مدت مطالعه :

مقصد جدید مهاجم تیم ملی مشخص شد!

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران با عقد قراردادی به تیم آریس سالونیک یونان پیوست.

asdasd

به گزارش وقت صبح؛ در شرایطی که تیم ملی فوتبال ایران امروز در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های آسیا به مصاف سوریه می رود، کریم انصاری فرد در خبری غیرمنتظره و با عقد قراردادی رسمی، راهی تیم فوتبال آریس سالونیک یونان شد.

این باشگاه یونانی که اکنون در رتبه پنجم جدول رده بندی سوپرلیگ قرار دارد، به دنبال تقویت خط حمله خود بود و برای همین منظور، اقدام به جذب مهاجم تیم ملی ایران کرد. مدت این قرارداد تا پایان فصل بوده و قابلیت تمدید برای یک سال دیگر را نیز دارد.

آریس سالونیکا سابقه سه بار قهرمانی در لیگ یونان را دارد که همگی برای سالهای قبل بوده است. این تیم در سال های ۱۹۲۸، ۱۹۳۲ و ۱۹۴۶ عنوان قهرمانی لیگ و در سال ۱۹۷۰ قهرمان جام حذفی شده است.

آریس سالونیکا در اطلاعیه رسمی خود درخصوص جذب کریم نوشته است:

کریم انصاری فرد در شهر اردبیل به دنیا آمد. دوران حرفه ای او با سایپا آغاز شد که با پیراهن این تیم ۱۲۴ بار به میدان رفت که با ۵۶ گل و ۶ پاس گل همراه بود. آقای گلی او در لیگ ایران، منجر به انتقال او به پرسپولیس شد.

فصل بعد او دوباره بهترین گلزن کشورش شد. پس از یک فصل حضور قرضی در تراکتورسازی، مهاجم ایرانی تصمیم گرفت به اروپا برود و برای اوساسونا بازی کند (16 بازی در لالیگا 2 و کوپا دل ری).

در تابستان 2015 کریم انصاری فرد برای اولین بار در لیگ یونان به میدان رفت و پیراهن پانیونیوس را پوشید. این مهاجم ملی پوش ایرانی در لیگ یونان موفق شد استعداد خود را برجسته کند و پس از یک فصل و نیم حضور در این باشگاه و ثبت پانزده گل و پنج پاس گل، در ژانویه 2017 توسط المپیاکوس خریداری شد.

این بازیکن ایرانی در 48 بازی برای المپیاکوس در یونان و اروپا 22 گل به ثمر رساند و 8 پاس گل داد و یک فصل برای پوشیدن پیراهن ناتینگهام فارست راهی انگلیس شد. انصاری فرد پس از یک سال حضور در قطر و السیلیه (21 بازی، 6 گل و یک پاس گل)، اوت 2020 این بار برای حضور در آ.ا.ک آتن، به کشورمان بازگشت.

انصاری فرد پس از دو سال کامل حضور در آتن (80 بازی، 20 گل، 2 پاس گل) در تابستان 2022 راهی اومونیا نیکوزیا شد.

او سال گذشته با تیم اومونیا قهرمانی در جام حذفی را جشن گرفت. وی در فصل جاری موفق شد 20 بار در لیگ، جام قبرس و لیگ کنفرانس اروپا به میدان برود و پس از عزیمت به قطر، برای حضور در جام ملت های آسیا به تیم ملی ایران بپیوندد.

کریم انصاری فرد در 15 سال گذشته عضو جدایی ناپذیر تیم ملی ایران بوده و بیش از 100 بازی ملی و 30 گل برای تیم ملی کشورش به ثبت رسانده است.

منبع: ورزش 3

کد خبر : ۲۲۵۵۳۳
لینک کوتاه کپی شد
0
۰
ارسال نظر