“املت ماهی”، غذایی بسیار آسان و سبک برای وعده شام

املت ماهی و قارچ یکی از انواع غذاهای ساده و خوشمزه ایرانی است که با ترکیب های متنوعی درست می شود.

کد خبر : ۱۸۴۷۸۸
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح ، املت ماهی یک غذای بسیار سریع و خوشمزه است که می توانید آن را در روزهایی که مشغله زیاد کاری دارید درست کنید و از خوردنش لذت ببرید.

مواد لازم برای ۴ نفر

کنسرو تن ماهی ۱ قوطی

فلفل دلمه ای ۲ عدد

پیاز ۱ عدد

تخم مرغ ۴ عدد

قارچ ۲۰۰ گرم

جعفری ۱ دسته گوچک

روغن مایع، نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی

طرز تهیه :

تن ماهی را پس از جوشاندن درون آبکش می ریزیم، سپس اجازه می دهیم روغن اضافی آن خارج شود. در ادامه فلفل دلمه ای را می شوییم، سپس به صورت نگینی ریز خرد می کنیم.

حالا قارچ را به صورت ورقه ای اسلایس می کنیم. در ادامه جعفری را روی به صورت ریز خرد می کنیم.

پیاز را به صورت نگینی ریز خرد می کنیم. یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم و مقداری روغن مایع درون آن می ریزیم، سپس پیاز را اضافه می کنیم.

حالا پیاز را تفت می دهیم تا سبک و شیشه ای شود، سپس فلفل دلمه ای را به همراه قارچ درون تابه می ریزیم و حرارت را زیاد می کنیم. در ادامه مواد را تفت می دهیم تا قارچ و فلفل دلمه ای آب بیندازد و کاملا سرخ شوند.

تن ماهی را به مخلوط سبزیجات اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند. در ادامه جعفری را به مخلوط تن ماهی اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا جعفری تغییر رنگ بدهد.

حالا تخم مرغ ها را به همراه نمک و فلفل سیاه درون یک کاسه مناسب می ریزیم و هم می زنیم تا بافت تخم مرغ ها از لختگی خارج شود. در ادامه تخم مرغ را به مواد تن ماهی اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم.

در نهایت اجازه می دهیم املت روی حرارت بماند تا تخم مرغ خودش را بگیرد و سفت شود.

۰
ارسال نظر