اسبق باشگاه استقلال کمک کرد تا برای اجرای یک نمایشنامه راهی اروپا شود.

مرجانه گلچین اواخر دهه ۶۰ عضو یک گروه تئاتر بود و علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل اسبق استقلال نیز در آن مقطع جزو مدیران ارشد تئاتر کشور محسوب می‌شد (فتح‌الله‌زاده قبل از اینکه در سال ۷۵ مدیرعامل استقلال شود در زمره مدیران فرهنگی و مطبوعاتی ایران بود) مدیرعامل اسبق استقلال تاکید داشت سفر گروه‌های تئاتری به خارج از کشور و اجراهای آنها موجب می‌شود تا دنیا بداند ایران با این هنر ارزشمند اصلاً بیگانه نیست به همین خاطر در اواخر دهه ۶۰ و پس از پایان جنگ تحمیلی چند گروه تئاتر را به نقاط مختلف اروپا فرستاد که اتفاقاً مرجانه گلچین هم عضو یکی از همین گروه‌ها بود و با پیگیری علی فتح‌الله‌زاده همراه با سایر بازیگران و عوامل برای اجرا به آلمان سفر کرد. این مدیر استقلالی طی مصاحبه‌ای که اواخر سال ۱۳۹۷ در خبر ورزشی منتشر شد، قضیه اعزام گروهی که خانم بازیگر در آن حضور داشت را هم تایید کرد و گفت: من معتقد بودم هنر ایران باید به همه دنیا شناسنده شود به همین خاطر وقتی در تئاتر مسئولیت داشتم، با رعایت تمام موازین قانونی گروه‌هایی را به خارج اعزام می‌کردم. یادم می‌آید که به آلمان و فرانسه هم اعزام داشتیم. نمی‌دانم خانم گلچین الان به خاطر دارند یا نه ولی ایشان عضو گروهی بودند که من هماهنگی‌های لازم را انجام دادم تا برای اجرا به آلمان بروند.

نکته جالب توجه اینکه مرجانه گلچین چند سال قبل یک سریال برای پلتفرم نمایش خانگی به نام شاهگوش بازی کرد که در آن نقش همسر اکبر عبدی را داشت. یک کله‌پز که استقلالی بسیار دو آتشه و متعصبی محسوب می‌شد.

منبع: خبر ورزشی

۰
ارسال نظر