ماجرای تغییر سهمیه بنزین چیست؟

سهمیه بنزین آزاد موجود در کارت‌های سوخت کاهش خواهد یافت؟

asdasd
کد خبر : ۱۶۵۴۱۰
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح اعتمادآنلاین به نقل از دیجیاتو نوشت: ب نابر ادعای پرویز محمدنژاد نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، بحث کاهش سهمیه سوخت بار دیگر مطرح شده است.

بر این اساس سهمیه بنزین آزاد موجود در کارت‌های سوخت کاهش خواهد یافت و قیمت بنزین آزاد نیز گران‌تر از 3000 تومان خواهد بود.

در نتیجه افرادی که قصد استفاده از بنزین آزاد را داشته باشند، بایستی هزینه بیشتری را برای آن بپردازند. انتظار می‌رود در ادامه اجرای این طرح و براساس تجربیات قبلی، بنزین ۱۵۰۰ تومانی سهمیه‌ای به طور کلی از سیستم توزیع سوخت کشور حذف شود.

منتظر چه تغییری در سهمیه‌ها باشیم؟

در حال حاضر به صورت ماهانه 60 لیتر بنزین 1500 تومانی در کارت‌های سوخت شارژ می‌شود. پس از اتمام این سهیمه، فرد می‌تواند با کارت سوخت خود تا سقف 250 لیتر بنزین 3000 تومانی دریافت کند.

حال این بحث مطرح شده است که سهمیه بنزین آزاد از 250 لیتر به 150 لیتر کاهش یابد. بنابراین پس از اتمام دو سهمیه 60 لیتری 1500 تومانی و 150 لیتری 3000 تومانی، فرد بایستی بنزین را با قیمت بیشتر خریداری کند.

اختیار تغییر قیمت بنزین در دست دولت است، بنابراین وزارت نفت در این مورد تصمیم‌گیری خواهد کرد. با این حال مطرح شدن مجدد موضوع نرخ بنزین در رسانه‌ها بی‌هدف نیست و طی کوتاه مدت شاهد تغییراتی در حوزه قیمت سوخت خواهیم بود.

۰
ارسال نظر