اعدام 3 نوجوان به دلیل تماشا و توزیع یک سریال!

کره شمالی سه نوجوان دبیرستانی را به خاطر تماشا و توزیع سریال‌های کره‌ای که در کره جنوبی تهیه می‌شوند، اعدام کرده است.

asdasd
مدت مطالعه :

به گزارش وقت صبح به نقل از ایسنا؛ روزنامه "چوسون ایلبو" کره جنوبی گزارش داد، سه دانش‌آموز دبیرستانی اوایل اکتبر سال جاری میلادی در حین تماشا و توزیع سریال‌ها و برنامه‌های تلویزیونی از کره جنوبی بازداشت شدند.

طبق قانون جدید که در دسامبر سال ۲۰۲۰ میلادی تصویب شد، اقدام به تماشا و پخش محتواهای سمعی و بصری از کره جنوبی در کره شمالی یک جرم محسوب می‌شود.

در حالی که در قانون قبلی افراد زیر سن قانونی به خاطر تخطی از قانون اعدام نمی‌شدند، اما به نظر می‌رسد که این مجازات در حال حاضر در رابطه با نوجوانان نیز اجرا می‌شود.

براساس گزارش‌ها، این سه پسر دانش‌آموز در شهر "هیسان" در نزدیکی مرز بین کره شمالی و چین مستقر بودند. آنها فصل‌های متعددی از سریال‌ها و برنامه‌های تلویزیونی آمریکایی و کره‌ای را تماشا کرده و سپس این فیلم‌ها را به دوستانشان داده بودند تا آنها نیز نگاه کنند.

علی‌رغم این پیامدهای سختگیرانه، مشخص شده که شهروندان کره شمالی همچنان برنامه‌ها و سریال‌های کره جنوبی را تماشا می‌کنند.

براساس آمار به دست آمده توسط "گروه رسانه‌ای اتحاد"، ۹۶ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند که سریال‌های کمدی معروف از جمله "بازی مرکب" را تماشا کرده‌اند.

این نخستین بار نیست که کره شمالی شهروندان خود را به خاطر تماشا و گوش سپردن به محتواهای سمعی و بصری کره جنوبی اعدام می‌کند.

سال گذشته هفت تن به خاطر تماشای موزیک ویدئوهای موسیقی پاپ کره جنوبی که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی آنها را "سرطان بدخیم" توصیف می‌کند، کشته شدند.

کد خبر : ۱۲۸۸۴۸
لینک کوتاه کپی شد
0
۰
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان