رازهای زندگی زناشویی طولانی از زبان زوج درمانگر مشهور آمریکایی

ما در این مطلب برای شما پیشنهادهای وینیفرد ریلی زوج درمانگر آمریکایی برای یک ازدواج طولانی را آورده ایم.

asdasd
کد خبر : ۱۳۵۷۷۲
لینک کوتاه کپی شد
0

وقت صبح - اکثر ما فکر می کنیم وقتی ازدواج می کنیم، قدمی در راه سعادت ابدی برمی داریم! ما معتقدیم که هر اتفاقی هم بیفتد، عشق در میان تمامی مشکلات پیدا خواهد شد!

اما در واقع برای تداوم ازدواج تلاش زیادی لازم است. ایده گرفتن از افراد با تجربه در حین پیاده روی در این جاده سخت اما زیبا نیز مفید است.

وینیفرد ریلی زوج درمانگر آمریکایی، 40 سال زندگی مشترک را پشت سر گذاشته‌اند. در اینجا برخی از آموزه های این زوج در طول این سال‌ها نوشته شده است:

1- ازدواج شراکت است

به یاد داشته باشید که ازدواج شما یک شراکت است، نه بردگی!

در رابطه مسلما نیازهای شما مهم است، اما شریک زندگی شما مجبور نیست تمام انتظارات شما را برآورده کند.

هر دوی شما باید این را بپذیرید و ازدواج خود را به این شکل اداره کنید.

رازهای زندگی زناشویی طولانی از زبان زوج درمانگر مشهور آمریکایی 2- طرف مقابل را سرزنش نکنید

شما باید بدانید که چگونه مسئولیت مشکلات زندگی خود را بپذیرید.

ساده ترین کار این است که طرف مقابل را به خاطر مشکلات سرزنش نکنید. به یاد داشته باشید که این فقط رابطه شما را فرسوده می کند.

3- به تفاوت ها احترام بگذارید

هر دوی شما شخصیت های متفاوتی دارید، که شما را بر سر دوراهی قرار می دهد: یا زندگی شما رنگارنگ و رویایی می شود، یا هر دو تا مرز جنون می‌روید!

اگر فردی هستید که پذیرای ایده های جدید هستید، می توانید ازدواج خود را به یک ماجراجویی سرگرم کننده تبدیل کنید.

رازهای زندگی زناشویی طولانی از زبان زوج درمانگر مشهور آمریکایی 4- از بحث‌ها برای شناختن یکدیگر استفاده کنید

با بحث ها به عنوان فرصت هایی برای کمک به بهبود رابطه خود رفتار کنید. به یاد داشته باشید که بحث و دعوا نشان دهنده نیاز شما به کمک، توجه یا حمایت است.

5- به نظرات شریک زندگی خود توجه کنید

وقتی درگیر مشاجره شدید، از شریک زندگی خود بپرسید که او چه فکری می کند.

این سوال ساده آتش مبارزه شما را خاموش می کند و شما را وادار می کند که از منظر دیگری به آن نگاه کنید. همچنین نشان می دهد که به نظر شریک زندگی خود اهمیت می دهید.

رازهای زندگی زناشویی طولانی از زبان زوج درمانگر مشهور آمریکایی 6- بخشش را یاد بگیرید

بخشش یکی از مهم ترین چیزهایی است که باید یاد بگیرید. به یاد داشته باشید که هر دو طرف می توانند اشتباهات بی پایانی مرتکب شوند.

وقتی شریک زندگی تان مرتکب اشتباهی می شود، فکر کردن به اینکه ممکن است روزی شما هم چنین اشتباهی را مرتکب شوید، بخشش او را برای شما آسان تر می کند.

7- توقعات زیادی نداشته باشید

گاهی اوقات طبیعی است که یکی از طرفین مسئولیت بیشتری نسبت به طرف مقابل داشته باشد و به موارد خاصی توجه بیشتری داشته باشد.

به همین دلیل هرگز نباید در مسئولیت پذیری تردید کنید و بدانید که شریک زندگی شما نمی تواند تمام انتظارات شما را برآورده کند.

لیستی از رفتارهای مرد عاشق 8- رابطه هیچکس کامل نیست

اگرچه روابط و زندگی زوج‌های اطرافتان ممکن است به نظر شما بی مشکل باشد، اما به یاد داشته باشید که آن ها نیز مشکلاتی دارند که سعی می‌کنند بر آن‌ها غلبه کنند.

مشکلاتی که تجربه می کنید نشان نمی دهد که شما یا شریک زندگی تان مشکلات بزرگی دارید. به گزارش وقت صبح برعکس، رابطه شما را قوی‌تر و شما را به یکدیگر نزدیک‌تر می‌کند.

9- انتظار نداشته باشید همیشه سرشار از عشق باشید

گاهی اوقات ممکن است فکر کنید که عاشق شریک زندگی خود نیستید یا حتی از او متنفر هستید!

این یک وضعیت عادی است! نیازی نیست فوراً به نتیجه گیری های پوچ بپردازید. شما باید از این موقعیت استفاده کنید و رابطه خود را مرور کنید و جلوی اشتباهات را در آینده بگیرید.

رازهای زندگی زناشویی طولانی از زبان زوج درمانگر مشهور آمریکایی 10- دعواهای کوچک بین خود راه نیندازید

مهم نیست چه مدت ازدواج کرده اید و چه مشکلاتی را پشت سر گذاشته اید. گاهی اوقات خود را در میان بحث هایی می بینید که برای هیچ یک از شما منطقی نیست!

در چنین مواردی نباید از بی اهمیت بودن موضوع غافل شوید. به یاد داشته باشید که زندگی بسیار کوتاه است. پس از زندگی مشترک خود لذت ببرید.

ترجمه: وقت صبح

۰
ارسال نظر