دستمزد عجیب جک و رز از تایتانیک در ذهن نمی گنجد!

فیلم تایتانیک یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما پول زیادی را نصیب لئوناردو دیکاپریو و کیت وینسلت کرد.

دستمزد عجیب جک و رز از تایتانیک در ذهن نمی گنجد!
کد خبر : ۱۷۹۳۱۸
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح به نقل از روزیاتو؛ «تایتانیک» (Titanic) را یکی از بهترین فیلم های دهه ی ۱۹۹۰ می دانند و با فروش بیش از ۲/۲ میلیارد دلار، کماکان در بین ۵ رتبه ی برتر فروش گیشه قرار دارد.

لئوناردو دیکاپریو به لطف یکی از بندهای قراردادش در نهایت درآمد زیادی از این فیلم کسب کرد و از این جهت با فاصله ی بسیار زیادی از همبازی خود کیت وینسلت سبقت گرفت.

حالا همه نام بازیگران اصلی فیلم «تایتانیک» را می دانند، اما در سال ۱۹۹۷ آن ها شهرت چندانی نداشتند و بازیگران تازه کار اما آینده داری محسوب می شدند.

با این حال، کیت وینسلت کماکان دستمزد خوبی برای نقشش در این فیلم دریافت کرد که ۲ میلیون دلار بود. این مبلغ برای یک بازیگر جوان و نه چندان شناخته شده به طور حتماً بسیار زیاد بود.

وینسلت شایستگی این دستمزد را داشت

او ساعت های طولانی کار کرده بود، زمان زیادی را در آب یخ گذرانده بود، به ذات الریه ی شدید مبتلا شده بود و حتی نزدیک بود در حین فیلمبرداری غرق شود.

وینسلت با از خودگذشتگی خود را وقف فیلم کرد و این دستمزد را به شایستگی برای کار عالی اش دریافت کرد.

وینسلت گرچه پول زیادی برای نقش خود گرفت، اما به اندازه ی همبازی اش، لئوناردو دیکاپریو نبود. دیکاپریو که در آن زمان بازیگر شناخته شده تری بود برای نقش خود ۲/۵ میلیون دلار دستمزد گرفت.

سابقه کاری بیشتر او و موفقیت فیلم هایش در گیشه احتمالاً دلیل بیشتر بودن دستمزد او بود.

دیکاپریو در نهایت ۲۰ برابر بیشتر از وینسلت از پروژه «تایتانیک» کسب درآمد کرد. اما چگونه؟

دیکاپریو که موفقیت «تایتانیک» را پیش بینی کرده بود، با استودیوی فیلمسازی توافق کرد ۱/۸ درصد از کل درآمد فیلم به او تعلق گیرد.

احتمالاً وقتی فیلم «تایتانیک» موفق شد رکورد فروش گیشه را بشکند و جوایز زیادی دریافت کند، دیکاپریو خود نیز شوکه شده بود.

به لطف این موفقیت، در مجموع ۴۰ میلیون دلار از فیلم «تایتانیک» نصیب دیکاپریو شد. «تایتانیک» ۲/۲ میلیارد دلار فروش کرد و دیکاپریو نیز به اندازه ی سهم خود از آن منتفع شد.

گفته می شود دیکاپریو بخشی از درآمدهایش را به کارهای خیر اختصاص می دهد.

۰
ارسال نظر