زمین فرزندآوری به چه کسانی تعلق می گیرد؟

زمین فرزندآوری یکی مربوط به خانواده‌های دارای سه فرزند است که فرزند سوم آن‌ها بعد از ابلاغ قانون به دنیا آمده باشد و قانون بعدی هم شامل خانواده‌های دارای چهار فرزند زیر ۲۰ سال است.

زمین فرزندآوری به چه کسانی تعلق می گیرد؟
کد خبر : ۲۳۰۷۵۸
لینک کوتاه کپی شد
1

به گزارش وقت صبح، دبیر ستاد ملی جمعیت از اهدای ۸۰ هزار قطعه زمین مسکونی برای خانواده‌های دارای سه فرزند بیشتر در دولت سیزدهم خبر داد و گفت: دولت اراده کامل برای اجرای تمامی مشوق‌های جوانی جمعیت دارد.

محبی‌تبار ادامه داد: آخرین آن در سفر استانی رییس جمهور به استان قم تحقق یافت.

قانون جوانی جمعیت یکی از طرح‌هایی است که دولت سیزدهم از آغاز به کار، آن را دنبال کرده و طرح‌هایی تشویقی نیز برای آن در نظر گرفته است.

یکی از این طرح‌های تشویقی، واگذاری زمین و واحد مسکونی رایگان به خانوار‌هایی است که در شرایط ویژه‌ای دارای سه یا چهار فرزند باشند.

زمین رایگان دولتی یا فرزندآوری به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

ین طرح در دو زیرمجموعه ابلاغ شده است؛ یکی مربوط به خانواده‌های دارای سه فرزند است که فرزند سوم آن‌ها بعد از ابلاغ قانون به دنیا آمده باشد و قانون بعدی هم که امسال مصوب شده، شامل خانواده‌های دارای چهار فرزند زیر ۲۰ سال است.

اما سوالی که از ابتدا برای خانوار‌های مشمول مطرح بود این است که جزئیات دریافت این زمین‌ها چیست و ارزش این قطعات چقدر خواهد بود؟

تقی رضایی، معاون املاک حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن گفت: طبق قانون ماده ۴، قطعات زمین‌ها در شهر‌های کمتر از ۵۰۰ هزار نفر واگذار می‌شود.

نرخ باروری این شهر‌ها باید طبق قانون باشد که در این زمینه سازمان ملی زمین و مسکن شرایط عادلانه‌ای را فراهم کرده و معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه وشهرسازی طبق نامه‌ای که ابلاغ کرد قیمت زمین را مشخص کرده است.

او درباره قیمت زمین‌ها اضافه کرد: طبق بخش‌نامه ابلاغ‌شده، ارزش اراضی در نظر گرفته شده برای خانواده‌های مشمول طرح جوانی جمعیت یک میلیارد و ۱۷۲ میلیون تومان است که در صورت بالا بودن ارزش زمین از قیمت تعیین شده، به صورت مشاعی به دو یا سه خانواده واگذار می‌شود.

۰
ارسال نظر
  • علی

    نزدیک دوساله برای زمین فرزند سوم ثبت نام کردم هنوز هیچ خبری نشده،،،بعد اعلام میکنن برای خانوارهای چهار فرزند زیر بیست سال هم زمین میدن که شده قوز بالا قوز ،،،دولت باید اول تکلیف ما ها رو مشخص کنه بعد به این گروه جدید بپردازه...