ریزش عجیب قیمت خانه در این منطقه تهران

بر اساس خبرهای رسیده قیمت ملک در منطقه 22 تهران با ریزش همراه بوده است.

asdasd
مدت مطالعه :

به گزارش وقت صبح، بررسی فایل‌های مشاوران ملکی در منطقه ۲۲ تهران نشان می‌دهد که با رکود در بازار ملک، اکثریت مالکان برای ملک خود قیمتی مشابه قیمت ملک‌های منطقه یا پایین‌تر از آن تعیین می‌کنند .

منطقه ۲۲ در شمال غرب تهران واقع شده و از شهرک‌های مسکونی متعددی برخوردار است و با پروژه‌های ساخت و ساز شناخته می‌شود.آمارها نشان می‌دهد در آذرماه سال جاری در میان کل مناطق تهران، منطقه ۲۲، با رشد ۲۵ درصدی، کمترین رشد قیمت را نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل داشته است؛ آذر سال گذشته، قیمت هرمترمربع مسکن در این منطقه، ۴۳ میلیون تومان بوده است.

بنا به داده‌های بانک مرکزی، هم‌اکنون قیمت هر مترمربع مسکن در منطقه۲۲، ۵۴ میلیون تومان است که نسبت به ماه گذشته خود، ۱۲ درصد کاهش داشته است چراکه در آبان قیمت هرمترمربع مسکن در این منطقه، ۶۲ میلیون تومان بوده است.

مدیرکل دفتر حسابرسی مالیاتی کشور اعلام کرد به دلیل ارسال مرحله‌ای اطلاعات خانه‌های خالی توسط وزارت راه و شهرسازی به این سازمان، امکان محاسبه مالیات غیرممکن است.

 همچنین تعداد معاملات آذر سال گذشته، ۱۳۹ فقره بوده که تعداد معاملات آذر سال جاری در مقایسه با آن، ۵۶ درصد کاهش یافته است.

بررسی فایل‌های مشاوران ملکی در این منطقه نشان می‌دهد که با رکود در بازار ملک، اکثریت مالکان برای ملک خود قیمتی مشابه قیمت ملک‌های منطقه یا پایین‌تر از آن تعیین می‌کنند و در این منطقه نیز، تعداد فایل‌های سبز(آپارتمان‌هایی که زیر قیمت متوسط منطقه قیمت‌گذاری شده) و مشکی(در محدوده میانگین قیمت ملک‌های مشابه منطقه) بیشتر از فایل‌های قرمز(املاکی که بیش از قیمت متوسط منطقه نرخ‌گذاری شده) است.

از گذشته تا به امروز تسهیلات مسکن برای مردم به دلیل اهمیت بالای داشتن خانه در جامعه، جایگاه بسیار ویژه ای داشته است.

واحدی با 70 مترمربع زیربنا و 18 سال عمربنا در شهرک صدرا، 5 میلیارد و 200 میلیون و در شهرک خرازی، واحدی با 121 مترمربع زیربنا و 1 سال عمربنا، 8 میلیارد و 500 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

در دهکده المیپیک، آپارتمانی با 125 مترمربع زیربنا و نوساز، 14 میلیارد تومان و در شهرک گلستان، واحدی با 145 مترمربع زیربنا و 6 سال عمربنا، 16 میلیارد و 675 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

کد خبر : ۲۲۳۶۰۶
لینک کوتاه کپی شد
0
۰
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان