افشای رازهایی باورنکردنی درباره سریال امپراطور بادها

“امپراطور بادها” همانند “جومونگ” دارای تم حماسی-درام است و گرچه توسط دست‌اندرکاران این سریال به عنوان یک سریال تاریخی معرفی می‌شود، اما بیشتر ماجرا‌های آن تخیلی و دور از واقعیت است.

asdasd
مدت مطالعه :

به گزارش وقت صبح، سریال "امپراطور بادها" (سرزمین بادها) با نام اصلی "The Kingdom of The Winds"، یک سریال عاشقانه و تاریخی محصول سال ۲۰۰۸ کشور کره جنوبی به کارگردانی جی بیونگ-هیون و کانگ ایل-سو است.

سریال “سرزمین بادها” با نام اصلی “امپراتور بادها” در واقع ادامه‌ای بر سریال پربیننده و محبوب “افسانه جومونگ” است. “سرزمین بادها” همانند “جومونگ” دارای تم حماسی-درام است و گرچه توسط دست‌اندرکاران این سریال به عنوان یک سریال تاریخی معرفی می‌شود، اما بیشتر ماجرا‌های آن تخیلی و دور از واقعیت است.

 سریال “امپراطور بادها” روایتگر زندگی سومین پادشاه گوگوریو (موهیول) است. او از زمان تولدش با پیشگویی‌هایی دربارهٔ آیندهٔ خود مواجه شد.

به دلیل این پیشگویی‌ها، پدرش (شاه یوری) او را تبعید کرد و به غار گیرین منتقل کرد. در این مکان، او بزرگ شد و بعد‌ها با مشکلاتی روبرو شد که منجر به بروز سوءتفاهمی برای او شد.

او به دشمنی علیه پدرش برخاست، اما بعد‌ها متوجه اشتباه خود شد. در طول زندگی، چندین بار تا حد مرگ رسید، اما با کمک شاهزاده بویو (بانو یون) نجات یافت. موهیول عاشق او شد، اما به دلایل مختلفی از ازدواج با او ناامید شد.

سال‌ها گذشت و او توانست مقام خود را بازیابی کند و رویا‌های اجدادش را به حقیقت بپیونداند (با کشتن حاکم بویو، تسو) و در نهایت سرزمینی را بنا کند که اکنون با نام کره شناخته می‌شود.

در نخستین قسمت این سریال می‌بینیم که در اوج جنگ و درگیری ملکه (همسر یوری)، در حال وضع حمل است. او بالاخره نوزادی به دنیا می‌آورد و این نوزاد که نوه جومونگ است در آینده تبدیل به جنگاوری نجات بخش و دلیر خواهد شد.

نقش این جنگاور هم البته برعهده سونگ ایل گوک همان بازیگر نقش جومونگ است.

«جونگ جین یانگ» برای نقش شاه یوری و بازهم چوئه جونگ وون برای نقش یئون، برندگان جوایز دیگر کی بی اس بودند.

جایزه بهترین زوج برای سونگ ایل گوک و «چوئه جونگ وون» (بازیگر نقش یئون، نقش مقابل شاهزاده موهیول)، جایزه بهترین نقش اول مرد برای سونگ ایل گوک.

در این سریال بازیگرانی نظیر سونگ ایل گوک در نقش موهیول، چویی جونگ وون در نقش یئون، کیم جونگ هوا در نقش یی جی، پارک گان هیونگ در نقش دوجین، جونگ جین یونگ در نقش یوری، اوه یون آه در نقش هیاپ، لی جونگ وون در نقش شاهزاده هیمیانگ، کیم جائه ووک در نقش چوبالسو، کیم هی سونگ در نقش شاهزاده یوجین، لی سی یانگ در نقش یون هوآ و کیم بیونگ کی در نقش سانگا ایفای نقش کرده اند.

سونگ ایل گوک متولد ۱ نوامبر ۱۹۷۱ در کره جنوبی، بازیگر است. او فارغ التحصیل لیسانس رشته فیلم و تئاتر و فوق لیسانس رشته هنر‌های زیبا از دانشگاه چونگ آنگ در سئول می‌باشد که با نقش «جومونگ» در ایران بسیار محبوب شد.

سونگ ایل گوک (Song Il-gook) روز ۱۰ آبان ۱۳۵۰ در شهر سئول کره جنوبی بعنوان اولین فرزند به دنیا آمد و دو سال بعد خواهرش «سونگ سونگ یی» متولد شد. پدرش «سونگ جونگ ونگ» تاجر و مادرش «کیم ایول دونگ» بازیگر سابق می‌باشد که بعدا وارد سیاست شد و حالا عضو شورای ملی کره می‌باشد.

پدربزرگش از سمت مادر «کیم جوا جین» ژنرال آنارشیست معروف است که در جنبش استقلال کره در اوایل دهه ۱۹۰۰ نقش بسزایی ایفا کرد و بعدا نماینده مجلس ملی کره جنوبی شد.

او از سال ۲۰۰۶ در سریال افسانه جومونگ (Jumong) در نقش اول جلوی دوربین رفت که با استقبال خوبی در کشور‌های آسیایی و شرقی روبرو شد.

چویی جونگ وون (متولد ۴ اردیبهشت ۱۳۶۰ در کره جنوبی) بازیگر و مدل زن اهل کره جنوبی است. قد او ۱۶۷ سانتی‌متر و وزنش ۴۷ کیلوگرم است و فعالیتش را از سال ۲۰۰۱ آغاز کرده‌است. او به جز بازیگری مدل نیز می‌باشد.

چوی جونگ وون، بازیگر کره‌ای در سال ۲۰۰۱ به عنوان عضو هیات برنامه‌ریزی عروسی در درام Cool ظاهر شد. او اولین جایزه خود را در سال ۲۰۰۶ برای بازی در نقش نا می‌چیل در مجموعه “پرنسس‌های معروف” دریافت کرد.

در سال ۲۰۰۸، چوی جونگ وون برنده دو جایزه دیگر KBS برای بهترین بازیگر زن در یک مینی سریال کره‌ای و بهترین زوج به همراه سونگ ایل گوک شد.

دوجین در امپراطور بادها پسر کیست؟

دوجین یکی از شاهزاده‌ها بوده است که نسبت خونی با امپراطور تسو و گوموا داشته است. در واقع او آخرین ولیعهد رسمی گوریو محسوب می‌شد برادر زاده امپراتور تسو بوده است. او پسر یونگ پو بوده است.

شاهزاده یونگ پو در زمان حکومت تسو با کمک امپراتوری هانتواسنت شورشی در قصر علیه تسو ایجاد کند. دوجین در این شورش جان سالم به در برد. وقتی شورش یونگ پو با مرگ خودش و فرزاندانش پایان یافت، امپراتور تسو، چون فرزندی نداشت، دوجین را نکشت و او را به تاکراک سپرد تا او را بزرگ کند. دوجین زیر دست تاکراک تبدیل به یک جنگو شد.

منبع: عصر ایران

کد خبر : ۲۲۱۱۲۹
لینک کوتاه کپی شد
0
۰
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان