چرا مردها دوست صمیمی ندارند؟

دوستی‌ها جزء اصلی تجربه انسانی هستند. اما بر اساس تحقیقات، ایجاد و حفظ دوستی‌های عمیق و معنادار در بزرگسالی سخت است، به خصوص برای مردان.

چرا مردها دوست صمیمی ندارند؟
کد خبر : ۱۴۸۲۱۰
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح ، دوستی‌ها جزء اصلی تجربه انسانی هستند. اما بر اساس تحقیقات، ایجاد و حفظ دوستی‌های عمیق و معنادار در بزرگسالی سخت است، به خصوص برای مردان.

از بین رفتن دوستی بین مردان از اواسط و اواخر نوجوانی شروع می‌شود و در بزرگسالی شدیدتر می‌شود. آن‌هایی که با مردان دیگر رابطه دوستی دارند، می‌گویند که سطح صمیمیت عاطفی کمتری نسبت به زنان را تجربه می‌کنند.

همه انسان‌ها دارای ظرفیت و تمایل ذاتی برای برقراری ارتباط نزدیک و عاطفی صمیمی با دیگران هستند که ما به این روابط برای بقا در نوزادی و سپس رشد نیاز داریم.

تحقیقات نشان داده است که دوستی‌های نزدیک از سلامت روحی و جسمی ما محافظت می‌کند. مردانی که این روابط را در اولویت قرار می‌دهند، با یکی از مضرترین عوامل مخرب سلامت انسان یعنی تنهایی مقابله می‌کنند.

آنچه مردان در خطر از دست دادن آن هستند، این حس تنها نبودن در دنیاست. تحقیقات نشان داده است که افشای پریشانی عاطفی، رفاه عاطفی مردان را بهبود می‌بخشد، احساس درک شدن را افزایش می‌دهد و منجر به کاهش احساس تنهایی می‌شود.

او گفت همانطور که بسیاری از مردان برای تغذیه درست، ورزش، موفقیت در حرفه خود و تربیت فرزندان تلاش می‌کنند، باید در بزرگسالی ایجاد روابط دوستانه را در اولویت قرار دهند.

مردها دوست صمیمی نداشته اند.

چرا دوستی عمیق عاطفی برای مردان اینقدر سخت است؟

همه ما با دوبخش متفاوت به دنیا می‌آییم: بخش سر سختمان که مستقل است و بخشی که آسیب‌پذیر و وابسته است. در مردان سمت سرسخت ذاتاً ترجیح داده شده است و سمت منعطف و احساسی، زنانه در نظر گرفته می‌شود و کمتر دیده می‌شود.

پسرها هنگام بزرگ شدن پیام‌هایی دریافت می‌کنند که دیگر مرد شده‌اند که به معنای کنار گذاشتن آن جنبه نرم و حساس است؛ طرز فکری که علوم اعصاب، علوم اجتماعی و روانشناسی رشد نشان می‌دهند برای آن‌ها مضر است.

سخت‌گیری و نشان ندادن آنقاط ضعف، که دوستی مردان را محدود می‌کند، می‌تواند آن‌ها را به سمت تنهایی، خشونت و خشم سوق دهد.

این یعنی زندگی در فرهنگی که با طبیعت انسان در تضاد است. اگر ما کودکان را به گونه‌ای تربیت کنیم که بر خلاف طبیعت آن‌ها عمل کنند، نباید تعجب کنیم که برخی از آن کودکان، بزرگسالی سختی داشته باشند.

مردها دوست صمیمی نداشتند.

شریک زندگی شما کافی نیست

مردانی که به دنبال صمیمیت هستند، ممکن است به کسانی روی بیاورند که با آن‌ها در بررسی آسیب‌پذیری‌هایشان احساس راحتی می‌کنند: زنان زندگی‌شان.

ممکن است راه حل خوبی به نظر برسد، اما درواقع مشکل آن‌ها را حل نمی‌کند. مردها باید بدانند که دیگران مردان نیز می‌توانند در مسائل عاطفی از آن‌ها حمایت کنند و شنیدن دیدگاه‌های مختلف به آن‌ها در زندگی کمک خواهد کرد.

مردها دوست صمیمی ندارند.

چگونه دوستی ایجاد کنیم؟

اگر دوست دارید دوستی‌های نزدیکی داشته باشید یا دوستی‌هایی فعلی خود را عمیق‌تر کنید مجبور نیستید در ابتدا تمام نقاط آسیب‌پذیر خود را فاش کنید.

یک قدم بسیار قدرتمند برای شروع، گوش دادن و پرسیدن سؤالات واقعی است. همه مردم از اینکه بتوانند اعتماد کنند احساس امنیت می‌کنند و حس می‌کنند دوست داشته می‌شوند.

نکته کلیدی این است که از شوخی‌ها و ظرافت‌های عمومی فراتر بروید و سؤالاتی بپرسید که به نظرتان معنادار است، مانند آنچه افراد در مورد شغلشان دوست دارند یا چه اتفاقی برای احساسات آن‌ها پس از جدایی می‌افتد. نگران نباشید، انجام این کار بی‌ادبانه نیست. اکثر مردم می‌خواهند این سؤالات را از آن‌ها بپرسند.

هر رابطه قوانین و پروتکل‌های خاص خود را دارد و خوب است که در چارچوب آن‌ها عمل کنیم. ممکن است با پرسیدن یک سوال صریح متوجه شوید که دوستتان با صحبت کردن در مورد آن سوال احساس ترید می‌کند.

اگر اینطور است، می‌توانید از خودتان شروع کنید، در مورد اینکه چگونه آن موضوع مشخص ممکن است شما را آزار داده باشد یا اینکه چه فکری در مورد آن دارید.

گاهی اوقات قوانین رابطه ممکن است به معنای اجتناب از گفتگوی مستقیم و رو در رو درباره مشکلات باشد. در این موارد، فعالیتی مانند ورزش، محل کار یا یک پروژه اجتماعی را پیدا کنید که در آن بتوانید از طریق یک هدف مشترک در کنار هم به هم متصل شوید.

زمان، تلاش و نیت، کلید اصلی است. حضور داشتن و وقت گذاشتن برای ایجاد اینگونه دوستی‌ها بسیار مهم است. در دوستی کیفیت مهم‌تر از کمیت است.

اگر می‌توانید تعداد انگشت شماری دوستی با کیفیت داشته باشید، بهتر از داشتن تعداد زیادی دوست است که رابطه عاطفی عمیقی با آن‌ها شکل نگرفته است.

منبع: روزیاتو

۰
ارسال نظر