آغاز کری خوانی آقای پرسپولیسی برای استقلال

هافبک سابق سرخ ها در خصوص دربی گفت: نتیجه را که نمی‌توان پیش‌بینی کرد اما پرسپولیس واقعاً سرحال‌تر از رقیب است.

asdasd
مدت مطالعه :

به گزارش وقت صبح، محمد منصوری هافبک تهاجمی اسبق پرسپولیس در خصوص برد پرگل و اشتباهات خط دفاعی و دروازه‌بان تیم پرسپولیس توضیحات کاملی را ارائه می‌دهد و بر این اساس بحث فنی با ما انجام می‌دهد.

در خصوص اشتباهاتی که در بازی پرسپولیس مقابل تیم فولاد از دروازه‌بان و خط دفاع شاهد بودیم چه صحبتی دارید؟

به هر حال نگاه هوادار با شرایط باشگاه تفاوت دارد. برای هوادار از هر حیث غیرت و تعصب و جایگاه بازیکن مهم است و در هر شرایطی به نتایج تیمش توجه خاصی دارد اما مثلاً برای خود من بعضی از شرایط هم مهم بود. مثلاً من با بازگشت عیسی خیلی مخالف بودم چون نوع رفتن این بازیکن از پرسپولیس را نمی‌پسندیدم اما به هر حال عیسی با بازگشتش به پرسپولیس بار دیگر گل‌های حساسی را برای پرسپولیس به ثمر رساند و حتی بازگشت‌اش با گلزنی همراه شد به همین دلیل شاید جدایی مقطعی او در ذهن هوادار فراموش شد و این مهاجم هم به خوبی به این مطلب رسید که برای او بهترین تیم پرسپولیس است. تیم پرسپولیس هم شرایط خیلی خوبی با اوسمار دارد هر چند که آقا یحیی هم در زمان حضورش در پرسپولیس بهترین نتایج را گرفت و مصاحبه اوسمار و حرف‌های این مربی که خارج از هر گونه مسأله‌ای از سرمربی قبلی پرسپولیس تشکر کرد و او را معلم خود دانست نشان از شخصیت بالای اوسمار دارد.

مربی برزیلی نشان داد که ایشان آدم باشخصیت و قدرشناسی است. پرسپولیس هم با اوسمار زیبا و تهاجمی بازی می‌کند و در هر بازی چند پلن دارد و دنبال تعویض‌ها و گل‌های زیاد در هر بازی است.

در رابطه با شعار هواداران پرسپولیس در حین بازی فولاد که شعار دادند پرسپولیس زلزله چه نظری دارید؟

به هر حال سر دادن چنین شعارهایی نشان از خوشحالی هواداران است اما رسیدن به بردهای پرگل و ثبات در پیروزی‌ها حتماً می‌تواند تحقق این شعار را نشان دهد اما فارغ از این مسأله واقعاً پیروزی مقابل ذوب‌آهن در زمین این تیم و برد مقابل فولاد در شرایطی که دو گل از این تیم عقب افتاده بودیم کار راحتی نیست به همین دلیل هم پرسپولیس نشان داد که بازیکنانش به خودباوری خوبی رسیده‌اند هر چند که در این بین من شخصاً برد جام حذفی را فعلاً چندان محسوب نمی‌کنم چون معتقدم دو گل پرسپولیس برروی اشتباه دروازه‌بان به ثمر رسید و در واقع دو سانتر منجر به گل شد اما در لیگ واقعاً پرسپولیس فوتبال خیلی خوبی را ارائه داده و همه را به تحسین واداشته است.

گل‌هایی که بیرانوند در دو بازی با فاصله کم از یکدیگر خورد نگرانتان نمی‌کند؟

من فکر می‌کنم دامن زدن به چنین مسأله‌ای بیشتر به دروازه‌بان پرسپولیس لطمه خواهد زد و به نوعی دست و پای او را می‌بندد.

در خصوص دربی و سبک بازی بازیکنانی مانند بلانکو که تهدیدی برای پرسپولیس محسوب می‌شوند چه نظری دارید؟

بلانکو در این فصل تنها دو گل به ثمر رسانده به همین دلیل اگر بنا به ترس باشد آنها باید از پرسپولیس بترسند چون در پرسپولیس بازیکنانی مانند عیسی آل‌کثیر، ترابی، اورونوف و عالیشاه هستند که استقلال حتماً باید از آنها بترسد.

در خصوص اتفاقات دربی و مسائلی که ممکن است رخ دهد که خارج از تصور است چه پیش‌بینی دارید؟

شانس به گل رسیدن پرسپولیس به دلیل عناصر تهاجمی بهتری که دارد واقعاً بیشتراست و در این بین خیلی مهم است که پرسپولیس به گل اول برسد تا استقلال از لاک دفاعی و بازی بسته خودش خارج شود و قطعاً با حمله استقلال شرایط برای زدن گل‌های بیشتر به تیم رقیب حتماً بهتر خواهد شد.

با توجه به غیبت کنعانی‌زادگان شرایط و معادلات پرسپولیس را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

امیدوارم که گولسیانی برسد و بازیکنی مانند نعمتی در کنارش قرار بگیرد چون اگر این امر تحقق پیدا نکند به هر حال گزینه دیگری برای دفاع میانی پرسپولیس جز زوج نعمتی و فرجی باقی نمی‌ماند.

در رابطه با نتیجه دربی چه پیش‌بینی دارید؟

نتیجه را که نمی‌توان پیش‌بینی کرد اما پرسپولیس واقعاً سرحال‌تر از رقیب است و به نوعی به دلیل سه امتیاز کمتر و جبرانش محکوم به پیروزی است تا فاصله امتیازی‌اش را جبران کرده و برای ادامه کار و جنگیدن برای تکرار قهرمانی روحیه بازیکنانش بهتر شود.

فکر نمی‌کنید با توجه به تغییرات اجباری اوسمار در روش کاری و سیستم تیمش تغییراتی را به وجود آورد؟

چیزی که من از اوسمار دیدم بازی‌های تهاجمی و سبک و سیاق کاملاً هجومی بوده و بعید می‌دانم که ایشان ترسو بازی کند و سیستم تیمش را محتاط بچیند و تاکتیک و سیستم تیمش هم بر اساس داشته‌هایش خواهد بود. بازیکنان هم باید با حواس جمع‌تر بازی کنند و به حریف ضربات ایستگاهی ندهند و تمرکزشان را هم برروی کار خودشان معطوف کنند. بر روی داوری و مسائل دیگر تمرکز نکنند و به این بپردازند که بهترین تیم ایران هستند و باز هم قادر به انجام کارهای بزرگ دیگری خواهند بود.

منبع: خبر ورزشی

کد خبر : ۲۲۷۸۹۰
لینک کوتاه کپی شد
0
۰
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان