۴ روش خانگی و آسان برای فراری دادن پشه‌ها در تابستان

وجود حشرات و پشه‌ها در خانه باعث آزار افراد می‌شود، روش‌های خانگی وجود دارد که برای از بین بردن و دور کردن پشه‌های خانگی بسیار موثر است.

asdasd
کد خبر : ۱۷۳۵۹۶
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح به نقل از ویکی گردی، پشه ها، حشرات خانگی نامیده می‌شوند نه به این خاطر که به خانه تعلق دارند بلکه به این دلیل که تقریبا همیشه در خانه هستند گاه راه‌های زیادی را امتحان می‌کنید تا آن‌ها را از بین ببرید، زیرا برای سلامتی و بهداشت افراد ضرر دارند.

پشه معمولی در اطراف خانه پرورش داده می‌شود و می‌تواند اهل خانه را واقعا بیمار کند، چون آن‌ها به عنوان بردارهای بیماری‌های مختلف مثل اسهال شیگلایی شناخته شده‌اند این تنها بیماری است که می‌توانند حمل کنند؛

این لیست بسیار طولانی است اگر تا به حال هیچ اقدامی برای دفع پشه انجام نداده اید، وقت آن است که کاری را در مورد وضعیت انجام دهید قبل از این که به خاطر بی‌توجهی کمی نسبت به این موجودات عجیب و نفرت‌انگیز بیمار شوید.

۱- سنبل هندی و شمع

از آنجایی که سنبل هندی قدرت دفع‌کنندگی پایینی دارد، روشن کردن شمع با این رایحه مناسب‌تر است. وزش نسیم یا عوض کردن جهت جریان هوا در محیط نیز تاثیرگذار است.

در نهایت محققان بر این عقیده‌اند که هنوز نمی‌توان محیطی عاری از پشه داشت؛ و همچنین اعتقادی به استفاده از تولیدات کاملا گیاهی ندارند چرا ما که منبع پروتین این شکارچی هستیم.

۲- اسپری زنجبیل

رایحه قوی زنجبیل برای پشه‌ها آزاردهنده است. برای دفع پشه‌ها اسپری ساخته شده با زنجبیل و آب تاثیر قابل قبولی داشت.

زمانی که پشه‌ها در تماس با اسپری زنجبیل قرار گرفته، یا در نزدیکی اماکنی که در آن اسپری شده‌اند در حال پرواز هستند، آزرده می‌شوند و به دنبال محیط جدید و مناسب برای پرورش خود می‌گردند.

این آزمایش ابتدا در مکان‌های نگه داری گاوها انجام شد، زیرا دشوارترین مکان برای خلاص شدن از شر حیوانات بود.

برای فراری دادن پشه‌ها از این ۴ روش خانگی و آسان استفاده کنید.

چگونه آن را درست کنیم؟

۴ فنجان پودر زنجبیل را با آب خوب مخلوط کنید داخل آب‌پاش بریزید و اطراف منزل، سقف و سطل زباله و … اسپری کنید. در فضاهای باز می‌توانید روی گیاهان برای خلاص شدن از شر پشه نیز استفاده نمایید.

۳- اسپری گیاه ریحان

بوی ریحان برای انسان‌ها بسیار لذت بخش، ولی کاملا برعکس برای مگس‌ها و پشه‌ها آزار دهنده است، زیرا تنفس را برایشان بسیار دشوار می‌کند بوی ریحان باعث دفع حشرات میوه و پشه‌های خانگی شما خواهد شد

چگونه اسپری ریحان بسازید؟

مخلوط آب و یک مشت ریحان تازه (در صورت استفاده از ریحان خشک نصف این مقدار کفایت می‌کند) را به مدت ۳۰ دقیقه بجوشانید و پس از خنک شدن به کمک یک بطری اسپری در مناطق پشه‌خیز از محلول استفاده کنید.

۴- استفاده از تله uv

همچنین نور با طول موج کوتاه پشه‌ها را به خود جذب می‌کنند و این همان ویژگی است که در تله UV مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این تله‌ها در ارتفاع حدود ۱۲۰ تا ۱۸۰ سانتی متر بالاتر از سطح زمین به دور از پنجره‌ها بایستی نصب شوند، زیر باعث جذب پشه‌های بیرون از خانه نیز خواهد شد.

۰
ارسال نظر