واکنش متفاوت جواد نکونام به جدال با یحیی گل‌محمدی

جواد نکونام، سرمربی تیم استقلال پس از چند روز تنش با یحیی گل محمدی به این ماجرای واکنشی متفاوت نشان داده است.

واکنش متفاوت جواد نکونام به جدال با یحیی گل‌محمدی
کد خبر : ۲۱۸۴۶۴
لینک کوتاه کپی شد
0

وقت صبح - جواد نکونام سرمربی تیم استقلال در نشست خبری پیش از بازی با تراکتور در خصوص این بازی اظهار کرد: فردا بازی سختی مقابل تیم خوب تراکتور را داریم. شرایط بازی برای هر دو تیم سخت خواهد بود. این تیم مربی خوب و تیم باکیفیتی دارد. مثل همه بازی‌ها با تمرکز بالا سعی خواهیم کرد کیفیت خوبی از خود به نمایش بگذاریم و با تمرکز بالا به موفقیت برسیم.

وی درباره اینکه شمس آذر ترمز استقلال را کشید ادامه داد: در فوتبال بازی آسان نداریم. روند خوبی که از روز اول شروع کردیم را داشتیم، اما مشکلات زیادی هم داشتیم. با این همه، شرایط و خواسته ما مشخص بوده و سعی کردیم بازی به بازی جلو برویم. همه رقیبان قابل احترام هستند. سعی کردیم بهترین عملکرد را داشته باشیم. بازی سخت و آسان در لیگ نداریم. شرایط سخت است و شاید با یک غفلت به خصوص در نیم فصل اول جا بمانیم. شرایط تیم‌ها نزدیک به هم است.

نکونام درباره تنشی که بین سرمربیان استقلال و پرسپولیس به وجود آمد و هرکدام دیگری را مقصر می‌دانست افزود: سوال بعدی را بپرسید.

او درباره اینکه ابتدای فصل خمز در مصاحبه‌ای اعلام کرد سپاهان و پرسپولیس مدعیان قهرمانی هستند و نامی از استقلال نیاورد، ادامه داد: از روز اول خواسته ما مشخص بود. شکل کار، برنامه و خواسته تیم و باشگاه با توجه به مشکلات سقف قرارداد، جذب بازیکن و سایر مشکلات متعدد مشخص بود. نظر ایشان محترم است. الان هم اگر ما صدرنشین لیگ هستیم، ابتدای بازی‌ها است و هنوز بازی‌های زیادی مانده است.

با این وجود تلاش کردیم بهترین عملکرد را داشته باشیم. باز هم تکرار می‌کنم فقط تلاش می‌کنیم به خاطر هواداران و باشگاه بزرگ استقلال بهترین عملکرد را داشته باشیم. این وظیفه ماست. طبق صحبتی که در ابتدای فصل همه کارشناسان داشتند، استقلال امسال شرایط خوبی ندارد، اما فقط به خاطر بازیکنان، شخصیت بزرگ، غیرت و عشقی که به باشگاه استقلال دارند، این شرایط خوب را فراهم کردند.

اصلا به اینکه در آینده چه اتفاقی می‌افتد، فکر نمی‌کنیم. صحبت‌های خمز نیز کاملا قابل احترام است. او مربی بزرگی است و از جایی آمده که یکی از کشور‌های مهد فوتبال است. قطعا چیز‌هایی را در فوتبال می‌بیند که شاید من هنوز تجربه آن را ندارم. قطعا بهتر از من فوتبال را درک می‌کند، اما ما تمام تلاش خود را برای موفقیت می‌کنیم. اینکه بعدش چه اتفاقی می‌افتد را به آینده واگذار می‌کنیم.

او درباره برداشتش از هفته‌های ابتدایی لیگ، توصیح داد: برداشت خودم را می‌گویم. یک تا دو هفته آرامش و سایر هفته‌ها چالش. مشکلاتی داشتیم و درگیر جذب بازیکن، سقف قرارداد، تغییر بودجه، اعتصاب بازیکنان، بازیکن نگرفتن و مشکلات سال گذشته بچه‌ها بابت پول نگرفتن بودیم. همچنین بازیکنانی را ابتدای فصل می‌خواستیم، اما به باشگاه‌های دیگر رفتند و الان کیفیت‌شان را در لیگ می‌بینیم. این مشکلات برای هفته‌های قبل از شروع لیگ بوده که بر ما گذشته است.

نکونام درباره اینکه آیا نگران شرایط داوری‌ها است بیان کرد: نگرانی وجود ندارد، اما پس از بازی وقتی داور اشتباه می‌کند و مصاحبه می‌کند نظر خودم را می‌گویم و کاری به اتفاقات دیگر ندارم. صحنه‌های بازی ما را در کمیته داوران، انضباطی و هرجا که مسئولیت دارند ببینند که چه اتفاقاتی افتاده است.

صحبت‌های من را هم پخش کنید. اینکه هیچ چیز نگویم و بگویم همه چیز عالی است، دروغ است. اگر قرار است دروغ بگوییم هیچ وقت این کار را نمی‌کنم. الان هم نظر شخصی خود را با احترام گفتم که داور بازی اشتباه کرده است.

در ادامه هم دیدید این اتفاقات افتاد. الان یک گام جلوتر آمدیم و نگرانی بزرگ‌تری داریم. خنده‌دار است که کارشناسان برای فوتبال مشکل شده‌اند. مثلا برای راهنمایی و رانندگی قانون این است که هرکسی از سمت راست یا چپ برود. عوض که نمی‌شود، اما مثل اینکه قوانین داوری ما عوض می‌شود. نه فقط برای تیم ما بلکه برای همه تیم‌ها کارشناسی‌ها متفاوت است.

وقتی فردی در جایگاه قضاوت قرار می‌گیرد، باید سعی کند بهترین نظر را در مورد چیزی که اتفاق افتاده ارائه بدهد. حتی اگر کسی مثل من ناراحت شود، مهم نیست بلکه باید حرف درست و راست را بزنیم و نباید تحت تاثیر قرار بگیریم تا بتوانیم شب‌ها راحت بخوابیم.

نکونام درباره ارزیابی‌اش از حضور بانوان در ورزشگاه تصریح کرد: این اتفاق فوق‌العاده را در سال‌های قبل تجربه کردم. اینکه می‌توانند به ورزشگاه بیایند و بازی‌ها را ببینند و کنار بازیکنان، فرزندان یا شاید برادران خود باشند برای فوتبال ما ایده‌آل است و پیشرفت فوتبال ما را نشان می‌دهد.

آیا حضور سه داور بازنشسته در مجموعه مدیریتی تراکتور روی قضاوت بازی فردا تاثیر نمی‌گذارد؟ سرمربی استقلال در این باره بیان کرد: فکر نمی‌کنم چنین اتفاقی بیفتد. مقابل تیم‌های دیگر نیز مشکلات داوری مثل همین هفته آخر به ضرر ما بود. در این مورد نگرانی نداریم. به هرحال وقتی خودم بازیکن بودم، ۲ نفر از همین عزیزان قضاوت کردند، اما وحید کاظمی داور خوب و قوی‌ای است که نیازی به فکر کردن به این مسائل ندارد.

او داور فوق‌العاده‌ای است که نمی‌تواند نگاه کند چه کسی این طرف است. او از بهترین داوران فوتبال ماست. در سال‌های گذشته هم که در فولاد بودم، این موضوع را اعلام کردم. به این دلیل می‌گویم قوی، زیرا فوتبالی که قضاوت می‌کند، مشخص است. برخی داوران به حدی در زمین قضاوت می‌کنند که حتی اگر اشتباه کنند این اشتباه قابل پذیرش است. کاظمی خیلی قوی سوت می‌زند و نگرانی وجود ندارد. فوتبال جای صحبت در مورد این مسائل نیست.

منبع: فارس

۰
ارسال نظر