شرایط وام قرض‌الحسنه مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و ایثارگران

نمایندگان مجلس شرایط ارائه وام قرض الحسنه مسکن محرومین و ایثارگران را مشخص کردند.

asdasd
کد خبر : ۲۲۵۷۵۴
لینک کوتاه کپی شد
2

به گزارش وقت صبح، نمایندگان مجلس شرایط ارائه وام قرض الحسنه مسکن محرومین و ایثارگران را مشخص کردند.

ادامه رسیدگی به جزئیات لایحه بودجه سال 1403 در دستورکار نمایندگان در جلسه علنی نبوت صبح امروز قرار دارد.

وکلای‌ملت در این جلسه با اکثریت آرا با ردیف‌های (4)، (5) و (6) بند (ث) تبصره (13) ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

در ردیف (4) بند (ث) تبصره (13) ماده واحده این لایحه آمده است: بانک مرکزی مکلف است به افراد تحت‌پوشش کمیته امداد امام‎خمینی(ره)، سازمان بهزیستی، خانواده شهدا، جانبازان و رزمندگان معسر با معرفی نهادهای مربوطه و تأیید سامانه رفاه ایرانیان مبنی بر قرارداشتن این افراد در سه دهک اول درآمدی وام قرض‎الحسنه مسکن محرومین به مبلغ چهار میلیارد (4.000.000.000) ریال اعطا نماید.

بر اساس ردیف (5) بند (ث) تبصره (13) ماده واحده لایحه مذکور؛ بانک مرکزی مکلف است به مشمولین ماده (3مکرر) با رعایت ماده (62) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران که تسهیلات مسکن دریافت نکرده‌اند، تسهیلات لازم برای تأمین مسکن ایثارگران حداقل به صدهزار نفر از مشمولان تا سقف هفت میلیارد و پانصد میلیون (7.500.000.000) ریال تأیید بنیاد شهید و امور ایثارگران اعطاء نماید.

همچنین در ردیف (6) بند (ث) تبصره (13) ماده واحده این لایحه آمده است: مسؤولیت حُسن اجرای این بند بر عهده بانک مرکزی ، بانکها و مؤسسات اعتباری غیربانکی، کلیه مدیران و کارکنان ‌ذی‌ربط می‌باشد. عدم اجرای هریک از بندهای این تبصره (مشتمل بر تأخیر در پرداخت این تسهیلات یا دریافت ضمانت فراتر از حدود این قانون) تخلف محسوب شده و در مراجع ذیصلاح قابل پیگیری است.

بنابراین گزارش، مصوبات نمایندگان در جلسه علنی درباره جزئیات لایحه بودجه برای تبدیل شدن به قانون نیاز به تایید شورای نگهبان و ابلاغ از سوی رئیس جمهور به دستگاه‌های اجرایی دارد.

منبع: تسنیم

۳
ارسال نظر
  • داود طنوریان

    اگر بهاین قشر ضعیف جامعه کمک کنند خوب است موفق باشید

  • معصومه

    چرا دروغ میگید من فرزند ایثارگرم کو وام مسکن الان خونه ندارم دهکمم ۲ تهت پوشش بودم که الانم نیستم همش حرف مفت
    پدرم جونشو کف دستش گرفت رفت ازناموس کشورش دفاع کرد الان که نیست فرزندش بدون خونه بااین اجاره های سنگین