جنگ استقلال و پرسپولیس بالا گرفت!

مربیان استقلال به برنامه‌ریزی سازمان لیگ قبل از جدال با پرسپولیس اعتراض دارند اما تا این لحظه تصمیمی برای تغییر بازی گرفته نشده است.

asdasd
مدت مطالعه :

به گزارش وقت صبح، اگر برنامه رقابت‌های لیگ برتر عوض نشود، استقلال و پرسپولیس چهارشنبه آتی یعنی ۲۳ اسفند به مصاف یکدیگر خواهند رفت و دیدار برگشت در لیگ بیست و سوم را انجام خواهند داد. مسابقه‌ای که با توجه به حذف استقلال از رقابت‌های جام حذفی، عملاً آخرین دربی حداقل تا شهریور سال آینده تلقی می‌شود و به خاطر وضعیت دو تیم در جدول اهمیت بسیار زیادی دارد چون علاوه بر رقابت سنتی آبی و قرمز، حالا هر دو در کورس قهرمانی هم هستند و مسابقه به لحاظ جدولی نیز یک تقابل ۶ امتیازی محسوب می‌شود. در چنین وضعیتی اما استقلالی‌ها به شکل برنامه‌ریزی اعتراض دارند و معتقدند هفته پانزدهم به گونه‌ای طراحی شد که همه چیز قبل از دربی به ضرر استقلال شده و پرسپولیس عملاً از این وضعیت سود می‌برد. استقلالی‌ها مدعی‌اند به خاطر شکل برنامه‌ریزی صورت گرفته، آنها طی ۵ روز  دو مسافرت انجام دادند و جدا از برگزاری دو مسابقه سنگین، ۴ مرتبه نیز سوار هواپیما شدند که این مسئله روی شرایط جسمانی شاگردان جواد نکونام تاثیر می‌گذارد. از طرف دیگر بر اساس ادعای استقلالی‌ها، شرایط ریکاوری پس از برگزاری دیدارهای خارج از خانه نیز فوق العاده مهم است و این مسئله در برنامه‌ریزیه سازمان لیگ به گونه‌ای لحاظ شده که به ضرر استقلال تمام می‌شود.

از دست دادن فرصت ریکاوری

مربیان استقلال  قبل از مسابقه روز جمعه روی این مسئله تاکید داشتند که با توجه به ساعت برگزاری جدال این تیم با استقلال خوزستان در اهواز، آبی‌پوشان عملاً پس از پایان این بازی حتی اگر در سریع‌ترین حالت ممکن هم به تهران بازگردند، زودتر از ساعت ۲ بامداد شنبه به تهران نمی‌رسند و بازیکنان تا حوالی ساعت ۴ بامداد به خواب نمی‌روند به همین خاطر عملاً فرصت ریکاوری شنبه از دست می‌رود و کادر فنی چاره‌ای ندارد جز اینکه یا کلا شنبه را تعطیل کند که بازیکنان از ریکاوری محروم می‌شوند و یا اینکه یک ریکاوری ناقص برگزار کند که آن هم دردسرهای خاص خودش را دارد. استقلالی‌ها در اهواز مدعی بودند سازمان لیگ حداقل می‌توانست  ساعت بازی آنها را با مسابقه پرسپولیس مقابل فولاد عوض کند چون با توجه به اینکه در اسفند ماه قرار داریم، بعد از ظهرهای اهواز هنوز گرم نیست و می‌شود در آن فوتبال بازی کرد بنابر ادعای استقلالی‌ها اگر چنین اتفاقی رخ می‌داد، آنها در نهایت تا ساعت  ۲ بامداد شنبه به تهران می‌رسیدند و می‌توانستند روز شنبه به طور کامل ریکاوری داشته باشند.

تاخیر ۲۴ ساعته دربی

نکته دیگری که مربیان استقلال روی آن تاکید می‌کردند، بحث تغییر روز برگزاری دربی پایتخت است. کادر فنی و مدیریتی استقلال با توجه به این ماجراها اصرار دارند که برای رعایت شدن شرایط برابر، دربی تهران با ۲۴ ساعت تاخیر برگزار شده و آبی پوشان پنجشنبه شب به مصاف پرسپولیس بروند درخواستی که البته با مخالفت سازمان لیگ همراه شده و یا حداقل اینکه باید گفت تا الان با آن موافقت نشده است چون همه می‌دانند جهت انجام بازی استقلال و پرسپولیس، هماهنگی‌های بسیار زیادی با ارگان‌های متعددی لازم است و ۲۴ اسفند هم آخرین پنجشنبه سال به حساب می‌آید و تهران در آن تاریخ قطعاً ترافیک بسیار زیادی خواهد داشت. به هر حال فعلاً دربی همان روز چهارشنبه ۲۳ اسفند است مگر اینکه اتفاقات دیگری رخ بدهد.

لغو بازی با هوادار

نکته دیگری که احتمال تغییر تاریخ دربی را کاهش می‌دهد، بحث هفته بیست و یکم رقابت‌های لیگ برتر است. این مسابقات طبق برنامه روز یکشنبه ۲۷ اسفند برگزار خواهد شد و استقلال در تهران به مصاف هوادار می‌رود اما اگر دربی تهران ۲۴ ساعت دیرتر برگزار شود، عملاً نمی‌توان بازی استقلال و هوادار را در روز ۲۷ اسفند برگزار کرد و چنین شرایطی برای پرسپولیس هم وجود دارد و یا باید مسابقه آبی و قرمز در هفته بیست و یکم را به سال جدید موکول کرد یا اینکه کل آن هفته را برگزار نکرد به همین خاطر سازمان لیگ زیر بار نمی‌رود. استقلالی‌ها معتقدند برخلاف موارد مطرح شده در فضای مجازی، آنها اصلاً مدعی برگزاری دربی پس از عید نوروز نیستند بلکه فقط می‌خواهند این بازی ۲۴ ساعت به تعویق بیفتد تا شرایط به لحاظ آمادگی جسمانی برایشان بهتر شود.

منبع: خبر ورزشی

کد خبر : ۲۲۷۷۴۵
لینک کوتاه کپی شد
0
۰
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان