نحوه پرداخت “یارانه اینترنت” مشخص شد!

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: پرداخت یارانه از طرف دولت به منظور منطقی شدن تعرفه‌ها را به عنوان راهکار مطرح کرد.

نحوه پرداخت “یارانه اینترنت” مشخص شد!
کد خبر : ۸۶۰۴۰
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح به نقل از شما نیوز، گمانه زنی هایی که در مورد یارانه جدید و افزایش یارانه ها شده بود برخلاف وعده مسئولین عملی نشد.

تاکنون هیچ مسئولی در رابطه با پرداخت یارانه جدید موضوعی را مطرح نکرده است اما بر اساس صحبت کارشناسان پرداخت یارانه جدید به سال آینده موکول شده است. یارانه جدید به گفته برخی از نمایندگان به صورت کالا پرداخت خواهد شد.در ادامه به آخرین اخبار از یارانه جدید می پردازیم.

«رضا تقی‌پور انوری»، با توضیح درباره افزایش اخیر تعرفه‌های اینترنت توسط اپراتورها، گفت: «باید تعرفه‌های اینترنت منطقی باشد تا سرمایه‌گذاری در شبکه برای توسعه ظرفیت اینترنت داخل ممکن باشد، بنابراین برای منطقی شدن تعرفه‌ها، باید دولت مستقیما وارد میدان شود و یارانه ارائه دهد.»

تعیین سقف قیمتی تعرفه‌ها

این نماینده مجلس در ادامه توضیحات خود گفت: «اپراتورها بر اساس تعرفه‌هایی که سال ۹۵ به آن‌ها ابلاغ شده، نسبت به تعیین سقف قیمتی تعرفه‌ها اقدام می‌کنند و در کمیسیون صنایع نیز مدیران وزارت ارتباطات و اپراتورها این موضوع را مطرح کرده‌اند.»

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با اشاره به اینکه اپراتورها قبل در بحث رقابتی تخفیف‌های زیادی مخصوصا در بسته‌ها ارائه می‌دادند، گفت: «در سال‌های اخیر با رشد هزینه‌های تحمیلی به اپراتورها، این گونه موارد محدود شد و با توجه به رشد شدید نرخ ارز و از آنجا که مبنای سرمایه‌گذاری‌ها در این حوزه ارزی است، اپراتورها نتوانستند سرمایه‌گذاری‌های مناسبی در زیرساخت‌ها و توسعه شبکه انجام دهند.»

این اظهار نظر تقی‌پور انوری در شرایطی نسبت به افزایش تعرفه اینترنت مطرح شده که در روزهای پایانی سال ۱۴۰۰ رئیس کمیسیون اینترنت سازمان نصر تهران، در نشست خبری پایان سال این سازمان با بیان اینکه هزینه‌های شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت، مدام در حال افزایش است بر لزوم اصلاح تعرفه‌ها از سوی وزارت ارتباطات تاکید کرد و افزایش ۱۰۰ درصدی تعرفه‌ها را تنها راه ادامه کار شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت عنوان کرد.

محمدعلی یوسفی‌زاده، مدیرعامل آسیاتک در این نشست تاکید کرده بود که بر اساس تجربیات دنیا تعرفه اینترنت در ایران بر اساس رشد هزینه‌ها و تورم جامعه مدیریت نشده است. این تعرفه خیلی بیشتر از جریان تورم کاهشی بوده است.

از سویی دیگر در تلاطم موافقت‌ها و مخالفت‌ها با افزایش تعرفه اینترنت مصطفی آقامیرسلیم، نماینده مجلس نیز اعلام کرد این روند افزایش تعرفه منطقی نیست و موضوع در مجلس مورد بررسی و پیگیری قرار خواهد گرفت.

۰
ارسال نظر