مدت مطالعه :

نشانه های اعتماد در رابطه عاطفی را اینگونه بشناسید!

به گفته تیم لات متخصص روابط، 3 عنصر اساسی برای یک رابطه سالم وجود دارد. این 3 عنصر عبارتند از ارتباط، احترام و اعتماد.

asdasd

وقت صبح - او می گوید که سخت ترین کار اعتماد است. اما با این حال حتی اگر اشتباهاتی در گذشته وجود داشته باشد، باید ایمان و امید داشته باشید، زیرا بدون آنها هیچ رابطه شادی وجود ندارد!

1- از اینکه خود واقعی‌تان باشید خجالت نمی‌کشید

به گفته روانشناسان رابطه ها می توانند به دونوع باشند: طبیعی و ساختگی. از رفتارهای اجتماعی در روابط ساختگی استفاده می شود و ما از آنها برای نشان دادن اینکه انسان بسیار خوبی هستیم استفاده می کنیم.

اما در روابط طبیعی، از اینکه خودتان باشید خجالت نمی‌کشید یا ترسی ندارید. شریک زندگی‌تان می‌داند که شما یک ربات نیستید و با شما احساس راحتی می‌کند و از اینکه خودش باشد نمی‌ترسد.

می توانید در خانه قدم بزنید و با تلفن صحبت کنید، یک پرتقال در رختخواب بخورید و همچنان بدانید که همسرتان به شما بد نگاه نخواهد کرد!

عشق سابق خود را پشیمان کنید! 2- از روزتان تعریف میکنید

شما پس از یک روز کاری طولانی یا ملاقات با دوستان خود به خانه باز می گردید و می خواهید اطلاعات جدیدی را با شریک زندگی خود به اشتراک بگذارید.

این اشتراک‌گذاری دقیق روز، اعتماد و هماهنگی را در رابطه شما ایجاد می‌کند و باعث می‌شود احساس کنید نه تنها یک زوج، بلکه یک دوست صمیمی نیز هستید.

به گفته محققان همچنین مهم است که به آنچه در زندگی شریک زندگی‌تان می گذرد علاقه مند باشید.

3- می توانید از دردهای گذشته خود صحبت کنید

ممکن است مشکلاتی با والدین خود داشته باشید. ممکن است روابط سمی را در گذشته تجربه کرده باشید‌. اما مسئله این است که ما نمی توانیم چنین چیزهایی را با کسی که به او اعتماد نداریم در میان بگذاریم.

روانشناسان می گویند که در این شرایط مهم است که گذشته و حال را از هم جدا کنید و شریک زندگی خود را با کسی مقایسه نکنید. به گزارش وقت صبح همچنین اگر بخواهید تجربیات خود را با شخصی که دوست دارید به اشتراک بگذارید، سطح جدیدی از اعتماد به دست می آورید.

اما همچنین مهم است که به طرز افراطی صادق نباشید و مراقب باشید که احساسات طرف مقابل را جریحه دار نکنید!

نشانه های عشق دروغین مردان! 4- شما حساب های بانکی‌تان را به اشتراک می گذارید

اشتراک حساب های بانکی می تواند نشانه اعتماد و خوشبختی زوجین باشد. این می تواند چیزی باشد که فضایی را برای بحث در مورد مسائل مالی باز کند.

همچنین به گفته محقق Shaunti Feldhahn، استفاده از یک حساب بانکی مشترک، احتمال اینکه زوج‌ها به جای فکر کردن به پایان دادن به رابطه مشکلات را حل کنند، افزایش می‌دهد.

اعتماد در رابطه 5- همدیگر را کنترل نمی کنید

مسائل مربوط به اعتماد می تواند به سرعت رابطه شما را خراب کند. به خصوص اگر شما به یک فرد کنترل کننده تبدیل شوید.

هنگامی که به فردی فضایی برای نفس کشیدن می دهید و کنترل او را متوقف می کنید، نه تنها اعتماد شما به شریک زندگی تان، بلکه اعتماد شما به خودتان را نیز نشان می دهد.

اعتماد در رابطه

6- به راحتی می توانید گوشی خود را در کنار همسرتان باز بگذارید

طبق تحقیقات شبکه های اجتماعی می توانند حسادت ایجاد کنند. فیس بوک و اینستاگرام می توانند باعث مشاجره و حتی جدایی شوند.

اگر زمانی که با شریک زندگی خود هستید به راحتی می توانید گوشی خود را باز بگذارید، قطعاً به سطح خوبی از اعتماد رسیده اید.

ترجمه: وقت صبح

کد خبر : ۱۳۶۰۸۸
لینک کوتاه کپی شد
0
۰
ارسال نظر