راز مرگ تلخ دختر و پسر خردسال در پایتخت

تحقیقات قضایی برای رازگشایی از علت مرگ دو کودک که در دو حادثه جداگانه جان باختند، آغاز شد.نخستین حادثه مربوط به مرگ دختری 5 ساله بود چند روز قبل، هنگامی رخ داد که قطار اصفهان – مشهد در حال عبور از کیلومتر 8 محور جنوب به‌سمت ایستگاه راه‌آهن بود و دومین پرونده، با شکایت یک خانواده مبنی بر ناپدید شدن پسر 8 ساله‌شان آغاز شد

راز مرگ تلخ دختر و پسر خردسال در پایتخت
کد خبر : ۲۰۵۷
لینک کوتاه کپی شد
0

نخستین حادثه که مربوط به مرگ دختری 5 ساله بود چند روز قبل، هنگامی رخ داد که قطار اصفهان - مشهد در حال عبور از کیلومتر 8 محور جنوب به‌سمت ایستگاه راه‌آهن بود. رابعه همراه پدر و مادر و دو خواهرش آن شب از خانه‌شان به سمت ریل قطار رفته بودند تا کمی پیاده‌روی کنند.

اما وقتی بچه‌ها کنار ریل قطار مشغول بازی بودند آن اتفاق تلخ افتاد.

پدر رابعه حادثه‌ را شرح داد

پدر رابعه درباره حادثه‌ای که برای دخترش رخ داده بود گفت: ما ساکن شهرک ولیعصر هستیم و آن شب در حال بازگشت از روی پل بودیم که ناگهان قطار از راه رسید ما تا ریل فاصله زیادی نداشتیم. در همین حین یک خودروی گشت پلیس هم در حال عبور بود و ما حواسمان به خودروی پلیس رفت که دیدم دخترم نیست.

او ادامه داد: پشت سر را که نگاه کردم دختر 5 ساله‌ام خونین روی زمین افتاده بود. نمی‌دانم چه اتفاقی برایش رخ داده است، دخترم روی ریل نبود نمی‌دانم چه شد؟

او ادامه داد: واقعاً نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده بود، فقط رابعه را دیدم در حالی که خون زیادی از سرش می‌رفت روی زمین افتاده بود. دخترم را در آغوش گرفتم و فوراً او را به بیمارستانی که در نزدیکی خانه بود رساندم اما ساعت 4 صبح بود که دخترم فوت کرد.

من از راننده قطار شکایت دارم، چرا که زمانی که قطار عبور کرد هیچ بوقی نزد در حالی که چون محل عبور مسکونی بود حتماً باید بوق می‌زد.

رد خون روی ریل

در ادامه تحقیقات از راننده قطار وی مدعی شد: در حال عبور بودم که صدای برخورد جسمی با قطار را شنیدم. 500 متر آن طرف‌تر توقف کردم و اطراف قطار را دیدم اما چیزی نبود.

این در حالی است که در ادامه بررسی‌ها آثار خون روی ریل راه‌آهن مشاهده شده بود. با توجه به شکایت خانواده دختر 5 ساله، پرونده برای تحقیقات به دادسرای امور جنایی تهران ارسال شد.

بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران دستور تشکیل کمیسیون سوانح ریلی برای مشخص شدن علت اصلی مرگ دختر 5 ساله را صادر کرد. همچنین بازپرس ساسان غلامی دستور بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل حادثه، تحقیق از شهود و تحقیق از اولیای دم را صادر کرد.

گم شدن پسر 8 ساله

دومین پرونده، با شکایت یک خانواده مبنی بر ناپدید شدن پسر 8 ساله‌شان آغاز شد. ماجرا از این قرار بود که پسرک عصر جمعه برای بازی از خانه‌شان در حوالی خیابان پیروزی خارج شد.

لحظاتی بعد زمانی که خانواده‌اش به سراغ او رفتند، از بچه خبری نبود. به‌همین خاطر به کلانتری 128 تهران‌نو رفته و ناپدید شدن پسرشان را گزارش کردند. به‌دنبال این گزارش تحقیقات پلیسی آغاز شد.

در حالی که جست‌و‌جوها برای یافتن پسرک ادامه داشت و فرضیه‌های متعددی درباره ناپدید شدن او مطرح شده بود مشخصات و تصویر پسر گمشده به همه واحدهای گشت اعلام شد و تحقیقات از بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها با این احتمال که امکان دارد برای او حادثه‌ای رخ داده باشد، ادامه یافت.

پسرکی بی‌هوش کنار خیابان

در حالی که بررسی‌ها برای یافتن پسر 8 ساله ادامه داشت، ساعاتی بعد از این ماجرا، مرد جوانی در حال عبور از محدوده پیروزی بود که ناگهان متوجه پسرکی شد که بی‌هوش کنار خیابان افتاده است. پسرک به سختی نفس می‌کشید. او بلافاصله با اورژانس و پلیس تماس گرفت.

پسر 8 ساله به بیمارستان منتقل شد و باتوجه به شباهت زیادی که با پسر ناپدید شده داشت، موضوع به مأموران کلانتری 128 تهران‌نو اعلام شد. بدین ترتیب خانواده پسر گمشده راهی بیمارستان شده و با دیدن پسرشان که بی‌هوش روی تخت بیمارستان خوابیده بود نگران و مضطرب علت را جویا شدند.

پسر کوچک تسلیم مرگ شد

با اینکه کادر درمان برای نجات این کودک تلاش زیادی انجام دادند، اما ساعت 10 صبح شنبه 6 دی پسر کوچولو تسلیم مرگ شد.

با اعلام موضوع به بازپرس کشیک قتل پایتخت، بازپرس حبیب‌الله صادقی دستور انتقال جسد به پزشکی قانونی را برای مشخص شدن علت مرگ صادر کرد. همچنین بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران دستور بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل پیدا شدن پسرک و تحقیقات میدانی را صادر کرد.

منبع:روزنامه ایران

۰
ارسال نظر