درخواست عجیب اوسمار از درویش: مهاجم بلند قد خارجی می‌خواهم!

اوسمار ویرا پس از پایان دربی از رضا درویش خواسته است که به هر شکل ممکن مهاجم بلند قامت و سرزن خارجی برای تیمش بخرد.

asdasd
مدت مطالعه :

به گزارش وقت صبح، دیدار تیم های استقلال و پرسپولیس در حالی به پایان رسید که مهاجمان تیم قرمز نتوانستند با ضربه سر خطری روی دروازه حریف ایجاد کنند. پس از جدایی شهاب زاهدی از پرسپولیس و کوچ او به لیگ ژاپن به نظر می رسد پرسپولیس با کمبود مهاجم و به ویژه فروارد سرزن مواجه شده است.

این نقص و کمبود در جدال مدافعان بلند قامت استقلال با عیسی آل کثیر نمود بیشتری پیدا کرد. برهمین اساس اوسمار ویرا به درستی خواستار خرید یک مهاجم بلند قامت و سرزن خارجی شده است تا بتواند روی ضربات ایستگاهی و بلند روی دروازه حریفان خطرناک ظاهر شود.

با توجه به سبک بازی استقلال و بستن تمام فضاها که البته قابل پیش بینی هم به نظر می‌رسید پرسپولیس می‌توانست از ضربات ایستگاهی بیشترین بهره برده و از این طریق دنبال رسیدن به گل باشد.

در عین حال شاید جالب باشد که بدانیم پرسپولیس در این بازی صاحب ۸ ضربه کرنر شد در حالی که حریف تنها دو ضربه کرنر به دست آورد که در همان ۱۵ دقیقه ابتدایی مسابقه بود.

پرسپولیس در شرایطی چهار برابر حریف کرنر داشت که از این ضربات حتی یک موقعیت ۵۰ درصدی هم نساخت چرا که ضربات کرنری که توسط سروش رفیعی ، ترابی یا صادقی نواخته شد یا آنقدر کوتاه بود که در تیر نزدیک توسط مدافعان استقلال دفع می شد یا آنقدر بلند بود که سید حسین حسینی آن را مهار می‌کرد.

در معدود دفعاتی هم که توپ ریباند می‌شد هیچ کس از تیم پرسپولیس در منطقه درست و جای مناسب حضور نداشت که از توپ برگشتی استفاده کند و تنها یک بار عالیشاه با جایگیری درست اقدام به شلیک توپ کرد که دوباره این موقعیت هم تبدیل به کرنر دیگری شد.

نکته جالب اینکه مدافعان استقلال بخصوص در نیمه دوم کرنرهای عجیبی به پرسپولیس می‌دادند و در چند صحنه در شرایطی که می‌توانستند توپ را به زمین برگردانند حاضر به دادن کرنر شدند شاید به خاطر اینکه می‌دانستند به خاطر میانگین قدی مناسب ترشان حریف نمی‌تواند با ارسال کرنر به جایی برسد.

اوسمار ویرا و آنالیزورهایش به خوبی این نقطه ضعف را متوجه شده و براین اساس به دنبال خرید مهاجمی سرزن هستند که بتوانند در ادامه لیگ روی ضربات کاشته و ایستگاهی عملکرد بهتری داشته باشند.

منبع: خبر ورزشی

کد خبر : ۲۲۸۰۶۱
لینک کوتاه کپی شد
0
۰
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان