“مهدی طارمی” نیمه گمشده اش را پیدا کرد!

مهدی طارمی در جدیدترین مصاحبه اش مطرح کرد که شریک زندگی اش را پیدا کرده است.

asdasd
مدت مطالعه :

به گزارش وقت صبح به نقل از خبرورزشی - مهدی طارمی که پس از سپری کردن یک فصل فوق‌العاده در پورتو و معرفی به‌ عنوان بهترین پاسور فصل لیگ برتر پرتغال، اکنون در اردوی تیم ملی حضور دارد، در یک مصاحبه اسکایپی مسائل جالبی را مطرح کرد که گفت‌وگوی او را در زیر می‌خوانید:

کونسیسائو در پورتو ماندنی است یا رفتنی؟

دیروز یک خبری شنیدم که دو سال دیگر قراردادش را تمدید کرده، اما نمی‌دانم این موضوع ۱۰۰ درصد است یا نه؛ ایشان مربی خیلی بزرگی به حساب می‌آید و از نظر فنی و تاکتیکی مربی خیلی کاربلد است و به نظرم جای پیشرفت زیادی دارد و می‌تواند تبدیل به مربی بزرگی شود.

ارتباط شخصی تو و کونسیسائو خوب است؟

بله، اما مربیان پرتغالی که من با آنها کار کردم، یک مقدار اخلاق خاصی دارند. یکبار هم به خودشان گفتم که ایشان از نظر شخصیتی مثل آقای کی‌روش است و من هم بخاطر اینکه پیش‌ زمینه‌ای از این نوع شخصیت داشتم، می‌توانستم درک کنم که چه می‌خواهد، چطور رفتار کنم و چه عملی در تیم داشته باشم. به نظرم بخاطر همین بود که توانستم خیلی زود خودم را در تیم جا بیاندازم و نمایش خوبی داشته باشم.

فصل آینده در پورتو می‌مانی؟ پیشنهاد اغوا کننده‌ای داشتی؟

من در پورتو خیلی خوشحال هستم؛ در این تیم جا افتادم و از بازی در پرتغال رضایت دارم، اما اگر پیشنهادی به باشگاه ارائه شود، باشگاه تصمیم می‌گیرد چون من با پورتو قرارداد دارم. مسؤولان باشگاه درباره پیشنهاد من تصمیم‌گیری می‌کنند، اما بخاطر اینکه لیگ کشورهای مختلف به تازگی تمام شده، باید ببینیم در آینده چه اتفاقی می‌اُفتد؟!

پیشنهاد ۶۰ میلیون یورویی از تاتنهام دریافت کردی؟

از زمانی که به ایران آمدم، کارم را انجام می‌دهم و تمام تمرکزم در این برهه حساس را روی تیم ملی گذاشتم تا بتوانم عملکرد خیلی خوبی داشته باشم تا بتوانیم به مرحله بعد صعود کنیم. خیلی پیگیر اخبار آنجا (انتقالم) نیستم و چنین صحبت‌هایی را نشنیدم، اما باید ببینیم چه اتفاقی می‌اُفتد.

خودت علاقه‌مند هستی در کدام تیم بازی کنی؟

یک سری تیم‌ها هستند که الان مهاجم ندارند و اگر قرار است اتفاقی رقم بخورد، دوست دارم به تیمی بروم که در آنجا بازی کنم؛ همه مسائل بستگی به باشگاه دارد.

قلبا دوست داری در کدام تیم بازی کنی؟

همه می‌دانند من طرفدار کجا هستم، اما به یکباره دیدید به تیم رقیب رفتم و داستان شود!

بحث پنالتی گرفتن‌های تو همیشه مطرح بوده و حتی هواداران تیم‌های رقیب و رئیس سابق باشگاه بنفیکا نیز از این موضوع عصبانی شدند.

درباره پنالتی تا به حال خیلی توضیح دادم؛ من معمولا روی هوشم این کار را انجام می‌دهم و شاید درصد خیلی زیادی از پنالتی‌ها را خودم گرفته باشم، اما پنالتی‌هایی که می‌گیرم، به حق است؛ یعنی خطا انجام می‌شود و به همین دلیل خطا می‌گیرند.

اما مقدار زیادی از هوش خودم بهره می‌برم و فکر نمی‌کنم ناجوانمردانه باشد. مدافعان رقیب نباید بی‌احتیاطی کنند و باید کارشان را درست انجام دهند.

همیشه بحث وجود داشته، اما من از هوشم در پنالتی گرفتن استفاده کردم و خدا را شکر همیشه خوب بوده و خطاها را گرفته‌اند.

اگر هشت پنالتی این فصل پورتو را به سرجیو اولیویرا نمی‌دادند و تو حتی یکی از این هشت پنالتی را خراب می‌کردی، الان آقای گل شده بودی.

خدا را شکر آقای پاس گل شدم، توانستم برای تیمم مثمر ثمر باشم و عملکرد خوبی ارائه کنم. با اینکه شاید می‌توانستم دقایق بیشتری بازی کنم و گل‌های بیشتری بزنم، اما در مجموع همه چیز خیلی خوب و عالی بود.

بهترین لحظه در فصل گذشته؟

صعود مقابل یوونتوس.

سخت‌ترین لحظه فصل قبل؟

زمانی که ضربه برگردانم مقابل چلسی تبدیل به گل شد، اما صعود نکردیم.

چه فردی بیشتر از همه کمکت کرده تا به این جایگاه برسی؟

از نظر خودم هنوز موفق نیستم و موفقیت را در جایی می‌بینم که خودم به آن جایگاه برسم. هنوز کارهای نیمه تمام دیگری دارم و اگر خدا کمک کند، آن را انجام بدهم، یک انسان موفق می‌شوم.

اگر شما دنبال یک نفر هستید، انتخاب از بین پدر و مادر سخت است، اما مادرم را می‌گویم ولی اگر بخواهم کُلی بگویم، خانواده و یک سری از دوستانم از بچگی کمکم کردند و البته یک شریک هم دارم؛ این افراد خیلی به من کمک کردند، همیشه کمک حال من بودند و در زمان‌های سخت که استرس داشتم، آرامم کردند و در هر شرایطی پشتیبانی خود را از من داشتند تا به این جایگاه برسم.

«ضمن اینکه من وارد یک رابطه شدم و این شخص خیلی خیلی خیلی به من کمک کرد.» همه دوستان و فامیل و روابطی که داشتم، موجب شد تا به این جایگاه برسم.

یک فرد فوتبالی که در موفقیت تو موثر بوده چه کسی است؟

پدرم چون مربی من از بچگی بوده است.

په‌په به تو قول لباس رونالدو را داده بود؛ آن پیراهن را گرفت؟

پس از دیدار با یوونتوس که آن اتفاقات افتاد و صعود دراماتیکی داشتیم، رونالدو بعد از پایان بازی ناراحت بود و په‌په به من گفت رونالدو واقعا ناراحت است و نمی‌خواهم به او فشار بیاورم. من هم گفتم هر وقت توانستی و یک لباس از تیم ملی یا باشگاه از رونالدو بگیری، ممنون می‌شوم. پس از پایان بازی این اتفاق نیفتاد و تا الان این کار انجام نشده، اما مطمئنم پیراهن را برای من می‌گیرد.

کد خبر : ۲۴۷۹۷
لینک کوتاه کپی شد
0
۰
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان