درگذشت ناگهانی گزینه سرمربیگری تیم ملی ایران

سرمربی ۷۸ ساله فوتبال پرتغال و گزینه سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران درگذشت.

درگذشت ناگهانی گزینه سرمربیگری تیم ملی ایران
کد خبر : ۲۲۷۰۳۷
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح، سرمربی ۷۸ ساله فوتبال پرتغال و گزینه سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران درگذشت.

سرمربی و بازیکن سابق تیم ملی پرتغال که تجربه حضور در چندین و چند تیم مختلف را داشت، شب گذشته دار فانی را وداع گفت.

ژرژ آرتور که در دوران بازیکنی پیراهن پورتو و بنفیکا را برتن کرده بود، ۱۶ بازی ملی برای پرتغال هم داشت اما در دوران مربیگری به افتخارات بیشتری رسید.

اولین تجربه او در ویتوریا گیمارش ۱۹۸۰ بود و در ادامه دو بار هم به عنوان سرمربی تیم ملی پرتغال انتخاب شد. وی همچنین سابقه هدایت سوئیس و کامرون به عنوان دو تیم ملی را هم دارد و جالب است بدانید که گزینه هدایت تیم ملی ایران هم بوده است.

در دوران تعلیق فوتبال ایران در سال ۲۰۰۷ او از سوی کمیته انتقالی به عنوان گزینه هدایت تیم ملی مطرح شد و به صورت مخفیانه به ایران هم آمد و مذاکرات را انجام داد اما در نهایت با فدراسیون به توافق نرسید. در آن زمان صفایی فراهانی به عنوان مسئول کمیته انتقالی کار را در دست داشت و در حالی که برای انتخاب سرمربی خارجی تلاش می‌کرد، در نهایت امیر قلعه‌نویی را برای جام ملت‌ها و علی دایی را برای مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ بر کرسی هدایت ایران نشاند.

این سرمربی پرتغالی در آن زمان هدایت النصر عربستان را برعهده داشت و سپس هم به فرانسه رفت تا یک دوره کاری را در این کشور سپری کند. آرتور سابقه هدایت النصر و الهلال را هم در کارنامه دارد و تا سال ۲۰۱۵ در فوتبال مشغول به کار بود.

۰
ارسال نظر