این پسرها در آینده بچه دار نمی‌شوند!

داده‌های مطالعه جدیدی که در مجله اروپایی «غدد درون‌ریز» منتشر شده، نشان می‌دهد که پسران دارای اضافه وزن با مشکل محدودیت در رشد اندام تولیدمثلی نسبت به سایر همسالان خود مواجه هستند و این موضوع آن‌ها را در معرض خطرناباروری در بزرگسالی قرار می‌دهد.

asdasd
مدت مطالعه :

به گزارش وقت صبح به نقل از بهداشت نیوز، ناباروری هم بر سلامت روانی و هم بر زندگی اقتصادی و اجتماعی افراد در سنین باروری تاثیر می‌گذارد.

ناباروری ۴۸ میلیون زوج اروپایی

گزارش‌ها حاکیست که ناباروری ۴۸ میلیون زوج اروپایی را در سال ۲۰۱۰ میلادی تحت تاثیر قرار داد. اگرچه ناظران اغلب ناباروری مردان را نادیده می‌گیرند، اما متخصصان معتقدند که این عامل در حدود نیمی از موارد ناباروری زوجین وجود دارد.

با این حال، دربیشتر موارد دلیل ناباروری در مردان نامشخص است.

بر اساس یک مطالعه آلمانی که ناباروری را در بیش از ۲۰ هزار بیمار مرد مراجعه کننده به یک مرکز باروری ارزیابی کرد، در مورد ۷۰درصد آن‌ها هیچ تشخیصی وجود نداشت.

درصد قابل توجهی از بیماران مرد نابارور هیچ توضیحی برای این مشکل خود ندارند. تحقیقات همچنین نشان‌دهنده روند کاهشی تولیداسپرم در مردان طی ۴۰ سال گذشته است.

پسرهای چاق در آینده بچه دار نمی‌شوند.

شیوع چاقی کودکان

به موازات این تغییر، شیوع چاقی کودکان نیز در سراسر جهان از ۳۲ به ۴۲ میلیون نفر افزایش یافته است. همچنین ناظران تخمینمی‌زنند که حدود ۶۰ درصد از کودکان امروزی تا سن ۳۵ سالگی چاق خواهند شد.

متخصصان برای بررسی ارتباط چاقی پسران با ناباروری آن‌ها در بزرگسالی مطالعه‌ای را روی کودکان و نوجوانان دو تا ۱۸ساله انجام دادند.

متخصصان داده‌هایی را در مورد رشد اندام تولیدمثلی، سن، شاخص توده بدنی و مقاومت به انسولین در ۲۶۸ کودک و نوجوان جمعآوری کردند. آن‌ها دریافتند در پسرانی با وزن طبیعی، رشد اندام تولیدمثلی بیشتر از آن‌هایی است که اضافه وزن یا چاقی در سنین قبلاز بلوغ داشتند.

متخصصان با توجه به نتایج این مطالعه معتقدند که کاهش وزن می‌تواند به بیماران در جلوگیری از ناباروری در مراحل بعدی زندگی کمک کند.

کد خبر : ۱۷۶۱۵۸
لینک کوتاه کپی شد
0
۰
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان