رضا رویگری و رد کردن شایعه ها: حسرت به دل ماندم!

رضا رویگری بازیگر مطرح و شناخته شده است. رضا رویگری به تازگی در بستر بیماری است. رضا رویگری در یک مصاحبه ماجرای عشقش به همسر دومش را تعریف کرد.

رضا رویگری و رد کردن شایعه ها: حسرت به دل ماندم!
کد خبر : ۵۵۰۵۴
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح به نقل از خراسان، رضا رویگری در صحبت‌هایش گفت چندماه بین ازدواج اول و دومش فاصله بود و این شایعه است که رضا رویگری بلافاصله از همسر قبلی‌اش جدا شده و با تارا ازدواج کرده است.

رضا رویگری که به دلیل بیماری چند سال است گوشه‌نشین شده، پیشنهادهایش برای بازی کم شده است. چندی پیش، محمد خزاعی، رئیس سازمان سینمایی به دیدارش رفت و این موضوع بهانه گفت و گوی‌مان شد.

*حال این روزهای‌تان چطور است؟

خدا را شکر. اگر هوا رو به گرمی برود، بهتر می‌شوم.

*عیادت رئیس سازمان سینمایی چه نتیجه‌ای برای‌تان داشت؟

خیلی خوشحال شدم. دیگر از قول و وعده خسته شده ام، البته از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد و محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی، برایم یک فیزیوتراپ می‌فرستند تا زودتر درمان شوم. دست‌شان درد نکند.

*از بازی‌تان در سریال شبکه نمایش خانگی «جزیره» چه خبر؟

هنوز نه قرارداد بسته و نه جلوی دوربین رفته‌ام. مثل همیشه با من تماس گرفتند و نقش را پیشنهاد دادند. زمانی که پیشنهاد داده شد، هنوز فیلم نامه کامل نبود.

*توزیع این سریال در شبکه نمایش خانگی به تازگی آغاز شده است، خبر دارید؟

نه. اگر این طور است لابد من در سریال نیستم و مرا خبر نکردند. اطلاعی ندارم.

*شما ساخته‌های قبلی سیروس مقدم همچون «پایتخت» را دیده اید؟

بله، دیده ام. سریال را دوست داشتم. من در گذشته چند اثر همچون «شیخ مفید» را با مقدم کار کرده بودم و از او شناخت دارم.

*به تازگی چه کاری انجام داده اید؟

برای بازی دعوت شدم اما نپذیرفتم چون سطح کیفی کارها خوب نبود و آن چه دلم می‌خواست، نبود.

*مخاطبان شما را دوست دارند و می‌خواهند زودتر به روزهای اوج‌تان در بازیگری برگردید.

اگر ان شاء ا… خوب شوم، دوباره به آن روزها برمی گردم.

*از دید خودتان، اوج بازی‌تان چه زمانی بود؟

*بازی در سریال «مختارنامه» در نقش «کیان ایرانی». اثری را که مردم دوست دارند و دلی بازی کرده ام، دوست دارم. من برای کارم زحمت کشیدم و خدا کند مردم بپسندند.

*داوود میرباقری کارگردان سخت گیری است. درست است؟

اگر سخت گیر نباشد، کارش به این خوبی درنمی‌آید. بازیگر را نمی‌توان رها کرد و باید کارگردان حواسش باشد. معتقدم میرباقری سخت گیر نیست، بلکه حساس است و کارش را درست انجام می‌دهد.

*داوود میرباقری تاکنون برای «سلمان فارسی» از شما دعوت به کار نکرده است؟

خیر، هنوز خبری نیست. البته دو روز دعوتم کردند و سر لوکیشن رفتم و کار را دیدم، اما حرفی از بازی در سریال نشد. مطمئن هستم «سلمان فارسی» اثر خوبی از کار درمی آید و کار میرباقری بد نمی‌شود.

*دوران کرونا را چگونه سپری کردید؟

به من که خیلی سخت گذشت، چون بیمار و خانه‌نشین و منتظر بودم کسی به دیدنم بیاید. البته از کسی توقعی ندارم زیرا همه مشکلات و گرفتاری‌های خود را دارند.

*روزهای‌تان را چگونه سپری می‌کنید؟

تلویزیون تماشا می‌کنم و فیلم و سریال‌های خوب روز دنیا را می‌بینم، البته سریال‌های شبکه نمایش خانگی را دنبال نمی‌کنم. در عیادتی که نماینده‌ای از وزارت ارشاد و رئیس سازمان سینمایی از من داشتند، اشتراک فیلیمو را آوردند تا بتوانم فیلم‌ها را دنبال کنم و گاهی هم قدم می‌زنم تا بهبود پیدا کنم.

*از زمان ورودتان تاکنون آیا به خواسته‌های خود در بازیگری رسیده اید؟

خیر، هر چند از این که در دل مردم جای دارم و مرا دوست دارند، راضی هستم. هر کسی در زندگی‌اش هدف‌هایی دارد و مایل است در کارهای ماندگاری بازی کند و من هم در کارنامه‌ام اثر ماندگار زیاد دارم.

درگذشته با محمدرضا آهنج سریال «ملکوت» را کار کردم که نقش‌ام را خیلی دوست دارم و خود آهنج هم نقش من را دوست داشت و تایید کرد. به تازگی آقای آهنج تماس گرفت و برای اثر جدیدش با من گفت و گو کرد و قرارداد بستم.

*در سریال «ملکوت» به خوبی نقش‌تان را ایفا کردید. با این توضیح خودتان کدام نقش‌تان را بیشتر دوست دارید؟

بازی‌ام را در فیلم «بوتیک» دوست دارم و از نظر تخصصی یکی از بازی‌های خوبم است. عده‌ای از طرفدارانم، قرار است روز سه شنبه (۵ آبان) در پردیس سینمایی هروی به شکل خودجوش بزرگداشتی برایم بگیرند.

البته زیاد موافق این چیزها نیستم، اما دوستان زحمت کشیدند و باید احترام می‌گذاشتم. ۵۷ سال است که در این حرفه کار کرده و سعی داشته‌ام نقش‌هایم را دلی بازی کنم تا مردم بپسندند.

*حسرت بازی در نقشی بر دل‌تان مانده است؟

حسرت بازی در خیلی از نقش‌ها بر دلم مانده است. من «کلیدر» محمود دولت آبادی را خیلی دوست دارم و ۱۰ جلدش را دو بار خوانده‌ام و دوست دارم چند کاراکترش را بازی کنم.

*چرا نقش‌های کنونی مانند گذشته ماندگار نیستند؟

چند دلیل دارد؛ اگر با عشق و علاقه بازی کنی و انتخاب درستی داشته باشی، ماندگار می‌شوی. البته اگر بازیگران قصه خوبی دست‌شان بیاید، می‌توانند نقش ماندگاری داشته باشند اما فیلم‌نامه خوب، کمتر نوشته می‌شود.

*شما در بازی در نقش‌های منفی و خاکستری تبحر خاصی دارید و به شدت دیده می‌شوید. برای بازی در آن‌ها چه کار می‌کنید؟

دقیقاً همین طور است. معتقدم هر انسان بدی، محاسنی هم دارد و برعکس. بعضی فیلم نامه‌نویس ها، بدی‌های یک شخصیت را نشان می‌دهند و برخی هم برعکس.

معتقدم در فیلم نامه‌ها باید خصوصیات منفی و مثبت یک شخصیت نوشته و بازی شود. من در نقش‌های منفی و خاکستری ام، سعی کرده‌ام اندکی طنز به خصوصیات شخصیت اضافه کنم تا مخاطب لذت بیشتری ببرد.

*از زمان ورودتان به این حرفه تاکنون چقدر تلاش کرده‌اید تا دیده شوید؟

۵۷ سال تلاش کردم تا دیده شوم. نقش‌های خوبی را انتخاب کردم، در آثار خوبی بازی و سعی کردم با عشق و تلاش در کنار استعدادی که خداوند به من داده است، نقش خوبی را خلق کنم.

*بزرگ‌ترین آرزوی‌تان بعد از ۵ دهه فعالیت در این حرفه چیست؟

بزرگ‌ترین آرزویم سلامتی و برگشتن به روزهای گذشته است تا مثل سابق برای مردم بازی کنم.

۰
ارسال نظر