تصاویر/ جشنی زیبا شبیه نوروز در روسیه؛ فستیوال ماسلنیتسا!

«ماسلنيتسا» يكي از جشن هاي باستاني اسلاوها می باشد که از دوران قبل از ورود مسیحیت به روسیه به عنوان جشن پایان زمستان و آغاز بهار وجود داشته است.

asdasd
کد خبر : ۱۵۹۱۲۵
لینک کوتاه کپی شد
0

وقت صبح- همانند پیشواز جشن نوروز ایرانی، در جشن ماسلنیتسا نیز آدمک چوبی به همین نام آتش زده می‌شود تا از راه رسیدن گرما به عنوان انرژی حیات بخش به همگان اعلام شود.

به گزارش گروه ترجمه قت صبح، جشن ماسلنیتسا در کشورهایی اسلاو که شامل کشورهای روسیه، اوکراین و بلاروس می شود انجام شده و معمولا در این سه کشور شما شاهد این مراسم خواهید بود.

قدمت این جشن را در قرن ۲ میلادی می دانند و به همین واسطه از این مراسم به عنوان قدیمی ترین فستیوال های کشورهای اسلاو نام می برند.

جشن رسیدن بهار در روسیه.

مردم کشورهای اسلاو نژاد در روزهای این جشن به دید و بازدید بزرگ‌ترها می‌روند، بر روي آتش مي پرند و «بلینی» (نوعی نان شیرین که دایره ای شکل است و برخی آنرا نماد خورشید و آغاز بهار می دانند) پخته و می‌خورند.

جشن رسیدن روسیه در بهار.

همچین رسم است در روزهای این جشن آدمک‌های چوبی با صورتی از جنس حصیر به نام «بانو ماسلنیتسا» تهیه شده و در روز آخر جشن آنرا آتش می‌زنند. آتش زدن بانو ماسلنیتسا در واقع نماد پایان زمستان است.

جشن رسیدن بهار در روسیه.

علت اینکه این عروسک را می سوزانند به باور قدیمی روس ها بر می گردد. به گزارش وقت صبح آنها معتقدند بدی که از بین برود، نیکی و خوبی جای آنها را می گیرد.

به همین جهت سوزاندن عروسک ماسلنیتسا به عنوان یک حرکت نمادین برای از بین بردن بدی ها انجام می شود.

جشن رسیدن بهار در روسیه.

یک هفته جشن ماسلنيتسا براي روس ها يادآور روزهاي سرشار از شور و شوق، بوي خوش بليني، سماورهاي برنجي، کارناوال هاي شادي و نوشيدن چاي در پاي غرفه هاي رنگارنگ است.

۰
ارسال نظر