هشدار مهم مدیرعامل سپاهان به مدعیان!

منوچهر نیکفر، مدیرعامل سپاهان، به سکوت سپاهانی‌ها بعد از شکست مقابل استقلال پایان می‌دهد.

asdasd
کد خبر : ۲۲۷۳۲۷
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح، منوچهر نیکفر، مدیرعامل سپاهان، به سکوت سپاهانی‌ها بعد از شکست مقابل استقلال پایان می‌دهد.

نیکفر که از زمان حضورش در سپاهان به عنوان مدیرعامل و جانشین محمدرضا ساکت، روزهای عجیب و غریبی را تجربه کرده، امیدوار است با توجه به کیفیت بازیکنان و کادرفنی سپاهان، به روند منفی تیم فوتبال این باشگاه خاتمه داده شود.

او صحبت‌هایش را اینطور شروع می‌کند: «قبل از هرچیزی خطاب به هواداران پرشور سپاهان بابت نتایج تیم، خالصانه عذرخواهی می‌کنم و امیدوارم که بازیکنان و کادرفنی که البته مجموعه باشگاه نیز شامل این موضوع می‌شود، با درک موقعیت به سرعت از این شرایط خارج بشوند که ما مطمئنیم این اتفاق نیز رخ خواهد داد، چرا که به توانایی خودمان، کادرفنی و بازیکنان کاملا ایمان داریم.»

مدیرعامل سپاهان سپس بخش اصلی صحبت‌هایش را چنین آغاز می‌کند: «امروز با باختی که دو روز پیش مقابل استقلال اتفاق افتاد، اخبار مختلفی در مورد رکوردهای منفی تیم سپاهان منتشر شد. طبیعتا ما چندان با این شرایط راحت نیستیم، چرا که سپاهان یک تیم مدعی است و حتی یک شکست هم برایش زیاد است و وقتی در این شرایط قرار می‌گیرد، افکار منفی پیرامون این مسئله سریع رشد می‌کند اما همه این چیزها نباید باعث شود که ما از یاد ببریم که چه وضعیتی را تجربه کردیم.»

وی افزود: «دو ماه پیش باشگاه به واسطه اتفاقاتی که همه از آن خبر دارند، در آستانه فروپاشی بود. مسائل مختلفی دست به دست هم داد تا دو باخت متوالی ما مقابل گل گهر و شمس آذر رقم بخورد، در حالی که در هر دو مسابقه ما برتری کاملی بر حریفان داشتیم و حقمان پیروزی بود. مسائل داوری، محرومیت بازیکنان و تنش‌هایی که به تیم تحمیل شد و حتی مسائلی که حتی داشت منجر به خروج زودهنگام آقای مورایس می‌شد. از سمت دیگر قرعه سخت ما با الهلال و دیدار با تیمی که بهترین باشگاه آسیاست.»

نیکفر ادامه می‌دهد: «به جرئت می‌گویم هیچ تیمی در حال حاضر در ایران توانایی رقابت با الهلال را ندارد. حتی آنها در نشست مطبوعاتی پیش از بازی اصرار داشتند از آقای مورایس در مورد سطح اروپایی تیمشان سوال بپرسند و افق‌هایشان خیلی بالاتر از چیزی است که ما تصور می‌کنیم. ساخت ورزشگاه مدرن، استخدام بازیکنان مطرح اروپایی که به راحتی می‌توانند در تیم‌های بزرگ دنیا بازی کنند و بحث سازماندهی و اهمیتشان برای مجموعه فوتبال عربستان، چیزی است که این باشگاه را متمایز می‌کند و به نظرم ما دو مسابقه مردانه و بسیار خوب با آنها داشتیم. اگر در هر دو مسابقه ده نفره نمی‌شدیم، می‌توانستیم بدون شکست از اصفهان و ریاض بیرون بیاییم اما به هر حال این اتفاق رخ داد و ما با وجود ارائه نمایشی متحورانه در هر دو مسابقه، با دست خالی زمین را ترک کردیم.»

مدیرعامل سپاهان در خصوص نتایج این تیم عنوان کرد: «من نمی‌خواهم از شکست تیم دفاع کنم چرا که اعتقاد دارم سپاهان هم باید مثل الهلال در بین تیم‌های بالانشین آسیایی باشد اما به هر حال نباید از تلاش تیم و بچه‌ها گذشت. ما با وجود شکست در بازی رفت با امیدواری زیاد وارد بازی برگشت شدیم و از همان ابتدا حمله کردیم، مگر چند تیم ایرانی مقابل الهلال جرئت حمله به این تیم را داشتند؟ اینها مواردی است که باید به آن توجه بشود و نباید حسی را در بین بازیکنان ایجاد کرد که بابت بازی خوبشان باز هم مورد انتقاد تند قرار بگیرند، در حالی که با وجود تفاوت‌ها، سپاهان تمام تلاشش را برای موفقیت در این بازی به نمایش گذاشت و به جرئت می‌گویم اگر قرعه با ما یاری می‌کرد، ما در حال حاضر به دور بعدی لیگ قهرمانان صعود می‌کردیم چرا که فکر می‌کنم به عنوان شایسته‌ترین تیم ایران در مقطع فعلی، قدرت ما به دیگر تیمها می‌چربد، به جز الهلال که در حال حاضر در جمع تیم‌های آسیایی در کلاس دیگری است.»

نیکفر سپس در مورد بازی استقلال صحبت می‌کند و می‌گوید: «مشخص است که کیفیت تیم در بازی با استقلال، قانع کننده نبود. ما همه انتظار بیشتری از تیم داشتیم، به خصوص که در دو بازی الهلال سپاهان توقعات را بالا برد و همه برای دیدن یک بازی تهاجمی به ورزشگاه آزادی رفته بودند. اما این اتفاق نیفتاد و شاید بخشی از آن به مسئله روحی ناشی از دو بازی بزرگ مقابل الهلال برمی‌گشت. ضمن اینکه ما در نیمه اول دو بازیکن مهم خود را به دلیل مصدومیت از دست دادیم و با وجود اینکه بچه‌ها تلاش کردند، نتوانستیم به پیروزی برسیم، با وجود اینکه بخت‌هایمان بیشتر از استقلال بود. گلی هم که استقلال زد، گلی استثنایی بود که کمتر در فوتبال ایران می‌بینیم.»

او در ادامه می‌گوید: «در نهایت همه این‌ها بخش‌های جدانشدنی فوتبال هستند. ممکن است شما تیم بهتری باشید و باخت بدهید و به اندازه شایستگی امتیاز جمع نکنید اما تمام تلاش خود را می‌کنید که از یک جایی این روند منفی متوقف شود و تلاش به جبران اتفاقاتی کنید که علیه تیم شما اتفاق افتاده است. به خاطر داشته باشید که سپاهان در همین لیگ برتر با همه این مسائل بهترین خط حمله لیگ را دارد و زیباترین نمایش‌ها را به جا گذاشته است و ناامیدی از این بازیکنان و کادرفنی، واقعا ظلم به سعی و تلاشی است که برای قهرمانی سپاهان در این فصل انجام گرفته است.»

نیکفر که تجربه سالیان سال حضور در سپاهان را داشته و در پست‌های مختلف کار کرده است، همچنین می‌گوید: «درخواست من از هواداران واقعی سپاهان این است که پشتیبان تیم باشید. ما همچنان به رویاپردازی ادامه خواهیم داد و در این مسیر بازیکنان ممتازی که در تیم ما هستند، به ما کمک خواهند کرد. همچنین آقای مورایس به عنوان یکی از شاخص‌ترین مربیان لیگ ایران، با تغییرات و اصلاحاتی که مدنظر دارد، قطعا تیم را به شرایط مطلوب بازخواهد گرداند. ما چیزهای سختی را پشت سر گذاشتیم و باور کنید هیچ باشگاه دیگری در ایران قادر نبود از پس این همه مشکل و حواشی بربیاید و دوباره کمر راست کند. من به همین دلیل کاملا به سپاهان امیدوارم و این اطمینان را به هواداران میدهم که دوباره ما را در کورس رقابت خواهید دید. اگرچه واقعا از دست دادن سه امتیاز بازی استقلال، برای ما سخت بود، همان‌طور که با همه نابرابری‌ها، شایسته آن بودیم که حداقل در یک بازی با دست پر از زمین خارج شویم.»

مدیرعامل سپاهانی‌ها صحبت‌های خود را اینطور به پایان می‌رساند: «بازی آینده مقابل تیم شمس آذر خواهد بود و شروع ما در یک جام جدید که قطعا هدفمان فتح آن است. چیزی که در فوتبال است این است که رقابت هرگز به پایان نخواهد رسید و وقتی برای سوگواری وجود ندارد. حتی نه در وسط فصل، در پایان فصل هم همین‌طور است و به همین خاطر باید همیشه نگاهمان به آینده، مثبت و امیدوارانه باشد. به امید چیزی که دوست داریم این تیم به آن دست پیدا کند. البته فقط دوست داشتن نیست، ما به این باور داریم که سپاهان در حال حاضر شایسته‌ترین تیم ایران است و قاعدتا بخشی از انتقادات نیز برای برآورده نشدن توقعات ناشی از همین باور است. اما فرصتش را داریم و جبران می‌کنیم.»

منبع: برترین ها

۰
ارسال نظر