میلیاردر آمریکایی توسط یک ایرانی به قتل رسید

نیما مومنی شهروند ایرانی تبار در آمریکا، متهم شد که با چاقوی آشپزخانه، بنیانگذار کش‌اپ (Cash App) را زده و او را رها کرده تا بمیرد. دادستان های این پرونده معتقدند که قتل باب لی در هفته گذشته، یک قتل طراحی شده و عمدی بوده است.

asdasd
کد خبر : ۱۶۵۷۳۶
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح به نقل از روزیاتو؛ آقای لی، حوالی ساعت ۲:۳۰ بامداد چهارم آوریل (۱۵ فروردین) تلوتلو خوران در خیابان‌های سان‌فرانسیسکو، به دلیل خونریزی ناشی از ضربات چاقو پیدا شد. او که ۴۳ سال داشت، بر اثر جراحات وارده در بیمارستان درگذشت.

باب لی در جامعه فناوری آمریکا فردی شناخته‌شده بود که با اندروید در گوگل و اسکوئر همکاری کرده است.

برنامه کش‌اپ که به نوشته نشریه فوربز ۴۰ میلیارد دلار ارزش دارد، به عنوان جایگزینی برای خدمات بانکداری سنتی به کاربران امکان انتقال پول از طریق یک برنامه تلفن همراه را می‌دهد.

دستگیری نیما مومنی برای قتل ویلیام اسکات

ویلیام اسکات، رئیس پلیس سان‌فرانسیسکو در یک کنفرانس خبری از دستگیری نیما مومنی، موسس ۳۸ ساله شرکت نرم‌افزاری اکسپند آی تی، به ظن قتل در شهر اِمری ویل، کالیفرنیا خبر داد.

در دادگاه رسیدگی به این پرونده، دادستان ها معتقد بودند که نیما مومنی، لی را به یک نقطه خلوت برده و به دلیل مشاجره با خواهر مومنی، با چاقوی آشپزخانه سه ضربه چاقو به او زد.

مومنی روز جمعه برای اولین بار در دادگاه حاضر شد. هنگامی که قاضی از او پرسید که آیا با رد حق خود برای محاکمه سریع موافقت می کند، او به جز گفتن «بله عالیجناب» صحبت دیگری نکرد.

مومنی بدون قرار وثیقه در بازداشت است و به گفته دادستانی منطقه، در صورت محکومیت با ۲۶ سال حبس ابد مواجه است.

خزر الیاس نیا، سمت چپ، در کنار همسرش، دینو الیاس نیا، قبل از جلسه دادگاه برادرش، نیما مومنی، ایستاده است.

چند تن از بستگان مومنی روز جمعه در سالن دادگاه حضور داشتند، از جمله خواهر کوچکت او خزر الیاس‌نیا (Khazar Elyassnia)، که در کانون اختلاف بین مظنون و لی و همسرش، دینو الیاس‌نیا (Dino Elyassnia)، جراح پلاستیک برجسته سانفرانسیسکو بود.

بر اساس اسناد ارائه شده در دادگاه، عصر قبل از حمله، لی، دوستش و خزر الیاس‌نیا که سال ها قبل از طریق لی با هم آشنا شده بودند، با هم در آپارتمان شخص دوست مشترکشان نوشیدنی خورده اند.

دوست لی که به عنوان شاهد حاضر شده است گفت که آنها بدون خزر الیاس نیا به اتاق هتل لی رفتند و آن دوست متوجه مکالمه ای شد که در آن مومنی از لی سوال کرده که آیا خواهر کوچکترش «مخدر یا چیز نامناسبی» مصرف کرده است. لی به مومنی اطمینان می دهد که هیچ اتفاق نامناسبی نیفتاده است. مشخص نیست که این گفتگو حضوری بوده است یا تلفنی.

لی و دوستش، حدود ساعت ۱۲:۳۰ صبح از هم جدا می شوند. کمی بعد، لی به برجی رفت که خزر الیاس‌ نیا در آنجا زندگی می کند. این ویدئو همچنین لی و مومنی را نشان می‌دهد که درست بعد از ساعت ۲ بامداد از ساختمان خارج می‌شوند و با BMW سفید مومنی در حال حرکت هستند.

دادستان می‌گوید مومنی به سمت نقطه‌ای تاریک و خلوت حرکت کرده و در آنجا از خودرو پیاده شدند و او ناگهان با چاقوی آشپزخانه به لی حمله کرده است.او پس از حمله، به سرعت دور شده و قربانی را رها کرده تا به آرامی بمیرد. پلیس در محل حادثه یک چاقو کشف کرد.

خزر الیاس‌نیا به لی پیامی فرستاده تا حال او را جویا شود. او در پیامش به ناراحتی شدید برادرش از لی و رفتار محترمانه لی اشاره می کند.

کالبد شکافی نشان داد که لی سه ضربه چاقو خورده، یک بار در لگن و دو بار در قفسه سینه که منجر به مرگ او شده است.

نیما مومنی کیست؟

مومنی در پروفایل لینکدین خود، خود را مشاور/کارآفرین فناوری اطلاعات و همچنین مالک شرکتی به نام Expand IT توصیف می‌کند که به عنوان یک شرکت مشاوره فناوری اطلاعات معرفی شده است.

گل های یادبود موقت جلوی ساختمانی در سانفرانسیسکو که در مقابل آن باب لی، بنیانگذار Cash App مورد ضربات چاقو قرار گرفت.
یکی از وکلای مدافع مومنی پس از پایان جلسه به خبرنگاران گفت: «حقایق مربوط به آنچه اتفاق افتاده یا رخ نداده، به مرور زمان آشکار خواهد شد.»

به گفته گاردین، نیما مومنی در سال ۲۰۱۱ به اتهام حمل چاقوی ضامن دار متهم شده است که آن پرونده در سال بعد و پس از درخواست او منتفی شد.

۰
ارسال نظر