دوش آب گرم در درمان این بیماری معجزه می کند!

بنابر اعلام مجتمع بیمارستانی امیر اعلم، گرمای سطحی با استفاده از حمام در وان آب گرم، دوش آب گرم و کمپرس گرم و مرطوب می‌تواند آرتریت روماتوئید را برطرف کند.

دوش آب گرم در درمان این بیماری معجزه می کند!
کد خبر : ۱۵۸۶۶۴
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح به نقل از ایسنا؛ آرتریت روماتوئید بیماری التهابی مفاصل است که مفاصل ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد و می‌تواند سبب ایجاد درد، تورم و محدودیت حرکت مفصل شود که البته با اتخاذ برخی راهکارها می‌توان این محدودیت‌ها را تا حدی کاهش داد.

در یک مفصل طبیعی، غضروف مفصلی یک سطح صاف و لغزنده ایجاد می‌کند تا مفصل به راحتی حرکت کند.

در بیماری آرتریت روماتوئید سیستم ایمنی بدن به طور غیر طبیعی فعال می‌شود و موادی در مفصل آزاد می‌کند که بافت مفصل را خراب کرده و باعث از بین رفتن سطح مفصلی می‌شود و در نتیجه درد، تورم و محدودیت حرکت مفصل به وجود می‌آید. عامل ژنتیک در بروز این بیماری نقش دارد.

درد مفصل، تورم، کاهش عملکرد مفصل و خشکی صبحگاهی مفاصل اگر بیش از ۳۰ دقیقه طول بکشد، علائم آرتریت روماتوئید هستند.

بیماری در ابتدا مفاصل کوچک دست‌ها، مچ‌ها و پاها را به صورت قرینه گرفتار می‌کند و با پیشرفت بیماری زانوها، آرنج، شانه‌ها، مفاصل، ران‌ها، گردن و مفاصل گیجگاهی فکی را درگیر می‌کند.

شروع نشانه‌ها تدریجی است اما علائم معمولا دو طرفه و متقارن است. مفاصلی که درگیر می‌شوند محدودیت حرکت پیدا می‌کنند و به مرور دچار تغییر شکل می‌شوند. هدف از درمان بیماری، حفظ کارکرد طبیعی مفاصل به وسیله تسکین درد، کاهش سفتی و تورم است.

ورزش نیز کمک می‌کند تا عضلات قوی شود و سفتی آنها کاهش یابد.

عضلات قوی‌تر به مفاصل کمک می‌کند تا آسان‌تر و با درد کمتر حرکت کنند. البته ذکر این نکته مهم است که تمرینات را در زمانی انجام دهید که درد ندارید و دقت کنید که از ورزش بیش از حد یا در زمان نامناسب پرهیز کنید.

بنابر اعلام مجتمع بیمارستانی امیر اعلم، گرمای سطحی با استفاده از حمام در وان آب گرم، دوش آب گرم و کمپرس گرم و مرطوب می‌تواند خشکی مفاصل و گرفتگی عضلات را برطرف کند.

پس از کاربرد گرما، ورزش‌های درمانی راحت‌تر و موثرتر انجام می‌شود که البته انجام آنها باید با نظر پزشک معالج باشد.

در مواردی که مفصل آسیب جدی دیده باشد ممکن است نیاز به عمل جراحی باشد که در جریان جراحی، بافت ملتهب را خارج کرده و گاهی مفصل را تعویض می‌کنند و از مفصل مصنوعی استفاده می‌کنند.

۰
ارسال نظر