همه متاهل های بیمه تامین اجتماعی هدیه ازدواج معادل یک حقوق می گیرند!

اگر متأهل و جزو بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی هستید می‌توانید معادل حقوق یک ماه خود را به‌عنوان هدیه ازدواج از سامان تأمین اجتماعی دریافت کنید.

asdasd
کد خبر : ۲۲۵۰۱۲
لینک کوتاه کپی شد
2

به گزارش وقت صبح، سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرده به بیمه‌شدگان زن یا مرد که برای اولین بار ازدواج می‌کنند مبلغی به عنوان کمک هزینه ازدواج پرداخت می‌کند و در صورتی که هم مرد و هم زن واجد شرایط باشند کمک هزینه ازدواج به هر دو نفر داده خواهد شد.

اقتصادآنلاین در گزارشی نوشت: به گفته سازمان تامین اجتماعی، هدف از اجرای این طرح ترغیب بیمه‌شدگان به ازدواج و فرزندآوری است و میزان کمک هزینه ازدواج برابر با یک‌ماه متوسط حقوق یا مزد بیمه شده است.

یعنی جمع دریافتی مشمول کسر حق بیمه در آخرین دو سال قبل از ازدواج تقسیم بر ۲۴ می‌شود.

درصورتی که عدد حاصل کمتر از حداقل دستمزد کارگر عادی در تاریخ عقد باشد مبلغ مذکور تا حداقل دستمزد زمان عقد تعدیل می‌شود.

نحوه دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی

متقاضیان برای دریافت کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی نیازی به مراجعه حضوری ندارند بلکه کلیه امور ثبت‌نام از طریق سایت تامین اجتماعی انجام می‌شود.

برای این کار ابتدا وارد سایت es.tamin.ir شوید و از منوی بیمه‌شدگان وارید قسمت حمایت‌های کوتاه‌مدت شده و درخواست کمک هزینه ازدواج را انتخاب کنید و اطلاعات خودتان و همسرتان را وارد کنید و ثبت را بزنید.

 

۰
ارسال نظر
  • محمد

    با سلام میخواستم خدمت مسئولان بگویم 1- در صورت وجود امنیت شغلی و از بین بردن سختی های کاری و با احترام رفتار کردن باکارگر باسابقه کسی پیدا نمی شود که بخواهد با این حقوق بخور و نمیر بازنششسته شود 2-تا دیر نشده مبلغ عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران را بالاتر از اعداد فعلی جایگزین بکنند چون این مبالغ هیچ دردی را دوا نمی کند .

  • ناشناس

    حالا ۸۰۰ تومان هم پول شد تو این تورم دیروز رفتم میوه و سبزی فروشی فقط سیب زمینی پیاز و گوجه خریدم و سیب به اندازه سه نفر شد ۸۰۰ تومان یک کیلو گوشت از فروشگاه زنجیره‌ای خریدم شد ۷۵۰ تومان