تصویری هولناک از ساحل استخوان ماهی در ژاپن/ عکس

ساحلی در شهر هاکوداته در جزیره هوکایدوی ژاپن وجود دارد که به ساحل «استخوان ماهی» معروف شده است.

asdasd
کد خبر : ۲۲۶۲۰۶
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح، ساحلی در شهر هاکوداته در جزیره هوکایدوی ژاپن وجود دارد که به ساحل «استخوان ماهی» معروف شده است. سراسر این ساحل پوشیده از لایه‌ای ضخیم از استخوان‌های شکننده ماهی است.

 دسامبر(دی) سال گذشته، بقایای هزاران ماهی مرده به ساحل جزیره هوکایدو رسید که بسیاری از افراد، مرگ آن ماهی‌ها را ناشی از ریختن آب آلوده نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما به اقیانوس می‌دانستند. فرضیه‌ای که کارشناسان، آن را به‌دلیل دور بودن این نیروگاه از ساحل این جزیره کاملا رد کردند.

۸۰‌درصد ماهی‌هایی که مرده بودند از نوع ساردین و بخش کمی از آنها از گونه‌های دیگر همچون ماهی‌های خال‌مخالی بودند. بقایای این ماهی‌ها حدود یک و نیم کیلومتر از کناره ساحل هوکایدو را پوشانده است.

استخوان مای

مقامات محلی برای از پاک کردن این ماهی‌ها از ساحل، آنهایی را که در خشکی بودند سوزاندند و آن بخشی را که در آب بودند رها کرده تا به‌طور طبیعی تجزیه شده و از بین بروند. چیزی که آنها انتظار نداشتند این بود که استخوان‌های این ماهی، این ساحل را به گورستان واقعی ماهی‌ها تبدیل کنند.

اخیرا تلویزیون ژاپن حدود ۴۰۰ متر از این ساحل را نشان داد که از دور پوشیده از برف به نظر می‌آمد و وقتی دوربین تصویر را بزرگ کرد و نزدیک آورد، لایه‌ای ضخیم از استخوان‌های سفید ماهی‌ها نشان داده شد که با ماسه‌های ساحل ترکیب و سفت شده بود.

منبع: خبرآنلاین

۰
ارسال نظر