اعضای باند جعل ارز دستگیر شدند

اعضای باند پنج‌نفره جاعلان و توزیع‌کننده ارزهای خارجی دستگیر شدند و از مخفیگاه متهمان بالغ‌بر صد میلیارد ریال ارز خارجی کشف شد.

asdasd
کد خبر : ۲۰۹۳
لینک کوتاه کپی شد
0

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری اعضای باند پنج‌نفره جاعلان و توزیع‌کننده ارزهای خارجی خبر داد و گفت: از مخفیگاه متهمان بالغ‌بر صد میلیارد ریال ارز خارجی کشف شد.

سردار علیرضا لطفی در تشریح این خبر بیان کرد: در اواخر آذر سال جاری، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی در راستای دستگیری متهمان توزیع‌کننده دلارهای جعلی در سطح شهر، موفق شدند سه متهم را که با تشکیل باندی دلارهای جعلی را توزیع می‌کردند، در دو عملیات مستقل دستگیر کردند.

او افزود: متهمان اظهار کردند دلارهای تقلبی را از شخصی به نام «صابر» ساکن یکی از شهرستان‌های غربی کشور تهیه کرده‌اند که با هماهنگی‌های قضائی تیمی از کارآگاهان پایگاه یکم به مخفیگاه صابر اعزام و متهم را دستگیر کردند.

ماموران در بازرسی از مخفیگاه وی ۲۱۰ هزار دلار، ۱۶۶ میلیون دینار عراقی، ۸۱۰ هزار دیناری کویت، یک برگ اسکناس هزاری افغان، بالغ‌بر ۲۰۰ برگ کاغذ اسکناس جعلی، ۵۵ برگ دلار سیاه، ۲۲ برگ کاغذ مورد استفاده برچسب کیف دلار، دو دستگاه تشخیص اصالت اسکناس، یک دستگاه پول‌شمار، یک دستگاه پرس کارت، یک دستگاه تایپ ماشین و مدارک و اسناد جعلی دیگر کشف کنند.

متهمان اعتراف کردند

رئیس پلیس آگاهی تهران یادآور شد: متهم نیز در تحقیقات پلیسی به جرم ارتکابی اعتراف و اظهار کرد دلارهای تقلبی را از شخصی به نام اسد گرفته است که بلافاصله با اقدامات پلیسی فرد مد‌نظر نیز در مخفیگاهش دستگیر و تعداد سه‌هزار‌و ۵۰۰ دلار تقلبی از وی کشف شد.

سردار لطفی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف‌شده را بیش از صد میلیارد ریال اعلام کرده‌اند، افزود: با توجه به زحمات بی‌وقفه و تلاش‌های شبانه‌روزی همکارانم در پایگاه یکم پلیس آگاهی، اعضای باند پنج‌نفره تهیه و توزیع ارزهای تقلبی دستگیر و با صدور قرار قانونی مناسب، برای کشف جزئیات پرونده در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم این پلیس قرار دارند.

منبع: شرق

۰
ارسال نظر