پرسپولیس امروز ۳ بر یک دربی را می برد!

مرتضی فنونی زاده پیشکسوت باشگاه پرسپولیس اعتقاد دارد این تیم در دربی فردا مقابل پرسپولیس می تواند سه بر یک برنده بازی شود.

پرسپولیس امروز ۳ بر یک دربی را می برد!
کد خبر : ۲۲۷۹۴۷
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح، مرتضی فنونی زاده با اشاره به شرایط تیم پرسپولیس در آستانه مسابقه دربی فردا مقابل استقلال تاکید کرد: پرسپولیس در ۳-۴ بازی گذشته با سرمربیگری اوسمار فوق العاده عمل کرده است. حتی تعویض ها درست و به موقع بوده است. در حالی که شکل تیم تا ۸۰ درصد همان تیم نیم فصل اول با گل محمدی است اما الان یک ترس مهم در تیم ریخته شده که باعث پیشرفت است. ما در گذشته وقتی به گل می‌رسیدیم سریع به حالت دفاعی می رفتیم و هر آن ممکن بود گل تساوی را بخوریم کما اینکه چند بازی در دقایق آخر گل خوردیم و بازی مساوی شد.

وی افزود: در نیم فصل چند بازیکن به تیم اضافه شدند مانند اورنوف، خدابنده لو، کریم حسن و عیسی آل کثیر که بازیکن خودمان بود. همه این بازیکنان توانستند به تیم کمک کنند اما دو بازیکنی که فیکس بازی می کنند (اورونوف و کریم حسن) فوق العاده بودند. به خصوص در سمت چپ دفاعی که دیگر کمتر با بیرانوند کار می شود. در حالی که در گذشته توپ که به نعمتی می رسید به بیرانوند پاس می داد تا بیرانوند بازیسای کند. در حالی که در همین حالت ما گل خوردیم. در کل اوسمار کارش عالی بوده اما عیارش در دربی مشخص می شود. امیدوارم بچه ها عالی کار کنند و برنده شوند.

او اضافه کرد: اینکه اوسمار عالیشاه را فیکس بازی می دهد نکته خوبی است . او در دربی می تواند گره گشا باشد. در کنار آن ترابی هم آزاد گذاشته و الان ۳-۴ بازی سبک بازی‌اش فوق العاده شده است. نیم فصل اول سمت چپ با نعمتی بود. نعمتی هم همه پاس هایش در عرض بود و با بیرانوند کار می کرد. اما الان در سمت راست است.

این پیشکسوت تیم پرسپولیس با اشاره به غیبت گولسیانی و کنعانی زادگان گفت: گولسیانی که مصدوم است اما کنعانی زادگان که ملی‌پوش هم هست باید در آن صحنه با احتیاط کار می کرد تا اخطار نگیرد.

در آن صحنه اگر توپ را رها هم می‌کرد هیچ اتفاقی نمی افتاد. باید مدیریت می کرد. نه اینکه توپ را رها کند گل بزنند بلکه باید مدیریت می کرد. حالا اوسمار به احتمال قوی در دفاع وسط از زوج نعمتی و فرجی استفاده می‌کند. نعمتی پست اصلی اش ذفاع وسط است. بعید هم است از وحدت حنانوف استفاده کند. نعمتی با جسارت تر است که تکل هم می‌زند.

فنونی زاده با اشاره به خاطره‌ای از ۱۵ دربی که خود بازی کرده حرف هایش را اینگونه ادامه داد: مجتبی محرمی به غیر از دروازه‌بان در همه پست ها برای پرسپولیس بازی کرده است. برای یکی از دربی‌ها پنجعلی ترانسفر شده بود. عبدالله نژاد مصدوم بود و فقط من در خط دفاعی بودم. من به علی آقا پروین توصیحه کردم مجتبی را دفاع وسط بگذارد. با هم برای این پست تمرین هم نکرده بودیم اما هم در تیم ملی هم در پرسپولیس با او بازی کرده بودم. می‌دانستم چه بازیکن باهوشی است. در آن دربی محرمی دفاع وسط بازی کرد و بازی مساوی شد. محرم هم چقدر خوب بود.

وی در ادامه افزود: الان هم بلانکو و ماشاریپوف درخط حمله تیم استقلال خیلی خوب کار می کنند. به خصوص اگر بازی را به کنارها ببرند خیلی خطرناک هستند. در این وضعیت زوج نعمتی و فرجی که در تیم پدیده با گل محمدی در همین پست دفاع وسط بازی می کردند مناسب خواهد بود. افرادی مثل پیروانی باید به اوسمار بگویند این دو بازیکن(فرجی و نعمتی) در تیم پدیده باهم در پست دفاع وسط بازی کردند. دربی دیگر جای آزمون و خطا نیست. در بقیه نقاط از دروازه بان گرفته تا هافبک و حمله نسبت به استقلال بهتر هستند.

فنونی زاده خاطرنشان کرد: در عمر باشگاه پرسپولیس اگر ۵ بازیکن خوب خارجی آمده باشد اورونوف یکی از آنهاست. هم تکنیکی و هم سرعتی است. در ۲-۳ بازی گذشته هم خیلی به تیم کمک کرده است.

او درباره اینکه برنده دربی خیز بلندی برای قهرمانی برمی دارد گفت: صد درصد همین طور است. سپاهان افت کرده است و البته تراکتور یواشکی خود را بالا می کشد اما قهرمان از بین این ۴ تیم(پرسپولیس، استقلال، سپاهان و تراکتور) خواهد بود. ما دربی را ببریم شانس اول قهرمانی لیگ می شویم. درکنارش جام حذفی هم پیش رو داریم و در آنجا هم مدعی قهرمانی خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه این روزها بیرانوند دروان افت خود را سپری می کند گفت: بیرانوند مثل پرسپولیس است. یعنی بیرانوند همیشه بیرانوند است. حالا دوتا گل مفت هم خورده باشد. بهترین دروازه بانان جهان هم حتی لایی گل می‌خورند یا می‌خواهند توپ را بگیرند توپ از میان دستشان وارد دروازه می شود. بزرگ تیم مانند پیروانی باید با او صحبت کنند تا از لحاظ روحی او آماده بازی شود. بیرانوند هم که بچه نیست ۶۰-۷۰ تا بازی ملی دارد این بازی خوب کار کند اصلا بقیه بازی‌ها را برود خانه بنشیند.

فنونی زاده تاکید کرد: در بحث گلزنی عیسی آل کثیر اضافه شده البته برای خودمان بود اما من فکر کنم گلزن دربی از هافبک هایمان خواهد بود چراکه خیلی خوب به حمله اضافه می‌شوند. ما سه بر یک بازی را می بریم شاید حتی گل اول را بخوریم اما سه بریک پیروز می شویم. ما در دهه ۶۰ در همان ۲۰-۲۵ دقیقه اول حداقل یک گل می‌زدیم.

او درباره اینکه چرا چنین نتیجه عجیبی را پیش بینی می‌کند و حتی می‌گوید ممکن پرسپولیس گل اول را بخورد اما در نهایت سه بریک پیروز می‌شود گفت: ما شاید مقابل فولاد خوزستان گل اول را نمی خوردیم بازی مساوی می شد یا نهایت یک برصفر می بردیم.

‌من خودم در ۱۵ دربی بودم چه استقلال و چه پرسپولیس هر کدام گل بزنند به دفاع می روند در این شرایط اگر از فضاها و فرصت ها خوب استفاده شود می توان اتفاقات خوبی رقم زد. بازی هم صد درصد برای هر دو تیم پنالتی دارد. VAR هم هست کار برای داور راحت تر است.

ضمن اینکه آقای وحید کاظمی داور دربی با تجربه است فقط امیدوارم با سوت‌های زیاد سرعت بازی را نگیرد و کار را خراب نکند. ممکن است یه توصیه کنند برای کنترل بازی سوت ها را زیاد کند اما امیدوارم بازی را از سرعت نیندازد تا هوادارانی که بازی را می‌بینند، فوتبالی زیبا را تماشا کنند.

او در پایان گفت: حضور عالیشاه ۵۰درصد تیم است و اگر وحید امیری هم شرایط خوب خود را پیدا کند دیگر فاتحه هم تیم ها خوانده است. خدابنده‌لو هم هر وقت به بازی آمده تلاش خود را انجام داده است. امیدوارم اوسمار نترسد و در کنار ریگی از سروش رفیعی استفاده کند. خودمن هم به همراه چند پیشکسوت فردا به طبقه دوم ورزشگاه می روم تا تیم را تشویق کنم. باشگاه پرسپولیس که به ما بلیت نداد.

منبع: همشهری آنلاین

۰
ارسال نظر