سه رمز موفقیت آمار پایین مرگ های کرونایی در محله هرندی تهران

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: سه رمز موفقیت اجرای طرح غربالگری بهداشتی در محله هرندی همدلی مردم، مشارکت بین بخشی و برنامه ریزی منسجم و داشتن نقشه راه و تعهد به آن بود.

asdasd
مدت مطالعه :

علیرضا زالی،فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در بازدید از طرح غربالگری بهداشتی و جامع محله هرندی، از این طرح به عنوان یک الگوی اجتماعی صحیح نام برد و ضمن تقدیر از دست اندرکاران اجرای آن، مستندسازی و بازتکثیر این تجربه موفق اجتماعی را ضروری برشمرد.

وی با اشاره به دشواری اجرای این طرح در منطقه هرندی با توجه به تراکم جمعیتی و ساختارهای اقتصادی و اجتماعی پیچیده به دستاوردهای چشمگیر و نتایج ارزنده آن اشاره کرد.

زالی، سه رمز موفقیت اجرای طرح در این محله را همدلی مردم، مشارکت بین بخشی و برنامه ریزی منسجم و داشتن نقشه راه و تعهد به آن ذکر کرد و با توجه به مردم مدار و مردم محور بودن آن گفت: جنس کار مردمی است و هرجا ظرفیت‌های مردمی بسیج شده حتماً توفیقات بسیاری حاصل شده است.

وی، آمار پایین مرگ ناشی از کرونا در منطقه ۱۲۰۰۰ خانواری هرندی در طی ۱۰ ماهه گذشته را نشانه اثربخشی این طرح و از دستاوردهای ارزنده حوزه سلامت عنوان کرد.

زالی، استعدادیابی، تهیه نقشه اجتماعی و فایل تفصیلی مردمی، توانمندسازی محله‌ای اجتماعی، ارتقای اطلاعات و سواد سلامت و اجتماعی مردم را از دیگر دستاوردهای این طرح ذکر کرد که در ایجاد تحول در منطقه اثرگذار است.

وی در ادامه با تاکید بر تداوم این طرح محله محور، گفت: برای تدوین بهتر این کار باید مدل سازی انجام شود که این مدل سازی یک الگوی نظام ارجاع است.

زالی خاطرنشان کرد: با کمک سازمان‌ها و دست اندرکاران اجرای این طرح باید شاهد یک نمونه موفق از عدالت اجتماعی در سلامت در این محله باشیم.

مشارکت ۸۵ درصدی خانواده‌های هرندی در طرح غربالگری بهداشتی

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، مشارکت ۸۵ درصدی خانواده‌های محله هرندی در این طرح را مطلوب دانست و گفت: این موضوع نشان می‌دهد در متن محله استقبال و اعتماد به شما شکل گرفته است.

زالی به جوانان مجری این طرح که بدون چمشداشت و بخاطر عرق محلی پا به میدان گذاشتند خداقوت گفت و از تلاش‌های ارزنده آنان تقدیر کرد.

وی، محلات را زنده و پویا و دارای ارزش و هویت خواند و هویت بخشی، اعتلای هویت و شکل گیری عرق محلی را یکی از کارهای انجام شده در محله هرندی ذکر کرد که با کمک شهرداری انجام شده و بر لزوم ترویج این طرح اجتماعی و سلامتی در حوزه رسانه‌ای تاکید کرد.

منبع: مهر

کد خبر : ۱۷۴۷
لینک کوتاه کپی شد
0
۰
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان