آزادی فوتبالیست متجاوز پس از ۱۴ ماه از زندان

ملی‌پوش پیشین فوتبال برزیل با تأمین وثیقه یک میلیون یورویی‌اش پس از یک سال و دو ماه حبس به‌صورت موقت آزاد شد.

آزادی فوتبالیست متجاوز پس از ۱۴ ماه از زندان
کد خبر : ۲۲۸۵۸۸
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح، ملی‌پوش پیشین فوتبال برزیل با تأمین وثیقه یک میلیون یورویی‌اش پس از یک سال و دو ماه حبس به‌صورت موقت آزاد شد.

دیوان عالی عدالت کاتالونیا اعلام کرد با تأمین قرار وثیقه یک میلیون یورویی برای دنی آلوز، او ساعت 11:30 صبح امروز به وقت محلی، از زندان برایانس 2 بارسلونا آزاد شده است.

با نظر قاضی پرونده رسیدگی‌کننده به پرونده تجاوز آلوز به یک زن اسپانیایی در ماه دسامبر سال ۲۰۲۲، تا صدور حکم دادگاه تجدیدنظر آلوز می‌تواند به‌صورت مشروط از زندان خارج شود.

آلوز بابت جرمی که در دو سال پیش مرتکب شد، از سوی دادگاه به چهار سال و شش ماه حبس و پرداخت ۱۵۰ هزار یورو غرامت به شاکی پرونده متهم شد که وکلای او به مورد نخست این حکم اعتراض کرده‌اند و پرونده برای بررسی مجدد به دادگاه تجدیدنظر ارجاع داده شده است. به همین دلیل نیز قاضی پرونده با تعیین شرط مصادره هر دو گذرنامه برزیلی و اسپانیایی آلوز و منع او از برقراری هرگونه ارتباط با شاکی با آزادی او به قید وثیقه تا زمان اعلام حکم نهایی موافقت کرده است. به این ترتیب بازیکن پیشین تیم‌های بارسلونا و پاری‌سن‌ژرمن پس از ۱۴ ماه از زندان خارج شده است.

دنی آلوز از هفته گذشته فرصت داشت که وثیقه یک میلیون یورویی برای آزادی موقتش را فراهم کند، اما با وجود داشتن ثروتی حدود ۵۰ میلیون یورو، تا به امروز نتوانسته بود این وثیقه را تأمین کند، چرا که حساب‌های بانکی وی در برزیل به دلیل شکایت همسر سابقش از پرداخت نشدن نفقه و هزینه نگهداری از فرزندان مشترکش با آلوز مسدود است. در واقع همین مسئله هم باعث شده بود که او نتواند غرامت ۱۵۰ هزار یورویی شاکی را از جیب خود پرداخت کند و هموطنش نیمار آن را پرداخت کرد.

آلوز در حالی به قید وثیقه آزاد شده است که پیش از این مقامات قضایی اسپانیایی از بیم فرار او از این کشور و بازگشتش به برزیل - کشوری که با اسپانیا تفاهم‌نامه استرداد مجرمین ندارد - با آزادی موقت وی مخالفت می‌کردند.

منبع: برترین ها

۰
ارسال نظر