قیمت نقره امروز دوشنبه 13 بهمن 1399 ؛ رکورد جدید

قیمت نقره امروز رکورد جدید از خود بر جای گذاشت.

asdasd
کد خبر : ۶۳۶۸
لینک کوتاه کپی شد
0

وقت صبح - امروز نقره رکورد جدید برای خود ثبت کرد. قیمت جهانی که تا 29 دلار در هر اونس هم رسید. در بازار داخلی هم انواع نقره قیمت های مختلفی را تجربه کردند. هر گرم نقره ۹۲۵ حدود بالای 20 هزار تومان معامله شد. قیمت نقره امروز در جدول زیر آمده است.

هر گرم نقره ۹۲۵ 20190 تومان
هر گرم نقره ۹۹۹ 22530 تومان
هر مثقال (ساچمه) 103600 تومان

قیمت جهانی نقره در آغاز معاملات هفته جاری افزایش یافت.

در چند دقیقه اول گشایش معاملات به بالای ۲۹ دلار در هر اونس صعود کرد.

قیمت نقره جهانی

این افزایش قیمت فوق العاده پس از ناتوانی سایتهای خرده فروشی در برابر سیل تقاضا برای شمش و سکه نقره در تعطیلات پایان هفته روی داد.

انس جهانی نقره قیمت جهانی هر کیلوگرم قیمت هر دلار
30.30 دلار 964.50 دلار 23867 تومان

قیمت اونس نقره در پی جهش خرید در روزهای پنج شنبه و جمعه که تحت تاثیر تشویق سرمایه گذاران خرد برای خرید در سایت شبکه اجتماعی ردیت روی داد.

به گزارش ایسنا، هفته گذشته تقریبا شش درصد صعود کرد. عملکرد نقره در یک سال گذشته بهتر از حد مطلوب بوده و تحت تاثیر انتظارات برای احیای اقتصاد جهانی از تبعات همه گیری ویروس کرونا، بیش از ۵۰ درصد صعود کرده است.

بهای معاملات اونس نقره در بازار کامکس حداکثر ۸.۷ درصد صعود کرد و به ۲۹ دلار و ۲۵ سنت رسید که بالاترین قیمت از سپتامبر بود و آخرین بار ۲۸ دلار و ۸۵ سنت معامله شد. اونس طلا حداکثر ۱.۱ درصد صعود کرد و به ۱۸۷۰ دلار رسید.

صحبتها درباره نقره هفته گذشته در گروه وال استریت بتس در ردیت شروع شد.

افراد در این گروه همدیگر را به خرید در صندوق "آی شیرز سیلور تراست" که بزرگترین صندوق ETF نقره است تشویق کرده و مدعی شدند بانکها قیمتهای نقره را به طور مصنوعی پایین نگه داشتند تا کمبود این فلز ارزشمند را پنهان کنند.

برخی از بزرگترین بانکهای وال استریت در ماههای اخیر در پی روند صعودی فلزات خام، نظر مثبتی نسبت به دورنمای نقره داشتند. گلدمن ساکس در یادداشتی که ۲۷ ژانویه منتشر کرده بود، هدف قیمت ۳۰ دلار را برای هر اونس نقره پیش بینی کرده بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، نقره در مقایسه با طلا نوسان قیمت شدیدتری دارد و علاوه بر تقاضای سرمایه گذاران، مصارف صنعتی از جمله در ساخت پنلهای خورشیدی دارد.

۰
ارسال نظر