اظهارات ضد و نقیض درخصوص فیلتر کلاب‌هاوس

دادستان کل کشور گفته بود برنامه‌ای برای فیلتر کلاب‌هاوس وجود ندارد اما این برنامه از دسترس کاربران همراه اول و ایرانسل و مخابرات ایران خارج شده است.

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۰۰
لینک کوتاه کپی شد
0

به گزارش وقت صبح به نقل از برنا؛ برنامه کلاب‌هاوس از دسترس کاربران همراه اول و ایرانسل و مخابرات ایران خارج شده است.این در حالی است که دادستان کل کشور گفته بود برنامه‌ای برای فیلتر کلاب‌هاوس وجود ندارد و وزیر ارتباطات ضمن تاکید بر گفته‌های دادستان کل کشور، بر استفاده مردم از این فضا و تعامل تاکید کرده بود.

استفاده حداکثری اعضای کابینه دولت از کلاب‌هاوس

اعضای کابینه دولت نیز در این روزها استفاده حداکثری از این فضا داشتند که حساسیت های جریان مقابل دولت را دو چندان کرده بود.
به عنوان مثال گفتگوی چالشی ظریف و صالحی و همتی با منتقدین در این فضا سروصدای زیادی را به همراه داشت تا جایی که به خارج از مرزهای ایران نیز رسید و جمعی از سناتورهای آمریکایی مدیران کلاب هاوس را بخاطر ایجاد تریبون برای مسئولین دولت ایران به توضیح فراخواندند.

بیشتر بخوانید: کلاب هاوس فیلتر نشده است!

زمزمه‌های اختلاف بین دولت و مخالفان پرقدرت برای فیلتر کلاب‌هاوس از دیشب و پس از اختلال این شبکه اجتماعی در همراه اول شدت یافت و معزی مسئول اطلاع رسانی دولت، ضمن تاکید بر عدم صدور دستور رسمی قضایی، از عزم گروهی برای انسداد یا اختلال در کلاب‌هاوس گفت.

برخی شایعات حکایت از این دارد که این اختلال می تواند عمدی باشد که در صورت صحت بنا بر ماده ۷۳۷ قانون مجازات اسلامی، که به اختلال عمدی در ارتباطات اشاره دارد، محکومیت سنگینی را برای مدیران این اپراتورها به دنبال دارد. باید دید آیا دستگاه قضایی به این مصداق آشکار جرم ورود می‌کند یا خیر.

۰
ارسال نظر