رمزگشایی از خبر خوش صندوق رفاه به دانشجویان

صندوق رفاه مدتی پیش در بخشنامه ای جدول زمان‌بندی ثبت وام های دانشجویی در نیمسال اول سال تحصیلی 1400-1399 را به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اعلام کرده بود که بر اساس آن اعلام شد ثبت نام وام های دانشجویی از اول بهمن ماه تمدید شد.

asdasd
کد خبر : ۳۲۵۶
لینک کوتاه کپی شد
0

صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری مهلت ثبت نام وام های دانشجویی را اول بهمن ماه تمدید کرد.

این مهلت پیش از این تا ۱۵ دی ماه تمدید شده بود اما صندوق رفاه مجددادانشجویان مهلت آخر برای ثبت نام را تا اول بهمن ماه آینده اعلام کرد.

صندوق رفاه پیش از این در بخشنامه ای جدول زمان‌بندی ثبت وام های دانشجویی در نیمسال اول سال تحصیلی 1400-1399 را به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اعلام کرده بود.

بنابر اعلام صندوفق رفاه در حال حاضر نظر به پایداری شرایط خاص بیماری کرونا و به منظور رعایت حال تمام دانشجویان به ویژه دانشجویانِ جدیدالورود و محدود نبودن ِبهره مندی دانشجویان نوورود از وام ها، این مهلت در نظر گرفته شد.

به گزارش ایرنا، برای حمایت بیشتر از دانشجویان مشمول دریافت وام ودیعه مسکن و بهره مندی حداکثری آنان از این وام همچنین کاهش مشکلات ناشی از مراجعه به بانک و معرفی ضامن، در نیمسال جاری وام ودیعه مسکن متاهلی از طریق صندوق رفاه پرداخت خواهد شد.

در آیین نامه اعطای وام های دانشجویی آمده است که به دانشجویان ورودی جدید در نیمسال اول تحصیل بدون احتساب معدل وام اختصاص می یابد.

انواع وام ها

وام تحصیلی به منظور کمک به گذران زندگی دانشجویان روزانه دانشگاه های دولتی و دانشجویان کم بضاعت اعطا می شود.

دریافت این وام فقط در نیمسال اول به شرطی که از مجموع تعداد نیمسال های مقرر تجاوز نکند، بلامانع اعلام شده است.

وام ضروری به منظور کمک به تامین بخشی از هزینه های ضروری دانشجویان روزانه تمام وقت دانشگاه های دولتی در رویدادهای مختلف از جمله حوادث و بلایای طبیعی، شرایط خاص، ازدواج، تولد فرزند، همچنین حمایت از دانشجویان برتر، نمونه کشوری، مبتکر، قهرمان ورزشی و توان خواه پرداخت می شود.

وام ویژه دکتری به منظور کمک به پیشبرد امور تحصیلی دانشجویان مقطع دکتری تحصصی ناپیوسته و آن دسته از دانشجویان مقطع دکتری پیوسته که امتحان جامع خود را با موفقیت گذرانده اند، در دوره روزانه تمام وقت دانشگاه های دولتی پرداخت می شود.

منبع: ایرنا

۰
ارسال نظر