عملکرد خاص و متفاوت ۱۲ لژیونر تیم ملی ایران

لژیونر‌هایی که برای دو بازی رفت و برگشت برابر ترکمنستان در فهرست تیم ملی ایران قرار گرفته بودند، در باشگاه‌های خود عملکرد متفاوتی داشتند و برخی از آن‌ها نتوانستند انتظارات را برآورده کنند.

عملکرد خاص و متفاوت ۱۲ لژیونر تیم ملی ایران
کد خبر : ۲۲۸۶۶۳
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح، لژیونر‌هایی که برای دو بازی رفت و برگشت برابر ترکمنستان در فهرست تیم ملی ایران قرار گرفته بودند، در باشگاه‌های خود عملکرد متفاوتی داشتند و برخی از آن‌ها نتوانستند انتظارات را برآورده کنند.

تیم ملی فوتبال ایران در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶، باید روز‌های دوم و هفتم فروردین در دو دیدار رفت و برگشت برابر تیم ملی ترکمنستان به میدان رفت و با پیروزی ۵ بر صفر در بازی رفت و یک بر صفر در بازی برگشت صعودش به مرحله بعدی را قطعی کرد.

پس از اینکه تیم ملی در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ نتوانست به دیدار فینال صعود کند انتقاد‌های زیادی نسبت به عدم دعوت از بازیکنان جوان از سوی قلعه نویی مطرح شد و جلساتی هم بین سرمربی تیم ملی و اعضای هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال بابت همین جوان‌گرایی و مسائل دیگر شکل گرفت و قلعه نویی در نهایت تصمیم گرفت روی نام چند بازیکن لژیونر خط قرمز بکشد.

کریم انصاری فرد، احسان حاجی صفی و امید ابراهیمی ۳ لژیونری بودند که از تیم ملی خط خوردند و امین حزباوی، میلاد محمدی، سامان قدوس، سعید عزت‌اللهی، محمد قربانی، علی قلی‌زاده، الهیار صیادمنش، محمد محبی، مهدی قائدی، علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی و سردار آزمون ۱۲ لژیونر دعوت شده به اردو بودند.

محمدامین حزباوی

حزباوی با ۲۰ سال سن در تیم فوتبال السد قطر حضور دارد و در این فصل یکی از مهره‌های اثرگذار این تیم در قلب خط دفاع بوده است. عدم دعوت از حزباوی به عنوان یکی از مدافعان آینده دار فوتبال ایران از سوی امیر قلعه نویی در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا انتقادات زیادی را برانگیخته بود و اکنون حضور او در کنار مدافعان باتجربه‌ای مثل کنعانی زادگان و خلیل زاده نویدبخش آینده‌ای روشن برای دفاع تیم ملی است. حزباوی در فصل جاری، ۱۵ بار در لیگ برتر و ۴ بار هم در لیگ قهرمانان آسیا به میدان رفته است.

میلاد محمدی

میلاد محمدی مدافع چپ ۳۰ ساله که تجربه زیادی در تیم ملی دارد در فصل نقل و انتقالات زمستان از «آاک» آتن در یونان به «آدانا دمیراسپور» در لیگ ترکیه پیوست و ۶ بار هم برای این تیم به میدان رفت و خیلی زود جای ثابت خود را در خط دفاعی آدانا دمیراسپور پیدا کرد.

سامان قدوس

قدوس که در تیم برنتفورد انگلیس بازی می‌کند در این فصل نتوانست جایگاه ثابتی برای خود دست و پا کند. او در نیم فصل اول، عملکرد نسبتاً خوبی از خود به نمایش گذاشت و هرچه به پایان نیم فصل نزدیک‌تر می‌شدیم جایگاهش در ترکیب تیم ثابت می‌شد، اما حضور در جام ملت‌های آسیا باعث شد باز هم از ترکیب فاصله بگیرد و در ۷ دیداری که برنتفورد پس از جام ملت‌ها انجام داد قدوس در ۳ بازی و مجموعاً ۷ دقیقه به میدان رفت.

سعید عزت اللهی

عزت اللهی تا پیش از جام ملت‌های آسیا در تیم «وایله» دانمارک حضور داشت و در فصل نقل و انتقالات زمستانی به «الشباب الاهلی» در لیگ امارات پیوست و در حال حاضر یکی از بازیکنان ثابت این تیم است.

محمد قربانی

محمد قربانی در تاریخ ۲ اسفند ۱۴۰۲ با امضای قردادی از تیم سپاهان به باشگاه فوتبال اورنبورگ پیوست و اولین بازی خود را با پیراهن این تیم در مقابل بالتیکا کالینینگراد انجام داد. محمد قربانی در جام حذفی فوتبال روسیه در مقابل باشگاه فوتبال اسپارتاک مسکو در حالی که دومین بازی خود را برای اورنبورگ انجام می‌داد گلزنی کرد.

علی قلی زاده

علی قلی زاده با ۲۸ سال سن در تیم لخ پوزنان لهستان حضور دارد. او ۱۳ هفته ابتدایی فصل را به دلیل مصدومیت از دست داد، اما با عبور از مصدومیت، توانست جایگاه ثابتی در این تیم پیدا کند و در بازی‌های اخیر «لخ پوزنان» در ترکیب اصلی قرار گرفت و مجموعاً ۹ بار به میدان رفت.

الهیار صیادمنش

صیادمنش در این فصل نتوانست روز‌های خوبی را در تیم «هال سیتی» پشت سر بگذارد و برای این تیم تنها ۶ بار و مجموعاً به مدت ۵۵ دقیقه به میدان رفت و در نهایت هم تصمیم گرفت در فصل نقل و انتقالات زمستانی، از این تیم انگلیسی جدا شود به تیم «وسترلو» در لیگ برتر بلژیک بپیوندد. صیادمنش در بلژیک روز‌های بهتری را پشت سر گذاشت و تا کنون ۶ بار و مجموعاً ۳۹۰ دقیقه برای تیمش به میدان رفته است و البته هنوز نتوانسته است برای این تیم گلزنی کند.

محمد محبی

محمد محبی یکی از لژیونر‌های موفق حال حاضر فوتبال ایران است و با ۲۵ سال سن در تیم روستوف روسیه بازی می‌کند. او در این فصل ۱۹ بار در لیگ برتر و ۶ بار هم در جام حذفی برای روستوف به میدان رفته در لیگ برتر ۴ گل و ۳ پاس گل هم ثبت کرده است. محبی به جز در هفته اول که در لیست تیم نبود در تمام بازی‌های روستوف در لیگ روسیه حضور داشته است.

مهدی قایدی

مهدی قایدی در تیم الاتحاد کلبا در لیگ امارات حضور دارد یکی از کلیدی‌ترین بازیکنان این تیم در فصل جاری بوده که در این فصل ۱۵ بار برای الاتحاد به میدان رفته و ۷ گل و یک پاس گل به ثبت رسانده است. او در هر ۱۵ بازی بازیکن اصلی بود. او ۶ بازی در جام حذفی انجام داد و یک بار هم دروازه حریفان را باز کرد.

علیرضا جهانبخش

علیرضا جهانبخش فصل جاری را در تیم فاینورد هلند حضور داشت و در ۱۲ هفته ابتدایی فصل، ۸ بار در زمین حاضر شد و ۴ بار هم از روی نیمکت تماشاگر بازی بود. اما از هفته سیزدهم شرایط متفاوتی برای او در فاینورد رقم خورد و به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه همستریگ ۵ هفته از میادین دور بود و سپس به مدت یک ماه هم به دلیل حضور در جام ملت‌های آسیا راهی اردوی تیم ملی شد که در این مسابقات هم در دیدار با هنگ کنگ مجدداً از ناحیه همسترینگ آسیب دید تا از هفته سیزدهم تا بیست و ششم ۲ بار و در مجموع ۴۱ دقیقه بازی کرده باشد.

مهدی طارمی

طارمی سومین فصل حضورش در تیم فوتبال پورتو را تجربه می‌کند، اما در این فصل نتوانست عملکرد درخشان فصول گذشته را از خود به نمایش بگذارد. در ۲۶ هفته‌ای که از لیگ برتر پرتغال گذشته طارمی تاکنون ۱۷ بار در لیست پورتو حضور داشته است. ۱۳ بار در ترکیب اولیه و ۳ بار هم به عنوان بازیکن ذخیره وارد میدان شد و یک بار هم تا پایان بازی روی نیمکت حضور داشت. او همچنین در ۹ بازی تعویض و از زمین خارج شد.

طارمی در ۹ دیدار هم در لیست نفرات پورتو حضور نداشت که ۴ دیدار به دلیل حضور در تیم ملی و جام ملت‌های آسیا بود. در ۵ دیدار هم به دلایلی، چون مصدومیت یا با صلاحدید «کونسیسائو» سرمربی پورتو جایی در تیم نداشت.

این لژیونر ایرانی در ۱۶ باری که در لیگ پرتغال برای پورتو به میدان رفته است ۳ گل به ثمر رسانده و یک پاس گل داده است. او همچنین ۳ بار کارت زرد دریافت کرده است که باعث شد یک بازی محروم شود. مجموع دقایقی که طارمی در این فصل لیگ برتر پرتغال به میدان رفت ۱۱۹۰ دقیقه بود.

وضعیت طارمی در لیگ قهرمانان اروپا نسبت به لیگ پرتغال کمی بهتر بود و از ۸ دیداری که پورتو انجام داد در ۷ دیدار به میدان رفت و ۲ گل و ۲ پاس گل ثبت کرد. او دیدار رفت برابر آرسنال در مرحله یک هشتم نهایی را به دلیل مصدومیت از دست داد و در ۶ دیدار به عنوان بازیکن اصلی در ترکیب حاضر بود. در دیدار برگشت برابر آرسنال در مرحله یک هشتم نهایی به عنوان بازیکن ذخیره وارد زمین شد و مجموعاً در این فصل لیگ قهرمانان اروپا ۵۴۶ دقیقه بازی کرد.

سردار آزمون

سردار آزمون ابتدای فصل جاری به تیم فوتبال «رم» ایتالیا پیوست که در آن موقع هدایتش را «ژوزه مورینیو» برعهده داشت، اما در خلال برگزاری بازی‌های جام ملت‌های آسیا، مورینیو از هدایت رم کنار گذاشته شد و «ده روسی) روی نیمکت این تیم نشست.

آزمون در این فصل ۱۷ بار در زمین حضور پیدا کرد و توانست ۲ گل و یک پاس گل به ثمر برساند و مجموعاً ۳۹۵ دقیقه بازی کرد. او در ۱۴ بازی نخستی که برای رم به میدان رفت به عنوان بازیکن ذخیره وارد زمین شد و ۲۵ هفته طول کشید تا برای اولین بار در ترکیب اصلی رم قرار بگیرد و این زمانی اتفاق افتاد که ده روسی هدایت رم را برعهده داشت.

آزمون در این فصل در لیست اروپایی رم برای حضور در لیگ اروپا قرار نداشت، اما با آمدن «ده روسی» به این لیست اضافه شد و در دو دیدار رفت و برگشت برابر برایتون در مرحله یک چهارم نهایی که با پیروزی ۴ بر یک رم همراه بود مجموعاً ۹۱ دقیقه بازی کرد.

منبع: برترین ها

۰
ارسال نظر