شوک تازه به استقلال جنجالی شد

باشگاه استقلال موظف شد سقف بودجه جدیدی که برای آن‌ها تعریف شده را رعایت کند.

asdasd
مدت مطالعه :

 به گزارش وقت صبح،  هشتم مردادماه ۱۴۰۲ محمدرضا کشوری‌فرد به‌عنوان سرپرست سازمان لیگ فوتبال ایران به باشگاه استقلال نامه زد که سقف بودجه این باشگاه در فصل جدید ۳۰۰ میلیارد تومان است و نمی‌تواند بیش از این مبلغ هزینه کند که آبی پوشان اعلام کردند طبق دستور و گرفتن موافقت از منصور قنبرزاده، نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال، سقف قراردادشان را به ۳۲۵ میلیارد تومان رساندند که حالا این موضوع منتفی شد.

طی هفته‌های گذشته مباحث زیادی پیرامون دلیل بالا بردن سقف قرارداد باشگاه استقلال در فصل جاری که نماینده آسیایی هم محسوب نمی‌شود، مطرح شد و حتی منصور قنبرزاده هم در یک گفت‌وگوی تلویزیونی تأکید کرد که تلفنی مجوز بالا رفتن سقف را به آبی پوشان داده، اما امروز سازمان لیگ رسما به آن‌ها نامه زد که سقف‌شان پایین‌تر از این است.

باشگاه استقلال در ابتدای فصل به شدت درگیر بحث کم کردن قرارداد برخی بازیکنان و مربیان خود بود و تعداد زیادی از نفرات استقلال ازجمله جواد نکونام، روزبه چشمی، ایمان سلیمی، آرمین سهرابیان، جعفر سلمانی و... تصمیم گرفتند مبلغ قراردادشان را کم کنند تا قرارداد اعضای جدید این تیم ازجمله گوستاوو بلانکو، مهدی هاشمی‌نسب و... ثبت شود که همین اتفاق هم افتاد.

منصور قنبرزاده اخیرا عنوان کرد که سقف ۳۲۵ میلیارد تومانی برای استقلال پُر نشده و آبی‌پوشان می‌توانند حدود ۵-۴ میلیارد دیگر هزینه کنند و با توجه به جدایی سعید مهری این مبلغ بیشتر شد، اما حالا سازمان لیگ به استقلال و جواد نکونام شوک وارد کرد.

حیدر بهاروند، رئیس سازمان لیگ، امروز به استقلال نامه زد که سقف این باشگاه ۳۱۰ میلیارد تومان است و باید در نیم‌فصل دوم این مورد اصلاح شود و اگر نیاز به جذب بازیکن باشد، باید این سقف را در نظر بگیرند.

با این شرایط باید دوباره منتظر اصلاح قرارداد‌ها در استقلال باشیم، چراکه کمیته نقل و انتقالات مصوب کرد که سقف این باشگاه ۳۱۰ میلیارد تومان است و بهاروند نیز این موضوع را به اطلاع علی خطیر رسانده تا در صورت جذب یا خروج بازیکنان‌شان، این مورد لحاظ شود.

برخی باشگاه‌ها مثل سپاهان، پرسپولیس، گل‌گهر سیرجان و... طی نیم‌فصل گذشته و حتی قبل از شروع لیگ برتر تصمیم به اصلاح قراردادشان پیش از ارسال برای کمیته انضباطی گرفتند و مواردی مثل مالیات در قرارداد بازیکنان را اصلاح کردند تا این کمیته دیگر بررسی لازم را انجام ندهد و حالا باید استقلال نیز چنین کاری را در دستور کارش بگذارد.

منبع: ورزش 3

کد خبر : ۲۲۳۵۸۶
لینک کوتاه کپی شد
0
۰
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان