پروفسور ژنتیک راز طول عمر و جوانی را فاش کرد

دیوید سینکلر” پروفسور ۵۳ ساله ژنتیک و محقق ضد پیری راز جوان ماندنش را فاش کرد.

asdasd
کد خبر : ۱۵۷۸۲۹
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح به نقل از فرارو؛ "دیوید سینکلر" زیست شناس ۵۳ ساله هاروارد است. او ادعا می‌کند که سن بیولوژیکی اش یک دهه جوان‌تر است. سن بیولوژیکی سرعتی است که شما از نظر جسمی پیر می‌شوید و می‌تواند متفاوت از سن تقویمی شما باشد.

سینکلر بر این باور است که رژیم غذایی گیاهی، روزه داری متناوب، کاهش استرس و ورزش به او کمک می‌کنند عمر طولانی تری داشته باشد.

به نقل از فورچون؛ "دیوید سینکلر" پروفسور ۵۳ ساله ژنتیک و محقق ضد پیری که ادعا می‌کند سن بیولوژیکی او ۱۰ سال جوانتر است می‌گوید چهار عادت کلیدی راز جوان ماندن اوست: رژیم غذایی گیاهی و حذف مشروبات الکلی، روزه متناوب، کاهش استرس و تمرینات منظم ورزشی.

در حالی که این عادات به طور کلی می‌توانند به یک سبک زندگی سالم کمک کنند کارشناسان در مورد ارتباط آن با طول عمر اختلاف نظر دارند.

برای مثال، نتایج تحقیقات در مورد این که آیا روزه داری متناوب می‌تواند روند پیری را کند کند یا خیر متفاوت است، اما سینکلر که یکی از بنیانگذاران Tally Health است یک پلتفرم طول عمر مبتنی بر عضویت که شامل تست Tally Age یک تست در خانه برای تعیین سن بیولوژیکی شما اشاره کرده که عادات اش به طور چشمگیری طول عمر او را تغییر داده اند.

سینکلر در مصاحبه اخیر خود گفت:

"سن بیولوژیکی محاسبه شده من در دهه گذشته یا بیش‌تر به حدی کاهش یافته که پیش بینی می‌شود دست کم یک دهه بیش از زمانی که هیچ کاری انجام نمی‌دادم زندگی کنم پس هیچ وقت دیر نیست".

علاوه بر رژیم غذایی گیاهی و کاهش مصرف الکل سینکلر می‌گوید روزانه یک تا دو لیوان چای ماچا می‌نوشد و مکمل‌های حاوی رسوراترول (مکمل غذایی با پایه گیاهی است که عمدتا در انگور، بادام زمینی، بلوبری، و توت سفید یافت می‌شود) را مصرف می‌کند.

سینکلر معتقد است که این عادات صرفا برای طولانی‌تر شدن عمر نیستند بلکه استفاده حداکثری از سال‌های زندگی سالم را نیز شامل می‌شوند. او می‌گوید:"هیچ کس نمی‌خواهد برای یک دهه بیمار باشد یا به سرطانی مبتلا شود که به طول بیانجامد".

۰
ارسال نظر