آغاز مهاجرت واتس اپی ها

بسیاری از کاربران واتس آپ به فکر کوچ از این اپلیکیشن هستند و «ایلان ماسک» هم که ثروتمندترین فرد جهان است، در واکنش به این حرکت واتس آپ از مردم خواست که به پیام رسان سیگنال بپیوندند و بنا به‌ گزارش رویترز، داده‌های جمع‌آوری‌ شده‌ نشان می‌دهد دانلود سیگنال در فروشگاه های آنلاین در روزهای اخیر افزایش چشم گیری داشته است.

asdasd
کد خبر : ۴۰۶۳
لینک کوتاه کپی شد
0

همین چند روز پیش درباره تغییراتی که واتس آپ در مقررات حریم شخصی خواهد داشت نوشتیم.

مقرراتی که کاربران را مجبور به اشتراک‌گذاری داده‌های شخصی با فیس بوک می‌کند تا از این راه درآمد زایی داشته باشد و اگر شما اجازه این دسترسی را ندهید از 8 فوریه یعنی 20 بهمن امسال دیگر نمی توانید از خدمات واتس آپ استفاده کنید.

همین اتفاق باعث شد بسیاری از کاربران واتس آپ به فکر کوچ از این اپلیکیشن باشند و «ایلان ماسک» هم که ثروتمندترین فرد جهان است، در واکنش به این حرکت واتس آپ از مردم خواست که به پیام رسان سیگنال بپیوندند و بنا به‌ گزارش رویترز، داده‌های جمع‌آوری‌ شده‌ نشان می‌دهد دانلود سیگنال در فروشگاه های آنلاین در روزهای اخیر افزایش چشم گیری داشته است.

به همین دلیل امروز درباره این پیام رسان و همچنین فرصتی که برای پیام رسان های داخلی ایجاد شده نوشته ایم.

مهاجرت به سیگنال

ما ایرانی ها در یک دهه اخیر شبکه های اجتماعی گوناگونی را تجربه کردیم و هربار گروهی از شبکه ای به شبکه دیگر رفته ایم. کوچ از وی چت به وایبر و از وایبر به تلگرام مهم ترین آن ها بودند.

بعد از این که تلگرام فیلتر شد کاربران زیادی به واتس آپ روی آوردند تا جایی که کاربران ایرانی این اپلیکیشن به حدود 50 میلیون نفر رسید اما به نظر می رسد قانون جدید واتس آپ باعث شود کاربران ایرانی کوچ جدیدی را در شبکه های اجتماعی تجربه کنند که سیگنال با توجه به ظرفیت و البته تعریف بزرگانی مثل ایلان ماسک می تواند مقصد بعدی باشد.

سیگنال می تواند جای واتس آپ را بگیرد؟

سیگنال حدود ۵ سال بعد از واتس آپ ارائه شده است. این سرویس در سال ۲۰۱3 در آمریکا و توسط فردی به نام «مکسی» به همراه یک تیم 3 نفره ایجاد شد و در سال 2014 برای دانلود و استفاده در دسترس قرار گرفت در حالی که واتس آپ از سال ۲۰۰۹ در دسترس کاربران است.

تمرکز اصلی سیگنال از زمان ارائه تا کنون، روی امنیت است. همچنین در سال ۲۰۱۸ مجلس سنای آمریکا این پیام رسان را به سناتورهای خود پیشنهاد داد. این گزاره ها به ما می گوید که اگر شما به امنیت پیام ها یا مکالمات خود اهمیت می دهید، Signal یکی از گزینه هایی است که اگر از واتس آپ بهتر نباشد، بدتر نیست.

البته این پیام رسان بیشتر شبیه به واتس آپ است تا تلگرام و ایجاد کانال در این پیام رسان هنوز وجود ندارد.

فرصت هایی که می سوزد

در حالی که در برهه های مختلف فرصت های ارزشمندی برای پیام رسان های داخلی فراهم می شود اما پلتفرم های داخلی انگار در خواب به سر می برند و حاضر به استفاده از این فرصت ها نیستند.

تغییر مقررات واتس آپ به احتمال زیاد کوچ کاربران ایرانی را از این پیام رسان به پیام رسانی دیگر به دنبال خواهد داشت و این اتفاق در حالی رخ خواهد داد که پیام رسان های داخلی نه ارتقای فنی داشته اند که توان همراهی کاربران بیشتر را داشته باشند و نه تلاشی برای جلب اعتماد کاربران داشته اند.

البته این نکته حائز اهمیت است که این کوچ اولین فرصت نبوده و آخرین فرصت نیست اما پیام رسان های داخلی باید قدر این فرصت ها را بدانند.

منبع: خراسان

۰
ارسال نظر