انتخاب جدید سرمربی تیم ملی والیبال ایران رقبا را سورپرایز کرده!

فدراسیون والیبال ایران با انتخاب مائوریسیو موتا پائز برزیلی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی، همه را شگفت زده کرد.

asdasd
کد خبر : ۲۲۷۳۱۶
لینک کوتاه کپی شد
0

وقت صبح- انتظار می‌رفت آلبرتو جولیانی یا ویتال هاینن هدایت ایران را بر عهده بگیرند، اما فدراسیون والیبال با انتخابی غیرمنتظره، مائوریسیو موتا پائز را به عنوان سرمربی جدید معرفی کرد.

این مربی 61 ساله سابقه بازی و مربیگری در فرانسه را دارد و هدایت تیم ملی والیبال ساحلی برزیل در المپیک 1996 را نیز بر عهده داشته است.

امیدواری ایرانی‌ها به المپیک 2024 از طریق لیگ ملت‌ها است و باید دید موتا پائز می‌تواند تیم ملی را در این مسیر دشوار هدایت کند یا خیر.

یک رسانه لهستانی که جزو رقبای والیبال ایران محسوب می شود با سورپرایز شدن درباره این انتخاب نوشت: 

پلست‌اسپورت لهستان در واکنش به انتخاب سرمربی جدید والیبال ایران نوشت: یک تصمیم شگفت‌انگیز! نه ویتال هاینن، نه آلبرتو جولیانی!

فدراسیون ایران نام سرمربی جدید تیم ملی والیبال را اعلام کرد که کاملاً غیر منتظره بود.

مائوریسیو موتا پائز از برزیل سرمربی جدید والیبال ایران خواهد بود.

این رسانه لهستانی در ادامه آورد: فدراسیون والیبال ایران چند ماهی است که دنبال سرمربی جدید تیم ملی مردان خود می‌گردد. در طی این زمان با بسیاری از مربیان مشهور صحبت‌هایی انجام شد.

در میان کاندیداها، رسانه‌ها به نام‌هایی چون آلبرتو جولیانی، ویتال هاینن و همچنین روبرتو پیاتزا، جان‌لورنزو بلنجینی و ولادیمیر آلکنو اشاره کردند.

در نهایت مائوریسیو موتا پائز سرمربی جدید تیم ملی ایران شد.

او سال ۱۹۶۳ در ریودوژانیرو به دنیا آمد و بخش زیادی از دوران حرفه‌ای‌اش را در فرانسه گذراند؛ جایی که در دهه‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ به عنوان بازیکن بازی کرد.

او همچنین به عنوان مربی در فرانسه کار کرد. پائز مربی بازیکنان والیبال ساحلی در بازی‌های آتلانتا ۱۹۹۶ بود./طرفداری

 

۰
ارسال نظر