اوج گیری سهم‌های کوچک در معاملات امروز بازار سهام

با شروع معاملات امروز بازار سهام تقاضا در کلیت بورس افزایش یافت و شاخص کل با رشد نیم درصدی به 1 میلیون و 443 رسید، همچنین شاخص هم‌وزن بیش از یک درصد رشد کرد.

اوج گیری سهم‌های کوچک در معاملات امروز بازار سهام
کد خبر : ۱۳۲۷
لینک کوتاه کپی شد
0

اگر چه به دلیل افزایش عرضه در دقایق پایانی معاملات دیروز بازار امروز با فشار عرضه بازگشایی شد، اما تقاضا در جریان معاملات امروز افزایش یافت و شاخص کل صعودی شد.

در اغاز معاملات امروز بازار سهام تقاضا در کلیت بورس افزایش یافت و شاخص کل با رشد نیم درصدی به 1 میلیون و 443 رسید، همچنین شاخص هم‌وزن بیش از یک درصد رشد کرد که نشان از عملکرد بهتر نمادهای کوچک در بازار سهام امروز است.

بسیاری از کارشناسان روند نزولی شاخص کل در هفته گذشته را به دلیل نوسان‌گیری بازارگردان‌ها، شایعات منتشر شده در فضای مجازی و همچنین جو هیجانی می‌دانند اما از طرفی برخی از کارشناسان معتقدند بازار سهام نیازمند کف‌سازی و استراحت در محدوده بود.

پیمان حدادی، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با روند بازار سهام گفت: به نظر می‌رسد اگر شاخص کل تا پایان معاملات هفته بالای یک میلیون و 430 هزار واحد باقی بماند روند روبه بالا و اگر پایین‌تر از این عدد باشد روند بازار سهام روبه پایین خواهد بود.

در جریان معاملات امروز شاخص‌سازان اصلی مانند شستا، فملی و … روندی نوسانی دارند و به همین دلیل شاخص کل رشد زیادی نداشته و نمادهای کوچک روندی صعودی دارند.

کارنامه قیمت های جهانی سهام

قیمت‌های جهانی در جریان معاملات هفته گذشته و این هفته افزایش زیادی داشتند و پیام الیاس‌کردی کارشناس بازار سرمایه افزایش قیمت‌های جهانی را دلیل ادامه دار نشدن روند نزولی شاخص کل دانست.

در جریان معاملات امروز نمادهای فملی، فارس و شپنا بیشترین تاثیر منفی و نمادهای خودرو، وپارس و رمپنا بیشترین تاثیر مثبت بر بازار سهام را دارد.

همچنین مجموع ارزش معاملات به حدود 9 هزار میلیارد تومان رسیده است و نمادهای دارویی روندی مثبت دارند.

منبع: تجارت نیوز

۰
ارسال نظر